Satılık Sedona SD-761 / 2008 / 18" / 2.400 km kullanıldı

gatila

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Çizik çok değil
Ben dürüst olabilmek için görebildiğim iki yerdeki çizikleri çektim. Kadroda başka göremedim ama belki de vardır, yalancı çıkmak istemem. Amortisörde de aynı şekilde var. Her bisiklette en az bu kadar vardır. Ama herkes bu kadar detaylı ve çok foto koymaz.
Bisikletin geneli çok temiz. Parçalar da gayet temiz görüldüğü üzere.
2.400 km kullandım. İki kez öne düştüm, direkt barendler dimdik çarptı yere. İki kez sağa düştüm.

Şöyle daha net ifade edeyim.
Ben düz maşalı bir bisiklet almayı düşünüyorum.
Komple yeni bisiklet almayıp sadece kadro ve maşasını alsam...
Bu satmakta olduğum bisikletin lastik, jant seti, vites-frenlerini, selesini vs herşeyini yeni kadroya taksam... Benim için çok daha karlı olur. Çünkü bu bisikletin tüm parçaları gayet güzel ve yeni. Selesi özellikle çok hoşuma gidiyor.
Açıkçası kararsızlıkla satışa koydum ve halen kararsızım.
Daha ucuza vermektense bu bahsettiğim planı uygulamayı tercih ederim.
O zaman sadece kadro ve maşa boşa çıkar.

Ya da belki de komple yeni düz maşa bisiklet alırım.
Bunun kadrosunu 16" ile değiştirip sırf arazi bisikleti olarak yedek tutarım.
Bu durumda da sadece kadro boşa çıkar.

Bunlarla uğraşmak istemediğim için komple satışa çıkardım, bagajını, km saatini bile ayırmadım. Ama daha ucuza da vermem mümkün değil. Zaten benim için böyle yeni bir bisikleti satmak zararlı olacak.

Scudo

gatila

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İlan günceldir
İndirim yapmıyorum ama kurtulmaya çalıştığım şu ürünleri hediye verebilirim:
(link)
(link)
meraklısına :)

Hakim Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
715
Bisiklet
Giant
tam böyle bi tur bisikleti lazım yol ile takas düşünür müsünüz?
(link)

gatila

Forum Bağımlısı
Tepki
812
@Hakim Arslan

Birebir takas edeceksek neden olmasın :)
Şaka bi yana, ilerde bir gün maddi refaha ulaşınca bi tane de yol bisikletim olsun isterim ama şimdilik benim için fazla lüks olur. Yol bisikletini yılda 2-3 kez ancak kullanırım sanırım.
teşekkürler

gatila

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bunu alana bir de mısır patlatma makinesi bedava :))

Yani tüm hediyeler:
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
kusura bakmayın konu ıle alakasız olucak ama namı deger "kıpır" dı sanırım bu bısıklet :p

gatila

Forum Bağımlısı
Tepki
812
@sonEr´´

Ta kendisi :)
Amortisör dışında çok memnun kaldım bu bisikletten. Aynı donanımdaki yabancı marka bir bisikleti bunun 60-70% fazlası fiyata verirlerdi sanırım.
Ama tarz meselesi işte. Zaten alırken şüphe ile almıştım ama tüm uzman arkadaşlarım amortisörlü önerdiği için kabullenmiştim. Sonradan iyice anladım ki ben konforu sevmiyorum, rijitliği seviyoum :) Düz maşa alıcam ama biraz kalın lastiklerle kullanıcam.

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
@gatila

bende 781 kullanıyorum 2008 model , kendım toparladım.Maşam xcm lockout ve 2.5 kg + sureklı kılıtlı kalıyor.Bende fırsat bulursam Sedona düz maşa ve cst 1.50 lastıklerden takıcam...Hemen hemen benım ıcın 1.5 kg kazanc saglıcak , ıyı forumlar.r...

adem dagdelen

Daimi Üye
Tepki
46
Bisiklet
Scott
bıskletın en son fıyatı ne olur kardes aksesuarlar senın olsun ben cıplak ıstıyorum fıyat ne olur

gatila

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Aksesuarsız derken...
Hangilerini istemiyorsunuz:

bagaj
km saati
suluk kafesi + suluk
kilitli pedal
schwalbe marathon XR lastikler
2 adet yedek iç lastik

