Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Satılık Sibirya Kurdu Aranıyor!

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Ali Menemen tarafından paylaşıldı.

1. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar uzun zamandan beri sibirya kurdu almak istiyordum ama annem köpeklerden korktuğu için engelledi. Şimdi ise izin verdi. Sibirya kurdu yavrusu arıyorum, acaba fiyatları ne kadar olur? Nerden bulabilirim? bunları yazarsanız sevinirim...

Genelde buz mavisi gözleriyle korkutucu olsa da, sevgi dolu bir hayvandır. Oyunu çok sever. İnatçı ve yaramazdır. Çocuklara karşı çok hoşgörülüdür. Aslında herkesle iyi geçinir, ama kuş gibi küçük hayvanları avlamak ister. Yalnızlığa hiç katlanamaz. Eğer yalnız kalırsa çok sıkılır ve evdeki eşyaları kemirir. Gereksiz yere havlamaz ve sıcağı hiç sevmez. Ortalama ömrü 11-13 yıldır. Erkeğinin kilosu 20 ila 27, dişisinin kilosu 16 ila 23 tür. Huskyler -60 derece soğukta

yaşayabilirler.

2. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Fiyatları konusunda birşey diyemem, ama eğitimi çok zor olan bir köpek cinsi bu. Yani pek zeki değil, hatta hiç zeki değil. :) Eğer ilk kez köpek besleyecekseniz tavsiye etmem, inanılmaz dik başlı bir hayvan, çok inatçı, çok zorlanırsınız gibi geliyor...

3. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    Sibirya kurdu bende var. Besliyorum şuan için 4.5 yada 5 aylık bakımdan dolayı acaip gelişti mümkün olursa foto eklemeye çalışırım ama yerinde durmuyor.
    Aşırı hiperaktif yorulmak bilmiyor. Diğer köpeklerle alakası yok...
    Söz dinlemiyor işine gelince dinliyor. Eğer tek kişi ilgilenecekse 4-5 ay boyunca tek kişiyi görür ve dışarıya belirli aralıklarla çıkartılırsa eğitim alması çok daha kolay olur ve itaatkar olur.

Aldığın gün eğitim tasması al! çünkü kızak köpeği gibi seni süükleyecek heryere şuan benim yaşadığım gibi.
    Almadan önce eğitimini oku eğitim videolarını izle. Kolay iş değil!!!

Evde besleyeceksen mama yedirmen şart yoksa sürekli bir tüy dökümü olucak.

Ben bahçeye koyacağım için mama vermedim evde hazırlıyorum vs.

Ciddi bir konu araştır.
    3 aylıktan büyük alma alıştıramazsın. Ben sütten kesilip mama yemeye başladıktan 1 hafta sonra aldım. 1.5 aylıktı yani :)

Büyüdüğünü görmek güzel ama çok uğraştırıcı.

Size tavsiyem stafford shire bull terrier. Eğitimi kolay itaatkar. Amerikada bebek bakıcısı olarak eğitiliyor...

Benim sibirya kurdu seçmemdeki amaç ev ve bahçe bekçiliği yapmasını istememden kaynaklanıyor.

Fiyata gelince sibirya kurdunu tanıdık birilerinden 250 ile 1250 tl arasında alabilirsin yavru iken alırsan anne ve babasını görmeye çalış safkan olmama ihtimali yüksek büyüyünce farkedeceksin iş işten geçecek...

Ali Menemen bunu beğendi.
  4. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    Aksine aşırı zeki :) unutmuyor 2 aylıkken verdiğim eğitimi şuan 5 aylık ve işine geldiği gibi davranıyor eğer o an keyfi iyiyse senin komutuna itaat ediyor. Eğer onu cezbeden başka birşey varsa seni dinlemez :) kafasına göre takılır :D
    Psikolojisi tam istediğim gibi ilginç bir köpek :)

bu arada aşıları da 2 sefer sürüyor. 15 şer den 30 tl ilk aşıları sonra 6 aylık olunca kuduz aşısı olucak.
    Kuduz aşısı yanlış hatırlamıyorsam her 2 yılda bir di.. (veteriner öyle söylemişti)

benimkinin 2 aylık hali aşağıda kucağımda şimdi yerinde durmuyor :)

Soldaki göz mavi (sağ gözü), Sağdaki göz kahverengi (sol gözü)

5. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    İşte zeki değil derken eğitim konusunda demek istedim zaten. Ama diğer köpek cinsleriyle (Alman kurdu, golden retriever vs.) kıyaslarsak yine zeka olarak geride kalıyor. Sibirya kurdunu eğitmek gerçekten çok zor, başına buyruk. Bence köpek ne kadar haşarı, yaramaz, dikkati dağınık olursa olsun, sahibini dinlemeli. Bu bakımdan oldukça uğraştırıcı bir cins Sbiriya kurdu...

