Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Satın alacağım bisiklet için yardım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Levent Büyük tarafından paylaşıldı.

1. Levent Büyük

Levent Büyük Yeni Üye

Seviye:
    Foruma yeni üye oldum ve tüm arkadaşlara selamlar. 12 yaşındaki oğlum için doğru dürüst bir bisiklet satın almak istiyorum. Yaptığım ön araştırmalarda gördümki bizim çocukluğumuza kıyasla teknoloji oldukça gelişmiş ve gerçekten hatırı sayılır bir hobi halini almış. Hemen gaza gelip kardeşimin eski bisikletine el koyup önce can sonra canan diyerek işe başladım ve daha oğluma bisiklet satın almadan ben sahilde sizlerin deyimiyle pedallamaya başladım:).

Seçenekler ve detaylar o kadar fazlaki nereden başlayacağım konusunda oldukça kararsız kaldım.Oğluma satın alacağım bisiklet konusunda buradaki deneyimli arkadaşların tavsiye ve önerilerine şiddetle ihtiyacım var.

Öncelikle satın alacağım bisikletin 24" olması gerekiyor. Ayırdığımız bütçe 350 - 550 TL arasında ( tüm kask v.s. donanım dahil ). Araştırdığım model ve marka seçenekleri :

* Bianchi MDX Pro
    * Bianchi Modoc
    * Salcano NG 650 - 24
    * Sedona Borla ( Bu model 26" fakat sele boyu diğer markalara göre düşük olduğundan bütçemizi zorlamakla birlikte yinede düşünülebilir).

Bunun dışında Scotch marka bisikletleri de gördük, beğendik fakat bütçemizi aşıyor ( 350 Euro dan başlıyorlar ).

Yukarıdaki markalar dışındaki önerileriniz de varsa bunlarıda duymak isterim.

Şimdiden tüm cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim.

2. Yunus Emre POLAT

Yunus Emre POLAT Forum Bağımlısı

Seviye:
    Şanslı bir oğlunuz var ki, sizin gibi düşünen bir babası var. Umarım bütçenize uygun en iyi bisikleti alırsınız. Sizin aradığınız sınıf bisikletler hakkında pek fazla bilgim yok ama yine de yorum yapmak istedim. Teşekkürler. :)

3. Batuhan Teomete

Batuhan Teomete Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba Levent abi bana kalırsa sedona borla 2009 modellerinden düşünebilirsin.Bende daha yeni aldim yani yaklaşık 1 2 hafta oluyor ve çok memnunum Yaklaşık olarak 500 Tl ye de aldim çokta uygun iyi forumlar.

4. Levent Büyük

Levent Büyük Yeni Üye

Seviye:
    Batuhan çok teşekkürler. Hakikatende yazdıklarım içinde benimde en beğendiğim Borla olmuştu. Sanırım oldukça iyi malzeme kullanmışlar ve bu fiyatlarda bu kalitede fazla seçenekte yok sanırım. Bu bisikletteki tek soru işareti 26" oluşu belki bir parça büyük gelecek. Yazdığım marka ve modeller dışında başka önerilerde varsa tavsiyelere açığım. Vakit ayırıp cevapladığınız için çok teşekkürler.

5. çağdaş efe

çağdaş efe Kıdemli Üye

Seviye:
    ben babamdan sedona almasını isterdim.

6. Levent Büyük

Levent Büyük Yeni Üye

Seviye:
    Cevap yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim. Bu arada araştırmalarıma devam ettim ve gördümki bütçemi bir parça zorlamamda yarar olacak. Düşündüğüm boyutu daha uzun kullanım açısından 26" ve xsmall kadro olarak revize ettim. Bu durumda ilk mesajımdaki seçenekleri değiştirdim. Bu seçenekler arasından uygun olanı seçmemde forumdaki tecrübeli arkadaşların tavsiyelerine şiddetle ihtiyacım olacak. Yazdığım seçenekler dışındaki önerilere de açığım. (Tüm modeller xsmall kadro ve 26" olacak).

