Satılık Roller.....

oktay tiryakioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
706
Merhaba arkadaşlar... Kendi imalatım olan rollerları satıyorum. Elimde 3 tane var. İsteyen olursa fazlasınıda yapabilirim elbette. Rulo çapı 60 mm ve rulo boyu 315 mm dir. Taşıyıcı çerçeve 20x40 kutu profilden imal edildi. Poliüretan kayışla tahrik almaktadır. Yani oldukça sağlam. Katlanabilir ve ayakları ayarlanabilir özellikte. Boyamadan önce bizzat test ettim. Slick lastiklerle gayet sessiz çalışıyor.. Hatta tahminimden daha sessiz. Apartmanda rahatlıkla kullanılabilir.

Fiyatı 140 tl olup , kargo ücreti alıcıya aittir.

(link)
(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

(link)
(link)

Scudo

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Acaba bisiklete göre tambur mesafeleri ayarlanabiliyor mu ?

neuro

Üye
Tepki
55
silindirlerin malzemesi nedir ve silindirlerde rulman varmı

oktay tiryakioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
706
@Hakan Yazman

Hayır , ölçüleri kendi bisikletimin ölçülerini baz alarak yaptım ama , çok gerekliyse ayarlanabilirdir de yapabilirim...

@neuro

silindiler metal ve rulmanlı..

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
emeğinize sağlık güzel olmuş piyasadaki orjinalleriyle bire bir olmuş

mcaliskan23

Forum Bağımlısı
Tepki
239
Kardeş deneme amaçlı roller kullanan arkadaşlara birer tane göndersen de denesek :D

Bozcan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.047
Çok başarılı gercekten tebrik ederim. Benim gibi ev yapımı fanatiklerini heyecanlandıran bir alet olmuş.

Bu bahsettiğiniz kayışı nereden temin ettiniz? Fabrikasyon rollerlarda da kullanılabiliyor mu?

mcaliskan23

Forum Bağımlısı
Tepki
239
Mesela bir arıza olsa onarımı ve garanti durumu nasıl olacak?

oktay tiryakioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
706
@mcaliskan23

Deneme amaçlı ürün arayan arkadaşlara garanti vermiyorum elbette..

@BoZCaN

Fabrikasyon rollerlarda ne kullanılıyor bilmiyorum inan :) Bu kayışıda Bursadan bir arkadaşa aldırttım bende .

teampasha

Forum Demirbaşı
Tepki
227
bisiklet üzerinde iken bi resim ekleyebilirmisin. müttiş olmuş.

Levent_K

Forum Bağımlısı
Tepki
2.594
Bisiklet
Trek
Yeşil kayışlar yuvarlak kesitli O-Ring şeklinde açık uçlu olarak satılıyor.
İstediğiniz eksen aralığındaki kayış kasnak sistemleri için kullanıllıyorlar. Standart dışı eksen aralıklarında bu O-Ring kayışlar iyi oluyor.
Falçata ile istediğiniz boyda kesip, ısıtıp uç uca bastırdığınızda kayış hazır. Kopmuyor, kopsada ek yerinden kopmuyor.

oktay tiryakioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
706
@teampasha

Kullanırkende çekmek isterdim ama , kirlenmesini istemedim. :)

(link)
(link)

(link)
(link)

Taner Yavuz

Forum Bağımlısı
Tepki
788
Bisikletinizin ön ve arka göbekleri arasında ki mesafeyi söyleyebilir misiniz?

Tebrikler bu arada,gerçekten güzel ve temiz bir çalışma olmuş!

oktay tiryakioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
706
@tanerxc500

Teşekkür ederim.

Aslında ben bu rollerı Merida Tfs 100 Kadro ölçülerine göre yaptım. MTB bisikletimde iki teker merkezi arasındaki mesafe 108 cm. Ama yukarıdaki resimde görülen yol bisikletimin iki teker merkezi arasındaki mesefe ise 106 cm . Her iki bisikletle de yaklaşık 50 km deneme sürüşü yaptım. hiç bir sorun yaşamadım. Gayet düzgün çalışıyor. ( Deneme sürüşü yaptığım rollerı kendim kullanıyorum bu arada :) ) İstenildiğinde ayarlanabilir veya belirli bir ölçüye görede yapabilirim elbette..

feroden

Aktif Üye
Tepki
49
Merhaba
Bisikleti kullanırken aletin oluşturduğu direnç ne düzeyde ve denge sağlamak, normal yolda bisiklete binmeye kıyasla nasıl?

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Bir arkadaşım metal silindirlerin daha fazla ses yapabileceğini söyledi, acaba yüksek süratte (40-50+) ses durumu nasıl çok sesli mi ?

oktay tiryakioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
706
@feroden

Roller kullanan arkadaşlarımda bilir. Rollerın tranierlara göre en zevkli yanı normal yolda bisiklet kullanıyormuş gibi kullanılıyor olmasıdır. Yani size hareket özgürlüğü veriyor. Hiç kullanmayanlar için ; rollerda bisiklet kullanmak normal yolda bisiklet kullanmak gibi gözüksede , rollere çıktığınızda işin öyle olmadığını görürsünüz. :D çünkü roller gerçekten denge isteyen bir alet. .bisiklet üstünde nasıl dengede kalacağınızı size öğretiyor. İnanın rollerı kullandıktan sonra normal yolda bisiklet ile bütünleştiğinizi hissediyorsunuz. Denge probleminiz kalmıyor. Tek çizgi üzerinde bisiklet sürmek nedir , rollerda anlıyorsunuz :D

Rollerın direncine gelince. Roller da bisiklet kullanmak , yolda bisiklet kullanmaktan daha fazla enerji istiyor. rüzgar direnci olmasada , tekerlerin sürtünmesi daha fazla. ben roller üstündeyken en fazla 30-40 km bisiklet sürebiliyorum. bunun ortalaması nedir bilmiyorum ama en azından normal yola çıktığımda 90-100 km yi rahatlıkla gidebilen bir adamım :) Umarım yardımcı olabilmişimdir.

@Hakan Yazman

Sevgili Hakan... Kendi yaptığım rollerı evde 2 senedir kullanıyorum ve apartmanda oturuyorum. İnan kimse şikayete gelmedi. Genelde 25 km civarında sürüyorum ama kısa süreli 40-45 km gibi hızlarada çıkıyorum. uzun süre 45+ larda sürmek zaten çok zor. en azında mtb ile :) Çokta ses farkı olmuyor arada. Bende tranierda var. Bendeki modelden midir bilmiyorum ama tranier daha fazla ses çıkarıyor. :)

Makaralarda metal haricinde kullanılan malzemeler ile yapılan rollerı hiç kullanmadım. bilmiyorum ama kauçuğun metalle sürtünmesi ile plastik ile sürtünmesi arasında ne kadar ses farkı olabilirki :rolleyes: Bence önemli olan makarada balans olmaması . İnan makarada balans varsa yüksek hızlarda sesi katlanılmaz oluyor ozaman. Tecrübeyle sabittir :)