Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Saygı değer metro şefi ve tartışma !

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında D.Mustafa tarafından paylaşıldı.

1. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Merhabalar az önce kurstan geldim ve izmir çankaya durağından katlanır bisikletim ile rahatlıkla (2. ücreti basmadan) geçtim. Özellikle güvenliğe sordum sıkıntı varmı diye yok geçin dedi. Bende rahatlıkla kılıfı dahi olmadan katlı vaziyetteki bisikletimle geçtim. Bölge metroda indim ve bir daha ki gelişimde sıkıntı yaparlarmı diye bir danışayım dedim alıyormusunuz dedim, şefi çağıralım dedi geldi şef alamıyoruz saatleri var dedi. Bende ama bu o resmide görünen kocaman bisiklet den değil katlanır ve bebek arabasından bile daha az yer kaplıyor dedim ama dinlemedi adam kanun var bilmem kaçıncı maddesi değişti hiç bir bisiklet o saatler dışında giremez dedi, Katlanır ve çocuk bisikleti dahi olsalar dedi.Bende tartışmanın fayda vermeyeceğini düşünerek iyi günler dedim devam ettim.Sizden ricam şu o kanunu aradım bulamadım bilen duyan varsa lütfen göstersin. Çünkü katlandığı zaman o bisiklet olmuyor diye biliyorum

2. Uğur S.

Uğur S. Onursal Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Katlayıp çantaya koyarsanız bavul muamelesi görüyor. Çantasına koymazsanız böyle sıkıntı oluyor işte.
    O kanunun katlanır bisikletleri kapsamadığını biliyordum. Ne zaman değişmiş acaba? Keşke kendilerinden kanunun o bölümünü göstermelerini isteseydiniz.
    Madem sizi almıyorlar, dayanaklarını göstermeliler değil mi? Bana (affedersiniz) kıl olup geçirmek istemediğinden nasıl emin olacağım?

3. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Göstermesini istedim ama tartışma arasında kaynadı gitti. Evet çantayla girmiştim girerken ama 10 dk sonra iniyorum ve zahmet veriyor boşuna.

4. Uğur S.

Uğur S. Onursal Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Raylı sistem araçlarına bisiklet ile binebilir miyim?
    Büyük boy bisiklet ile yolculuk etmek isteyen tüm yolcularımız yoğun saatler dışında ( 07:30 – 09:30 ve 16:00 – 20:30) seyahat edebilirler ve bisiklet bedeli olarak 1 jeton ya da akbil/İstanbul Kart kullanmaları gerekmektedir.

Kaynak

Katlanır ile ilgili bir şey demiyor.

5. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Bunu biliyorum da şef illa maddenin değiştirildiğini söyleyip durdu o kanunu bulmaya çalışıyorum:) Bir bulayım da inceleyim neymiş diye

6. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bu İstanbul için... Katlanır, "büyük boy bisiklet" olmadığı için bu kuralın dışında; aksi belirtilmediği için serbest.

7. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sizinki katlanır bisiklet ise rahatlıkla girebilirsiniz. katlanır bisikletin mantığı şehir içi toplu ulaşım seyahatlerinizde kullanabilmek içindir zaten. Adamlar zorla kıllık yapıyorlar o zaman. Metro Ulaşım A.Ş. nin sitesine girerek mail atın bence. Bakalım ne diyecekler.

Murat B. bunu beğendi.
  8. Hüseyin Külcüoğlu

Hüseyin Külcüoğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Yok oraya bisiklet yasak, yok buraya yasak...Görende uyuşturucu kaçakçılığı yapıyoruz sanıcak.
    Bu güvenlikler de silahla belinde istediği gibi dolaşan insanları sokarlar ama bisiklete gelince yasak !
    Çalıştığım işmerkezinde 2 kişi tabanca ile vurularak öldürülmüştü ama benim bisikletim yasak.

Max Torque, Birhan K., KaanG ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  9. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Maili attım da inada bindiği için kanunu merak ettim tam olarak belirtmişmi diye bakacağım çocuk bisikletine bile yasak dedi adam.

10. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    bazı yerlerde bisiklet için ek ücret alındığından haberleri bile yok. ben bir kaç kez geçtim (bisiklet saatleri içinde).
    katlanır bi damlacık şey zaten.
    bence siz yanlış yapmışsınız. aslında yaptığınz doğru ancak yanlış :) selamunaleyküm merhaba hayırlı işler vs.... deyip tek bilet basıp geçeceksiniz en güzeli bu

KaanG, Hüseyin Külcüoğlu ve Uğur S. bunu beğendi.
  11. Uğur S.

Uğur S. Onursal Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    E-posta gönderip ilgili kanun maddesini görmek istediğinizi söyleyin. Geldiğinde de buraya geçin lütfen.

12. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Durağın birisinden aynen o şekilde geçtim, ama işte uyandırdık şimdi adamları o konuda yanlış yapmışım haklısınız :)

13. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bunu daha güzel kimse özetlemezdi :)

Birde cep telefonundan oyun falan oynadıkları zamanı dene o zaman pek tınlamıyorlar :)

14. Hakan Gencer

Hakan Gencer Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Battal boy çöp poşeti ile bisikletinizi sarıp sarmalayın olsun bitsin.

Bülent Oğuz bunu beğendi.
  15. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    +1 Aynen

Metro şefi sanırım bisikleti,motor ile karıştırdı.

16. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Suni deri satın aldım siyah renk, geniş bir kılıf olarak diktirmeyi düşünüyorum sonra istediğin zaman istediğin şekilde girerim umarım :D

17. Oğuz Taş

Oğuz Taş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Katlanır bisikletin kullanım alanı şehir içidir zaten. Eğer toplu ulaşım araçlarına sokamayacaksak niye gidip katlanır alalım ki. Performansı daha iyi olan başka bir bisiklet türü seçerdik. Evde çok yer kaplamasın diye almaz kimse zaten. Yani söylemek istediğim yılmayın inat edin geçin o turnikeden :))

18. A.Aşkar

A.Aşkar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bunlar babadan oğula nesil heralde , babadan oğul nesil heralde bunlar yani çok özür dilerim , bunlar hala değişmemiş benim zamanımda da böyleydi halen böyle yani

19. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Sonra efendim hareketsizlik obez yapıyor, yüz de bilmem kaç hastalığın tetikleyicisi hareketsizlik stres spor yapmamak vs vs. İstiyoruz işte, hareket edelim hem işe yarar olsun hem spor olsun diyoruz işe okula kursa bisikletimizle gidelim trafiğe bir araç daha katmayalım diyoruz. Ama inatla direniyorlar, Çok merak ediyorum almama sebepleri gerçekten ne acaba, kalabalık olur filan bahane millet nelerle biniyor o saatler arasında.