6. Berke ÖZTÜRKMEN

Berke ÖZTÜRKMEN Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Şevkinizi kırmak istemem ama kankamda da bir husky var. Kesinlikle diğer köpeklerle kıyaslanamaz. Bir kere sizin onun sahibi olduğunuz onun hiç mi hiç umurunda değil. Çok başına buyruk bir hayvan. Arkadaşıma onu dışarı çıkarıp gezdirmek bile eziyet haline geldi. Hiç söz dinlemiyor hep sürüklüyor. Tasmasını bırakırsanız kazara, alıp başını gidiyor. Koşup yakalamanız lazım Çağırınca gelmiyor. Nerde kaldı köpek sahibi olmanın keyfi. Bence iyi düşünün. Biraz tüy derdi olsa da golden dan şaşmayın. Yada labrador hatta doberman besleyin. Çok zeki hayvanlardır. İyi yoldaş olurlar. Selamlarımla...

d.berkay ve Deniz bunu beğendi.
  7. Bülent ÖZER

Bülent ÖZER Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Ben bir doberman cinsi besliyorum diyebilrimki dünyanın en zeki köpeklerinden 4 yaşında tasmasız gezdiriyorum benden 10 metre uzaklaşınca dönüp arkasına bana bakıyor ve bekliyor isimini bilen çok itatkar bir köpek ne derseniz onu yapıyor kesinkle doberman derim çeşitli cinsleri var.

Mehmet Boran bunu beğendi.
  8. Furkan DURU

Furkan DURU Forum Bağımlısı

Seviye:
    Şimdi Sibirya kurtlarında Tuvalet eğitiminden başlamak gerekirse , tuvalet eğitimini çok iyi öğrenen bi köpek. Nedeni mi ? Nedeni şu: sibiryada bu köpekler toplu bir şekilde kızak çekiyolar her biri tuvalet yapmaya kalkarsa kızak ilerlemez onun için sizin alıştırıcagınız şekilde tuvaletini yapar. Arkadaşımda husky var hergün saat 6 da cıkartıyor tuvaletini yapıyor . Bahceyi dahi pisletmiyor. Tuvalet acısından 1 numara. Diğer davranısları için bunu söleyemiyeceğim. Biz o köpeği dışarda salamıyoruz. Sibirya Kurtları özgür hayvanlardır . Biraz kabaca sahiplerini iplemezler :) . Kendi canları ne isterlerse onları uygularlar . Bunun için tavsiyem sahibine daha cok itaat eden köpek cinslerinden yana

Ercan Bayram bunu beğendi.
  9. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sibirya kurtlarını Türkiye ikliminde besleyip kendinize de hayvana da eziyet etmeyin arkadaşlar.Adı üzerinde sibirya yani soğuk iklim köpeği. yazın değil bahar aylarında bile eziyet çekiyor hayvanlar.

Köpek = golden bence. :)

Husklerin havası başka tabi.

