İkinci el ilanların onaylanmaması

Ali Hekimoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
b'Twin
Öğlen 12'de satılık ilanı verdim saat şuan 19 ilanım hala yayınlanmadı. yarım gün kayıp. modlar denize mi gitti:) alooooo

Scudo

zafersidal

Forum Bağımlısı
Tepki
640
Bisiklet
Scott
abi benimde verdiğim bi kaç ilan hala açılmadı bende merak ettim şimdi:)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Konularinizi onayladim, fakat bir ricam var.

Hepimizin forum disinda yapmasi gereken onlarca is var, o nedenle cogu zaman her dakika forumu kontrol etmek mumkun olmuyor. E haliyle 2. el de forumdaki en yogun bolgelerden biri. Ilaninizi verdikten sonra 24 saat icerisinde mutlaka yonetici arkadaslardan birisi veya bolum moderatorleri kontrol edip onay vereceklerdir, ancak biraz sabir ;)

Dahasinda ilaniniz acilmazsa bolum moderatorlerine ozel mesaj atmak, en hizli cozum yolu olacaktir.

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
Halil'e ek olarak bende birkaç şey söyliycem ilan açarken dikkat edilmesi gereken kuralları es geçen arkadaşlar var. verdiğiniz her ilan açılacak diye bir kural yok ,açılmamışsa eğer ilanınızda mutlaka bir eksiklik yada kurallara aykırı bir durum vardır .Halilin dediği gibi en geç 24 saat içinde ki ben enfazla 2-3 saat diyorum ilanınız açılır. komple büyük harfle yazı yazan ,temsili resim koyan yada resim koymayan ,ürünün fiyatını yazmayı unutan arkadaşlar lütfen biraz daha dikkat. özel mesaj ile sürekli uyarı yapılıyor işimiz bu ,ama oda bir yere kadar bence ilan açmadan önce herkes ilan açma kurallarını bir kez daha okusun.ilanların herkes tarafından anlaşılır olması, ürünün satışını kolaylaştırması,ve forumu daha kaliteli bir hale getirmek için bu çok basit kuralları dikkate alalım .sonuçta herşey sizler için .;)

guven.s

Üye
Tepki
29
Bisiklet
Salcano
Admin ve mod. arkadaşlara soruyorum

1) 2.el/diğer bölümüne mesaj yazdım gönderdim baktığımdan mesaj yayımlanmadı.
2)Ege bölgesi/20 kadro sedona borla çalınmıştır. konusuna cevap attım mesaj ı gönderdiğim zaman bir kere gördüm bidaha girdiğimde ne benim cevabı nede bir üstümdeki kişinin yazdığı cevabı göremiyorum.

Bunun sebebi nedir? Yeni üyelere bi kısıtlama mı var? Yoksa bir yanlış yapıyoruz da mod. arkadaşalar mı siliyor yoksa teknik bir sorun mu?

Haşim Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
4.407
@\\\q.v.n///

Zannediyorum teknik bir sorun oldu. Yeni üyelere kısıtlama veya yasak, eski veya kıdemli üyelere torpil diye bir şeyin söz konusu olduğunu zannetmiyorum. Dışarıda olduğu gibi burada da herkes eşittir.

Sana bir garezleri olduğunu da sanmıyorum.

İnternet bağlantınla alakalı bir şey de olabilir ;)

Tabii, en doğru açıklamayı soruları yönelttiğin kişiler yapacaktır.

Kolay gelsin..

Faik BİLGİN

Forum Demirbaşı
Tepki
170
@\\\q.v.n///

Kardeş sadece bu soruna cevap vereyim.
Sen eğer ikinci el bölümüne satılık ilanı verdiysen gözükür.Eğer sen parça arıyorsan bunu sen göremiyorsun nedenini bilmiyorum.Aynısı benim başımada geldi.Yol bisikleti için ilan verdim ama açtığım konuyu bir daha göremedim.Aradan kısa bir süre sonra yaklaşık 6 kişi bana özel mesaj attı.O halde bunu şöyle düşünüyorum açmış olduğumuz konular parça felan arayan arkadaşlara gözüküyor yada hemen onlara gidiyor böylece daha hızlı paylaşım ve yardımlaşma oluyor diye düşümüyorum:)