Seçenekler :

* Trek 3700
    * Giant Rincon ( xs kadrolu Rock modeli bulamadığımdan bütçemi zorlamasına rağmen mecburen bu modeli yazdım).
    * Scott Voltage
    * 2. el olarak Merida TFS 100D ( oldukça temiz )
    * Cube bisikletleri çok sevdim fakat satan yeri bulamadım.

7. Cem Okan Ateş

Cem Okan Ateş Yeni Üye

Seviye:
    Levent Bey Arkadaşın Dediği Gibi Sedona Borla Çok Güzel Bi Bisiklet ... Bir Kere Görme Ve Deneme Şansım Olmuştu Gerçekten Güzel bir Bisiklet Bütçeyede Çok uygun bencee... ii günler

8. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bende yeni bir borla kullanıcısı olarak soyleyebılırım kı fıyat performans oranına bakılırsa en uygun secenek borladır ( tabı bu benım düşüncem ) alırsanız hata yapmış olmazsınız :) inşALLAH hayırlısı olur :) kolay gelsın

Saygılar...

9. Yavuz Bozkurt

Yavuz Bozkurt Aktif Üye

Seviye:
    bence borla alırsanız hata yapmış olmazsınız sizin için biraz baktım geotech marka bi bisiklet buldum http://www.deltabisiklet.com/new.aspx?_Args=ProductImage,2097,DeltaBisiklet,1593 belki hoşunuza gider oğlunuza dayanabilicek sağlam bi bisiklet fakat jant ebatı 26'' KULLANICI TIPI : MTB, HOBİ KULLANICISI, YENİ BAŞLAYAN
    KADRO : CRO MOLY
    ARKA AKTARICI : SHIMANO
    ÖN AKTARICI : SHIMANO
    VİTES KOLLARI : SHIMANO
    RUBLE : SHIMANO
    ZİNCİR : KMC
    ORTA GÖBEK : BİLYALI SİSTEM
    FREN ÖN / ARKA : V BRAKE
    FREN KOLLARI : V BRAKE
    ARKA GÖBEK : BİLYALI SİSTEM
    ÖN GÖBEK : BİLYALI SİSTEM
    PEDALLAR : MTB
    GİDON : CRO MOLY
    BOYUN : CRO MOLY
    FURÇ TAKIMI : BİLYALI
    JANT : V PROFİL ÇİFT KATLI JANT
    JANT EBATI : 26"
    MATARYEL : CrMo

şimdiden hayırlı olsun

10. Levent Büyük

Levent Büyük Yeni Üye

Seviye:
    Öneriler için teşekkürler. Geotech i şimdi inceledim. Ascent modeli ilgimi çekti. Donanım olarak fena sayılmaz. Sanırım ABD markasıymış. Şimdi satan bir yer buldum hemen gidip yerinde inceleyeceğim.

11. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Geotech'i Delta bisiklet firması diğer markalar gibi Tayvan'da ürettirip satıyor.Amerikan değildir.

12. Levent Büyük

Levent Büyük Yeni Üye

Seviye:
    Bunu öğrendiğim iyi oldu teşekkür ederim.

13. Levent Büyük

Levent Büyük Yeni Üye

Seviye:
    Son kararımız Trek 3700 oldu. Klasmanında değerlendirildiğinde iddiasız ve oldukça sade bir bisiklet. Bu yüzden pek arıza yapıp başımızı ağrıtacak gibi durmuyor. Hobimize yeni adım attığımız için bununla başlamamızın daha doğru olacağını düşündüm. Bisikleti bugün satın aldım. Kullandıkça naçizane yorumlarımı yazacağım. Değerli vakitlerini ayırıp yorum yazan tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler...

Semih_ÇELİK bunu beğendi.
  14. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    yardımcı olabıldıysek ne mutlu :) benım ıcın bır zevktı :)