d.berkay bunu beğendi.
  10. Ceyhun Oğuz

Ceyhun Oğuz Forum Bağımlısı

Seviye:
    desen rotti galıba adı buydu :)
    Benım eskı besledıgım kopekdı gercekden cabuk kavrıyor ogrenıyor ve uyguluyor ! mesela ben okuldan gelmeme yakın kapıya gelıp benı beklıyormus :) bızımkıler dedı :)
    Yuvası benım odamdaydı apartmanda beslıyordum ve gercekden cok akıllıydı ! ona ozel bır tuvaletı vardı 1 haftada alıstırmısdım hep oraya yapardı tuvaletını ! cok ıyı hatırlıyorum bırkeresınde tuvaletını yapacagı odanın kapısı kapalıydı ve kapıda yere yatmıs aglıyordu :):) carsıda tasmasız yanından ayrılmazdı ! cok guzel bır kopekdı :( ama bır bayanın kopegı varmıs onla cıftlestırdık ! benım kopek de dogum sırasında olmusdu :(:(:(:( cok uzulmusdum gunlerce aglamısdım :( cok akıllıydı ve gercekden benı anladıgını bılıyordum okuldan uzgun geldıgımde kucagıma alıp opmezdım bakdım yuz vermedım gıder bılgısayarımın ekranın onune otururdu :):) bılıyordu benım bılgısayarı acacagımı :) gece yatagıma kucagıma gelırdı ordada uyurdu :) hatta abarmıyorum doguma daha yaklasık olarak 10 gun falan vardı ve ben her sabah uyandıgım gıbı uyanacakdım sabah ama kalkıp benım yuzumu yalıyarak 4 defa aynı saatte uyandırmısdı ve okula gec kalmamı engellemısdı :)
    cok ozledım onu :(:( ınsallah gerı doner :(

Buda aynı cınsdekı bır kopegın fotosu...
    [​IMG][/URL][/IMG]

Berke ÖZTÜRKMEN bunu beğendi.
  11. gültekin

gültekin Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Gültekin Gültepe
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    sahibinden ve intokoya bakabilirsin

12. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    bence köpek dediğin goldendir. yazlıktan bir arkadaşım besliyor golden. 2-3 günde alıştı köpek. sahibinden başkasıyla dolaşmayan köpek 1 haftada benimle dolaşmaya ve verdiğim emirleri yerine getirmeye başladı. ayrıca çok zekiler. sahibinin dışarı çıkacağını anlayınca tasmasını getirip yere koyum içine giriyor :) erkek köpekler dışında ve sahibinin '' tut oğlum'' dediği kişiler hariç hiç birşeye saldırmıyor :) tuvalet terbiyeside var olur olmadık yere bislemiyor. tek sorunu bence tüy dökmesi. ayrıca tüylerinin kesilmemesi gerekiyormuş uzayan tüyle köpeği taradıkça dökülüyormuş zaten.

kısacası bence her türlü ortamda beslenebilecek köpek türü goldendir. hem itaatkar, hem zeki daha ne olsun.

Deniz bunu beğendi.
  13. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar ben bu köpeği dışarıda besliyeceğim. Bana itaat etmesi az da olsa yeter. Tam benim aradığım köprek türü, yerinde durmaması ve her çağırana gitmemesi benim için avantaj, çünkü bende koşmayı severim birlikte koşarız :).Bu sibirya kurtlarında çok sert bir bakış var ve bu özelliğini çok beyeniyorum. Ercan abi bu arada köpeğin çok hoşuma gitti güncel bir fotoğrafınıda koyarsan çok sevinirim. Ben bu köpekten Denizli'de nerde bulabilirim arkadşımda dişi sibirya kurdu var ve erkek kurt arıyorlar eğer bulurlarsa çiftleştirecekler ve benim köpek aramama gerek kalmayacak. Eğer tanıdıklarınız varsa bana yönlendiriseniz sevinirim. Birde arkadaş harici bir petshop a gitsem ortalama ne kadar fiyat sunarlar. Şimdiden teşekkürler.

14. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Birde sibirya kurdu dışında köpekte olabilir, hatta yorumları 1-2 kez okuduktan sonra o olmasada olur diyesim geldi :). Benim aradığım köpek sert görünümlü olacak. Küçük kalıplı köpekleri pek sevmem, her gel diyenin yanına gitmeyecek, havladımı karşısındaki korkacak. Böyle bir köpek de olabilir tavsiyelerinizi bekliyorum...

15. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    Staffordshire Bull Terrier.
    Küçük zeki eğitimi kolay oyuncu ve evde beslenebilir zamanında çok araştırdım.
    Bahçeye ev yaptığım zaman ofisin içine girip çıkacak köpek olması için alacağım 1 erkek 1 dişi.. Fakat şunu söyleyeyim o kadar eğitilebilir ki Amerikada bebek bakıcısı olarak bebeği çim üstüne bırakıp SBT (kısaltması) 'yi bırakıp gidiyorlar...
    Bebek köpeğe emanet edilir mi? İşte bu kadar güvenilir bir köpek...