• Beğen
Tepkiler: guven.s

Haşim Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
4.407
Ege Bölgesi - 20 kadro sedona borla çalışmıştır konusunda mesajınız gözükmekte ;)

http://okyayhasim.googlepages.com/qvn.JPG

2. el - Diğer`e de yeni bir ürün satmak için konu gönderdiyseniz eğer, hemen yayımlanmaması çok normal. Bildiğiniz üzere, yeni bir ilan verdiğinizde gözden geçirilir. Eğer ilanınızda kurallara uygun ise yayımlanır. Bu da biraz zaman alabilir, endişelenmeyin ;)

• Beğen
Tepkiler: guven.s

guven.s

Üye
Tepki
29
Bisiklet
Salcano
Garezleri olduğunu ben de düşünmüyorum:) bazı sitelerde belli bi mesaj sayısına ulaşana kadar bazı forum özelliklerinden yararlanılamıyo bi de 2 kere olunca bende acaba böle bi uygulama mı var diye düşündüm onun için sordum. evet 20 dkk sonra mesaj görünmeye başladı..açıklamalar içn teşekkürler!

parpalepe

Üye
Tepki
0
öncelikle kolay gelsin. açıcak başka yer bulamadığımdan dolayı buraya açıyorum mecburen. benim bianchi diamond bisikletimin 2.el ilanını verdim fakat 1 hafta oldu nerdeyse foruma konulmadı. ilgilenilirse sevinirim. tekrardan kolay gelsin

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Haşim Okyay ın imzası:

Soru : İkinci el ilanım niçin onaylanmıyor?

Cevap :

-İlanı, olması gereken bölüme açtığınızdan.
-Ürünü tanıtan fotoğrafın, kendi çektiğiniz orjinal fotoğrafı olduğundan.
-Fotoğrafların link şeklinde değil de, görünür halde olduğundan.
-İlana eklediğiniz fotoğrafın boyutunun, sayfa yapısını bozmayacak büyüklükte -olduğundan ( en fazla 800x600 piksel ).
-Ürün(ler) hakkındaki bilgileri tam olarak yazdığınızdan (fiyatı, ne kadar kullanıldığı, vs.)
Emin olunuz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İlk mesajınızı 2. el bölümüne ilan açmak için kullanıyorsanız bence zaten izin verilmemeli. İlanınızın açılmamasının gerekçesini bilmiyorum, ama bence isabet olmuş...
Bu arada bir düzeltme yapayım, ilanınız açılmış: (link)

Haşim Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
4.407
İlk açtığınız ilan onaylanmadı, çünkü yanlış bölümdeydi. İkinci açtığınız ilan ise gözden kaçmış. Bazen olabiliyor, gecikme için kusura bakmayın. İlanınız yaklaşık bir buçuk saat önce yayına alındı.

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Arkadaşım ilk mesajınızın 2. el ilanı olması açıkçası çok garip olmuş. Birde ilanınını verdiğiniz bisikletin bu forumda alıcısının çıkması neredeyse imkansız. Bunu sizin umudunuzu kırmak için söylemiyorum, karşılacağınız acı gerçek bu olacaktır. Çünkü o bisikletler Hi-Ten dediğimiz adi bir çelikten yapılma bisikletlerdir ve çok ağırdılar, o sizi taşıyacağına siz onu taşırsınız ve bu çok yorucu olur, hatta adamı bisikletten soğutur. Siz sahibinden.com'a falanda ilan verin orada taliplisi daha çok oalcaktır emin olun.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@suzunkopru

Kesinlikle öyle. Bence nasıl yeni üyelere 50 mesaj yazmadan özel mesaj yollama hakkı tanınmıyorsa, 2. el bölümüne de en az 20 mesaj yazmadan ilan açma hakkı verilmemeli diye düşünüyorum. İlk mesajlarını 2. el bölümüne ilan açarak kullananların tamamen maddi amaçlarla foruma üye olduğu kanaatindeyim. Böyle üyelerin bu foruma ve forum üyelerine ne kadar faydası olduğu tartışılır.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Geregi yapildigina göre bu konuyu daha cok acik tutmanin geregi yok.

dgt97'nin 2. el ilaninda mesaj kisitlamasi fikri de enteresanmis, düsünmek gerek.

Tepki
23
ikinci el:diğer ürünler kısmında iki gün önce, iki adet konu açtım,fakat ikiside hala görüntülenmedi, uyarı mesajıda gelmedi.
niçin böyle oldu acaba.
ilginiz için şimdiden teşekkürler.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Konuyu uygun yere tasidim. Sanirim gerekli aciklamayi size Hasim arkadasim yapmistir.