Aslında yeni başlayan bir arkadaş böyle tura hazır şekilde alsa iyi olacak. Ben de uğraşmak istemiyorum, komple satıp kurtulmak istiyorum. Yanındaki hediyeleri de vereyim, onlardan da kurtulayım :))
Kurtulmak derken, bisikletin kurtulmayı gerektirecek bir derdi yok. Ama yakında taşınacağım için kurtulmak istiyorum. Yeni taşınacağım yerde Scott SUB veya Trek FX gibi düz maşa bir bisiklet alacağım.
Yani açıkçası komple satıp kafamı rahatlatmak benim için mantıklısı. Detaylarla uğraşmak durumunda kalırsam bu sefer benim için farklı seçenekler devreye giriyor. Kadroyu 16" yapıp bunu ikinci bisikletim olarak tutmak ve tamamen dağ bayırda hakkını vermek gibi. Uğraştırmayın beni, alın kurtarın lütfen :)

adem dagdelen

Daimi Üye
Tepki
46
Bisiklet
Scott
slm kardes bak senı bu dertten kurtarmak ıstıyorum yalnız ıkı sorum olacak 1 masada bosluk varmı 2 kadrodakı cızık ne kadar derın 3 fıyat enson aksesuarlı halı ıle ne olur

gatila

Forum Bağımlısı
Tepki
812
1. Maşada boşluk var mı? Benim ilk amortisörlü bisikletim. Ben birşey farketmedim ama pek anlamadığım için yanıltmak istemem. Nasıl test edip emin olabiliriz?

2) Kadrodaki çizik derin değil. Geneli çok temiz bisikletin. Nasılsa gider diye yıkamadan çektim fotoları. Keşke yıkasaymışım :) Pırıl pırıl bir bisiklet yahu. Fren, vites parçaları falan daha yeni gibi. İstanbul'a pazar gelme imkanı olursa gösterebilirim.

3) Son fiyat. Bir taraftan kurtulmak istiyorum ama diğer taraftan bu yeni bisikleti daha ucuza verirsem çok zarar etmiş olacağım. Bunun yerine kadroyu 16" ile değiştirip dağ bisikletim olarak tutmayı tercih ederim. Şimdi bu donanımlı başka bisiklet almaya kalksam hayli maliyetli olur.

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
Gökhan bisikletini satacağına gerçekten üzüldüm.

Bisikleti satın almayı düşünen arkadaşlara.... Gökhan ile geçtiğimiz sezon Şarköy'e geldiğinde tanışma fırsatım olmuştu. Bisikletini azda olsa tecrübe etme fırsatım oldu. Bisiklet'te Gökhan gibi On numara. Alacak olan arkadaşın gözü arkada kalmayacağına garanti veriyorum . Alan arkadaşa hayırlı olacaktır. Gökhan herşey gönlüne göre olsun.

gatila

Forum Bağımlısı
Tepki
812
teşekkürler İbrahim abi
Üzülmene gerek yok. Ben de senin gibi düz maşalılar ekibine katılacağım :)
Aslında 3 nedenle satıyorum:
1) Düz maşa istediğim için.
2) Kadro bana biraz büyük geldiği için.
3) Taşınacağım için.

2-3 ay içinde bir aksilik olmazsa yine bir Şarköy-Uçmakdere turu için oralarda olmayı planlıyorum. Ama bu arada iş bulursam İstanbul'a taşınma derdine düşüp biraz aksatabilirim.
Umarım birlikte pedallarız.

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
@gatila

Gökhan bisikletin sınıfında çok çok iyiydi. Ama tur ağırlıklı düşünüyorsan bana katıl, yola ve manzaraya biraz tepeden bakıp bisiklet sürmenin ve doğanın tadını çıkar. 28'in zevki bambaşkadır. Şarköy'e tabiiki bekliyorum ama asıl Temmuz-Ağustos'ta Doğu Karadenizde olacağım. Uygun olup gelebilirsen süper olur. Kendine iyi bak, selamlar.

gatila

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Çok teşekkür ederim abi ama uzun turlar benim gibi bir ofis kölesi için pek mümkün değil maaleesef :(
Artık yine fotoğraflarına bakıp bakıp iç geçirmek düşer bize :)

gatila

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İlan günceldir
Kampanya dahilinde hediyeleri ile birlikte :)

gatila

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İlan günceldir.

Hediyeler bunlar:
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Bisikletin tamamı ve bu hediyeler 1.000 TL
Ayrıca aşağıdaki malzemelerden almak istemediğiniz olursa fiyattan düşebilirim:
Bagaj(Tranz-X): 30 TL
Kilitli pedal (Pd-M540): 40 TL (yerine orjinalinde olan sıfır Wellgo pedalını takarım)
Lastikler (Schwalbe Marathon XR): 100 TL (yerine yeni ucuz lastik taktıracağım, siz istediğiniz lastiği kullanırsınız) (yenisinin çifti 86 eur, benimkiler de yeni gibi zaten)
KM saati (Sigma 1606L): 30 TL

Yani bu parçaları çıkarıp yerine ucuz lastik taktığımda bisikletin fiyatı 800 TL olur.
Bu parçalar ayrıca satılık değildir. Bisiklet satıldıktan sonra elde kalanlar satılacaktır.