Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Satıldı Satılık Giant GTX 1 (XTR set - 1 aylık)

Konu, 'Yol Bisikleti İlan Arşivi' kısmında Kaan Aslan tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Kaan Aslan

Kaan Aslan Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

Satılık ilan verirken uygulanması gereken kuralları okudum. Unuttuğum ya da yanlış uyguladığım olursa şimdiden kusura bakmayın.

Öncelikle ben bir hata yaptım. Belki 10 yıldan fazla bir süredir bisiklete binmiyorum ve iki günde bir güzel güzel bisiklete bineyim diye bisiklet almaya karar verdim. Trek 4500 modellerinden başlayarak nasıl oldu anlamadım Giant XTC 1'e kadar yükselttim çıtayı. Üstelik donanımı yetmezmiş gibi bir sürü de üst segment donanım taktırdım.

Bisiklet gerçekten çok güzel oldu ve pahalı da olduğu için apartmanda bırakamıyorum. Oturduğum ev de bana ait olmadığı için buraya sokamıyorum. Sürekli ön teker bagajda ve bisikletin kendisi arka koltukta duruyor arabada. Yaklaşık 1 ay önce aldım ve sanırım toplarsak en fazla 5 kere bindim. Ayda 5 kere bisiklete binecek birisi için almış olduğum bisiklet çok gereksiz. Hem de düz yolda şehir içinde... Neredeyse 15 gündür de binmiyorum bisiklete. Bu yüzden bisikleti satıp en azından apartmanda saklamaya korkmayacağım daha uygun fiyatlı bir bisiklet alacağım. Tabi bunu kısa bir dönemde yapmayacağım çünkü bir de iş seyahati durumum çıktı. Birkaç ay buralarda olmayacağım büyük ihtimalle.

Evet arkadaşlar bisikletin özellikleri şöyle:

Giant XTC 1

Değişen parçalar: (Hepsi sıfır takılmıştır bisikleti aldığım gün)
    - Fren sistemi Juicy 7
    - Vites kolları XTR
    - Ruble XT
    - Aynakol XT
    - Ön vites - XTR
    - Arka Vites - XTR
    - Crossride Jant Seti
    - Continental Race King 2.2 lastikler

Eklenen parçalar:
    - Blackburn 4.0 KM saati
    - Suluk
    - Pompa
    - Sele altı çanta
    - Kilit
    - Arka ışık (Yanıp Sönen)

Eklenen parçaları saymazsak bisiklete 2.000 Euro verdim. Ancak TL olarak verdim ve benden 4.250 TL çıktı.

Bisiklet yepyeni, hiçbir çizik yok ve zaten görmek isteyen Göztepe'de her zaman görebiliri arabamda duruyor çıkarıp beraber takarız ön tekerleğini.

Fiyat olarak da elbette sıfır ayarında olmasına rağmen 4.250 TL demeyeceğim. Ama söyleyeceğim fiyattan da inmeyi düşünmüyorum. Çünkü bu parayı ödedim ve zarar etmek istemiyorum.

Tüm ek olarak altığım KM saati gibi parçaları da hediye edeceğim çünkü KM saati olarak Iphone'u kullanmaya başladım. İleride yeni alacağım bisiklette de öyle olur.

Ben 450 TL zararım olsun dedim 1 ay için. Diğer takılan aparatları da hediye edeceğim ve 3.800 TL'ye vereceğim bisikleti. Bu da yaklaşık 1.750 Euro'ya denk geliyor. Bisikletin modifiyesiz hali 1.500 Euro.

Aldığım gün attığım mesajların linkleri de aşağıda. Bir tanesinde resimleri de mevcut link olarak. İsterseniz tarihleri de kontrol edebilirsiniz. Aslında çok güzel bir bisiklet ama ne yazık ki binmediğimi farkettiğim için ve apartmana koyamadığım için, şu anda satmaya karar verdim. Belki ileride daha profesyonel olursam o zaman böyle bir bisikleti hakkıyla kullanabilirim ama şu anda yapamıyorum.

İlgilenen arkadaşlar cep telefonu bildirmek yasak olduğu için bana özel mailimden ulaşabilirler.

Ayrıca bisikletin resimlerini ve linklerini veriyorum.

Fiyat 3.800 TL ve takas da düşünmüyorum.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=42229

Sevgiler...

Kaan Aslan
    dwain@superonline.com

2. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Ufak ama önemli bir şeyi atlamışsınız, ( imzamda yazar ) onu da ben hallettim.

Bunu da, örnek gösterilecek bir ilan olmasına borçluyuz. :in:

Linki geçen konunuzda 4 fotoğraf var, bir tanesi aynı açıdan olduğu için eklemedim. Bilginize. ;)

3. Kaan Aslan

Kaan Aslan Aktif Üye

Seviye:
    Tamamdır çok teşekkürler ;) Ben sanırım o kuralı atlamışım. Vermiş olduğum linkte var diye aklıma eklemek gelmemişti ama çok teşekkür ederim yardımınız için.

