Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sauntour xct

Konu, 'Süspansiyon' kısmında DincerZ tarafından paylaşıldı.

1. DincerZ

DincerZ Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Herkeze iyi bayramlar arkadaslar bisikletime maşa almaya karar verdim ve erdoganlar bisiklete xct masa buldum size 4 sorum olucak bir site guvenilirmi ilk alisverisim olucak iki maşa nasil fiyat performans urunumu uc bu salcano impetus kadrosuna uyarmı ustunde dart iki masa var eger olumlu cevap alirsam masayi bugun sipariş vermeyi dusunuyorum birde
    kadromda sele kelepcesinin 2 cm altinda ufak bir catlak var zarari olurmu ne gibi onlem alabilirim yardimci olan herkese tesekurler şeker tatdında bir bayram geçirmeniz dileğiyle Screenshot_2015-07-17-14-42-06.png

2. Çağlar Çağlayan

Çağlar Çağlayan Cascade

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Erdoğanlar bisiklet gözünüz kapalı güvenebileceğiniz bir bisikletçidir. Maşa hakkında şunu söyleyebilirim XCT, Suntour markasının yaylı maşalarda giriş seviyesi bir modelidir. Dart 2 kullanmadığım için bir kıyaslama yapamam. XCT nin bir üstünde XCM onun bir üstünde de XCR modelleri var.

Eğer kadronuz 1'' furşa sahipse maşa uymayacaktır. Başka model maşalara bakmanız gerekir. Bir bisikletçiye sorarak öğrenebilirsiniz, veya forumda daha önce bu bisikleti kullananlar olduysa umarım yardımcı olurlar.

Çatlağın ne durumda olduğunu bilmeden bir yorum yapmak zor açıkçası. Sele borusunu gereğinden fazla uzun kullanıyorsanız bu yüzden çatlamış olabilir. Kadroyu çok zorlayan hareketler yapmadıkça sizi bir süre daha idare edecektir ancak zamanla titreşimlerden vs.. çatlak büyüyebilir. Kaynak yaptırabilirsiniz diye düşünüyorum. Sele kelepçesini de çok fazla sıkmamanız gerek, aksi durumda kadroya kesme mukavemeti uygulanacağından söz konusu çatlaklar meydana gelebilir.

Bildiklerim bunlar, iyi forumlar, iyi bayramlar :)

DincerZ bunu beğendi.
  3. maviox

maviox Aktif Üye

Adı:
    Mehmet Yılmaz
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben olsam MLO yerine HLO alırım. MLO mekanik kilitleme demektir ve bisiklet hareket halinde iken Eğilip kilitleyemezsiniz. Ancak HLO Hidrolik kilitleme olduğu için hareket halinde kilitlenir. Aynı sitede Sr Suntour XCM HLO gidondan kilitli bir model var fiyatıda 179 tl onu tavsiye ederim

DincerZ bunu beğendi.
  4. maviox

maviox Aktif Üye

Adı:
    Mehmet Yılmaz
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    [​IMG][​IMG]

Görüntüsüde bu

DincerZ bunu beğendi.
  5. DincerZ

DincerZ Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hepinize tesekurler konuya duyarsiz kalmadiginiz icin maşayı alirken hepinizin yorumlarini dusunucem bol pedalar ...

Çağlar Çağlayan bunu beğendi.
  6. Yigit Kabadayi

Yigit Kabadayi Kıdemli Üye

Seviye:
    Masa guzel fakat bir sure somra yetersiz gelmeye basladi bana. Ve bir sorunu var mesela su anda sprinte kalktigimda veya arazi tarzi yerlere girdigimde masa kilitliyken otomatikmen aciliyor. Bu arada yeni konu acmadan izninizle bu sorunumun çözümünu bilen varsa yardimci olurlarsa tesekkur ederim. Size de hayirli olsun

7. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Yigit Kabadayi telinden olabilir , kitleme mekanizmasından olabilir benimde kitlemesi bozuldu eskisi gibi yaylanmıyor vs beni değiştir diyor kısacası :)

DincerZ ve Yigit Kabadayi bunu beğendi.