Google a girip staffrodshire bull terrier olarak aratın.
    Youtube da eğitilmişlerin videolarına bir bakın sonra diğerlerini yine düşünün...

Dikkat edin Amerikan SBT ler saldırgandır tip olarak daha büyük ve boxer a benzer..
    SBT ile amerikan SBT nin alakası yok!

MertSayın ve N.Erdem TUGRAHAN bunu beğendi.
  16. N.Erdem TUGRAHAN

N.Erdem TUGRAHAN Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ercan abinin gösterdiği çok şirin :D küçük Emrah gibi bakıyor :)
    şuan içinde nasıl bir duygu olduğunu çok iyi anlıyorum gönlün sibiryadan ama mantığın golden yada diğer cinslerden yana :) denizliye sibiryayı getirirsen hayvana eziyet edersin başka birşey değil :) mantığını dinle :D

Ercan Bayram bunu beğendi.
  17. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
  18. tolgayalcin

tolgayalcin Forum Bağımlısı

Seviye:
    kuzenimle beraber golden aldık.. onun evi müsait evde besliyor.. bende o yokken gezdirmeye ve tualet için parka çıkartıyorum.. fotolarını eklerim.. mükemmel bi hayvan benle beraber yürür dur diyince durur koş oyna hani top diyince deli gibi koşar... müthiş zeki bi hayvan ve yüzünde diğer köpeklerde göremediğim mimikleri var. duygularını yüzüne bakıp anlayabilirsiniz. 40 45 günlükken aldık beyaz krem renkli koca kafalı bişi adıda cino... şu an 15 aylık kuyup ayısı gibi bişi oldu... aşığım ona :)

Not: Köpek beslemek geçici bir heves olamaz, vebali çok büyüktür..Heves edip alınıp sonra zor gelince ve ya sıkılınca bi kenara atılacak bir hobi değildir.. Sorumluluğu çoktur. Maddi külfeti çoktur. Maması bakımı tüyü yünü aşısı hastalığı üzüntüsü çoktur. Hiç büyümeyen bir bebek gibidir ve 10 15 senelik bi serüvendir.. 15 yaşında bi köpek sahibi olan biri herşey yolunda giderse 30+ yaşına kadar o köpekle yaşamak zorundadır buda bir ömürdür neredeyse.. Buna kendinizi hazır hissediyorsanız alın.. golden sibirya farketmez.. o sizin bi parçanız yavrunuz olacak.. HAzır değilseniz ne kendinize ne ona eziyet etmeyin... veririm noolcak diye düşünmeyin. kendinize alıştırdıktan sonra o hayvanın başka bi sahibe ya da eve alışması çok zordur...
    :in: :in:

saygılarımla

MertSayın bunu beğendi.
  19. Tolga Ayla

Tolga Ayla Onursal Üye

Seviye:
    Karşılıksız sevmek için bu kadar bedel ödemeye ne aceleniz var..

Hayvanları bu kadar masraflara alıp satacağınıza,

Onların bütün bu zahmetlerine tek karşılık sadakat ise,

Zamanınızı ve sevginizi sokak hayvanlarına harcayın..

Barınaklarda o kadar yavru hayvanlar varki

Bu şehrin sillesini daha doğduğunda yemiş herkesten önce.

Gözlerini açtığında bu dünyada şanssızlığı bir kafesin arkasında başlamış,

O da şanslıysa!!!

Al bir tanesini Alicim besle evinde..

Hem o kurtulsun hem sana arkadaş olsun,

Hemde o cins hayvanları satanlarada azıcık ders olsun!!

Eyvallah...

20. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Kedi besleyin arkadaşlar kedi :)

Köpeğe verdiğinin 3 günlük mama ile 1 hafta beslenebilir :9 tuvaleti doğuştan eğitimli, aşılarınıda yaptırmak zaten her hayvan için şart :)

7 senedir sevgili garfield ım Uğur la paşa paşa yaşıyoruz kendisine ileri derece de hastayım inş 7 sene daha birlikte kalırız...

Dip not kendisini 10-15 günlükken bahçede terk edilmiş bulmuştuk :)

tolgayalcin bunu beğendi.