4. Tamer Çetiner

Tamer Çetiner Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Kardeşim binemeyip satıyor olmana çok üzüldüm :(
    Gerçekten çok ince eleyip sık dokuyarak almıştın bisikleti .
    İnan benim bile gözüm var bu bisiklette .
    Belli mi olur belki taliplisi oluruz :)
    Kadro boyunu belirtmemişsin , ben de hatırlayamadığım için sorayım istedim .
    Kadro boyu neydi bisikletin ?

5. Kaan Aslan

Kaan Aslan Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba,

Çok teşekkürler. Biliyorum siz de takip ettiniz sürekli. Gerçekten bu bisikleti seçtiğime de çok memnunum. Aldığımda çok mutluydum ama hakkını verememek canımı sıkmaya başladı.

Kadro boyunu mesajı düzenleyerek düzelteyim dedim ama bulamadım düzenleme yerini :)

Kadro Medium. Yani 18".

6. ASTROCU

ASTROCU Aktif Üye

Seviye:
    tüm olarak satılmazsa parçalayıp satmayı düşünüyorm usun?

7. okolli

okolli Aktif Üye

Seviye:
    toplam ağırlık nedir ?

8. dwain

dwain Yeni Üye

Merhaba öncelikle çok fazla özel mesaj geliyor. Çalışma tempom bu aralar biraz yoğun olduğu için çok sık bakamıyorum. O yüzden dwain@superonline.com adresime gönderim yapabilirseniz çok sevinirim.

Parça parça satmayı düşünmüyorum. O beni çok uğraştırır.

Toplam ağırlık 11.2 kg idi sanırım yanlış hatırlamıyorsam ölçtüğümüzde...

9. Kaan Aslan

Kaan Aslan Aktif Üye

Seviye:
    Bu arada işyerimdeki hesabımdan atmışım kusura bakmayın. Özel mesaj atacak olanlar yine Kaan Aslan'a ait olan özel mesaja atabilirler. Ama ağırlıklı olarak dwain@superonline.com adresimi kullanabilirseniz sevinirim.

10. Kaan Aslan

Kaan Aslan Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaslar herkes biraz indirim istiyor. Zarar etmek istemiyorum ama adam gibi bir indirim daha yapacagım yalnız başka indirim lütfen sormayın çünkü bu fiyata bu bisikleti kimse alamaz. Satılmazsa da satılmasın çünkü daha aşağı inmeyeceğim.

Son fiyat 3.400 tl'dir.

Bu özelliklerde herhalde bu fiyata ancak 1-2 yıl kullanılmış belki bulunabilir. Benim tabi bunları belirtmeme gerek yok buradaki herkes benden daha iyi biliyordur zaten. Ne kadar iyi bir fırsat olduguna siz karar verin.

Sevgiler...

11. Kaan Aslan

Kaan Aslan Aktif Üye

Seviye:
    Merhabalar,

Çok ilginç birkaç kişi ile konuştuk ama sonuç olarak bisiklet satılmadı. Bu ilanı verdiğim günden beri de bisiklete binmiyorum ve hala arabada duruyor. Gerçekten hakkını vererek binecek birisi kesin alır diyordum ancak fiyatının bu kadar uygun olmasına rağmen satılmamış olmasına şaşırdım. Bu sebeple büyük ihtimalle satmaktan vazgeçeceğim. Benim derdim bisikleti saklayacak yer bulamamak arabamı bloke ediyor ama neyse...

Bir hafta içinde yine satılmamış olursa ilanımı kapatabilirsiniz.

12. Kaan Aslan

Kaan Aslan Aktif Üye

Seviye:
  13. Görkem Kılınç

Görkem Kılınç Bisikletkolik

Seviye:
    Parça parça satılırsa beni de bilgilendirirseniz sevinirim. Acil bir kaç parçaya ihtiyacım var. Teşekkürler. İyi forumlar...

14. Kaan Aslan

Kaan Aslan Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba, parça parça satmak çok zor geliyor... Yani her parçasının bir anda gidip gitmeyeceğinden şüpheliyim... Ayrıca her parça için bir liste yapmak lazım ne ne kadar araştırmam lazım :) Yoğun olmasam yapardım ama çok uğraştırır... Böyle gitmezse yapacak bir şey yok kullanırım artık... Yani 3.000 TL'ye kadar indim. En azından yeni bisiklet alacak tanıdıklarınız olursa böyle bir parayı da gözden çıkarıyorsa önerirseniz sevinirim.

Yoksa mevcutta bisikleti olup da ancak değiştirmek isteyenler belki talep edebilir... O yüzden yeni bisiklet alacaklar için çok daha cazip sanıyorum.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.