Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Satışı tamamlanan başlıkların silinmesi ve zaman-aşımı

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında Emre Keklik tarafından paylaşıldı.

1. Emre Keklik

Emre Keklik Üye

Seviye:
    Merhaba,

Forumda 2. el ürünlerin listesine bakarken malesef zamanımın çoğunu satışı tamamlanmış başlıklara bakarak geçiriyorum. Bunun yanında bir de güncel olmayan ilanlar mevcut.

Satışı tamamlanan başlıkları moderatöre, başlık sahibi olmadığımız halde bilidebilir miyiz?
    Başlık kapatılınca, silinmiş mi oluyor? Kapatılan başlıklar arama sonuçlarında gözüküyorlar mı?

Teşekkürler

İslam Gölge bunu beğendi.
  2. İslam Gölge

İslam Gölge Bisikletkolik

Adı:
    İslam GÖLGE
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bende kapatılan ilanların silinmesini veya başka olur bir çözümü olmasını istiyorum.

3. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Kapatılan ilanlar silinirse fiyat araştırması rahat yapılamaz.
    Önceden satılan parçaların fiyatlarını görmek çok daha mantıklı hem alıcı hem de satıcı için. Ona göre fiyat belirliyoruz/pazarlık yapıyoruz.

Tek yapmanız gereken biraz dikkatli olup konu kilitli mi değil mi görmek.
    Bunu da yapabilirsiniz sanırım.

4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Sorduğunuz sorulara yanıt vermeye çalışayım.Kilitli ilanlar zaten satışı tamamlanmış ilanlar onlara bakmanıza gerek yok.Eğer ki ilan sahibi satış tamamlandığında yada satıştan vaz geçtiğinde ilgili bölüme mesaj yazmaz yada ilanın altına belirtmez ise bizimde bu ilanın kilitlenmesi gerektiğini anlamamız mümkün değil o yüzden açık kalabilir.Bu durumlarda da ilanın son güncellemesinden uzunca bir süre ses çıkmayıp ürün ile ilgilenen bir arkadaş mesaj yazarsa bu mesajı gördüğümde ilanı yine kilitliyorum.(İlan sahibi bana ulaşsın açılmasını istiyorsa anlamında) Siz bir ilanın kilitlenmesi gerektiğini biliyorsanız ve ilan sahibi ile görüştüyseniz moderatöre bildirebilirsiniz.Başlık kilitli olunca silinmez o vaziyette kalır üzerine mesaj yazılamaz.Arama sonuçlarında tüm ilanlar gözükür kilitli olanlar satışı tamamlanmış olanlardır.Ayrıca arama yaparken süreyi geniş tutarsanız 2 yıl öncenin de ilanı çıkar ama bu ilan kilitli olmasa da bu zaman diliminde güncelliğini hem fiyat hemde durumu açısından yitirmiş olacaktır.Yani tarihi eski ilan ile ilgilenmenize gerek yok satış devam etse bile mevcut fotoğraflar geçerli değildir.( 2 yıl içerisinde kullanıldığı düşünülerek)

tahirkaya ve ozgurerdem bunu beğendi.
  5. Emre Keklik

Emre Keklik Üye

Seviye:
    Kilitli ilanların kilitsizler aynı yerde bulunmaması sadece kullanım kolaylığı getirir.

Tabii ki kilidi görebiliyorum ancak 23 sayfa yerine sadece 10 sayfa gezebilirim eğer güncel ile güncel olmayan başlıklar ayrılsa.
    Dağ bisikletleri ile yol bisikletleri de aynı başlıklar altında tartışılabilir, ancak kolaylık olsun diye ayrı başlıklar altından tartışılıyorlar. Satışı tamamlanmış ürünler de ayrı bir başlığa taşınabilir. Niyeti fiyat araştırmak olan birisi oradan aratıp bakabilir, niyeti yeni ürünlere bakmak olan veya ilgili alanındaki birşey satılıyor mu diye arayan birisi ise bunu sadece güncel ürünlerin olduğu bir başlıkta yapabilir.

Emrah Y bunu beğendi.
  6. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Ahmet bey forum üyeliğinizin 8 nci gününde çok güzel eleştiriler ve yenilikler yazmışsınız şahsım ve forum adına teşekkür ederim.

Forum yönetiminde ben dahil tüm arkadaşlar bu işten ücret almıyor gönüllülük esasıyla çalışıyoruz.Hepimizin iş sahibiyiz ailelerimiz var ve oldukça yoğun insanlarız.Yani forum ile ilgilenmek için ciddi anlamda fedakarlık yapıyoruz.Şahsım adına yazayım günde yaklaşık 200 yeni yazılmış mesaj okuyorum 50 kadar yeni açılmaya çalışan ilana bakıyorum 10 ila 20 kadar da özel mesaj ile sorulan sorulara cevap yazmaya çalışıyorum.Bugün sizin yaptığınız gibi kural dışı yazılmış mesajları siliyorum (ikinci el ilanlara yorum yazmak yasaktır bugün 2 ilana yazdınız bir tanesi kural dışıydı)Bu yoğunluğun içine birde kilitli ilanları başka bölüme taşımamız sizin için daha uygun ise onuda yaparız sorun değil.Yönetimde tartışırız tüm yöneticiler uygun görürse gündeme gelir.Yardım ve fikirleriniz için teşekkürler.

tahirkaya ve Bisikletli Gezgin bunu beğendi.