Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

satıcı olmak yazık ki ne yazık

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında serdar canıbeyaz tarafından paylaşıldı.

1. serdar canıbeyaz

serdar canıbeyaz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    degerlı bısıkletforum uyelerı:

YESIL BISIKLETI BILMEYENIMIZ YOKTUR...

MAVIC AKSIUM 2010 JANT MODELI SATIN ALMAK IICIN MAIL YOLUYLA TEMASA GECIP TEYID ETTIRDIKTEN SONRA BIR ARKADASIMI GONDERIP ALDIRDIM.. AMA ELIME GELDIGINDE SOYLEDIKLERI GIBI 2010 MODEL DEGIL 2009 MODEL SET SATMISLARDIR MAIILERI OKUYUNUZ

ILK ATTIGIM MAIL ASAGIDADIR ASAGIDAN YUKARIYA DOGRU OKUYUNUZ..

Kimden: Yesil Bisiklet (yesil@yesilbisiklet.com)
    Gönderme tarihi: 22 Temmuz 2010 Perşembe 07:22:38
    Kime: serkan edef (serkan_ali01@hotmail.com)

Sn.Edef,
    O ürünler yalnızca 2009 yılında gelmiş ve bir daha da gelmemiş Türkiye'ye,
    Bu ithalatçı firma Marintek'in sorumluluğu.

Ancak biz 2010 yılında aldığımız için jantları 2010 olarak sattık,çünkü biz de öyle aldık.
    Dolayısıyla bu jantların model yılına göre ithalatı sözkonusu değil Türkiye'de.

İyi günler
    Sena Akay

----- Original Message -----
    From: serkan edef
    To: yesil@yesilbisiklet.com
    Sent: Wednesday, July 21, 2010 9:09 PM
    Subject: RE: ıyı gunler

ıyı gunler gecen hafta cuma gunu jant setını aldırdım bır arkadasıma fakat burda soyledıgınız ve sıtenızde 2010 modele aıt resım bulundurmussunuz fakat bana satmıs oldugunuz model 2009 urunu 2010 modelle degıstırmek ıstıyorum...

--------------------------------------------------------------------------------
    From: yesil@yesilbisiklet.com
    To: serkan_ali01@hotmail.com
    Subject: Re: ıyı gunler
    Date: Tue, 13 Jul 2010 15:37:03 +0300

Mavic jant seti 2010 yılının ve fiyatı da 200 euro.

İyi günler
    Sena Akay
    Sent: Monday, July 12, 2010 7:34 PM
    Subject: RE: ıyı gunler

hangi yıl oldugunu ogrenebılırmıyım cevabınıza gore alacagım veya almıycagım tskler ıyı gunler

--------------------------------------------------------------------------------
    From: yesil@yesilbisiklet.com
    To: serkan_ali01@hotmail.com
    Subject: Re: ıyı gunler
    Date: Fri, 9 Jul 2010 19:19:55 +0300

İyi günler,

Jant seti, Mavic markanın aksium modeli.
    Elimizde mevcut.

Yeşil Bisiklet
    Sena Akay

Sent: Friday, July 09, 2010 6:00 PM
    Subject: ıyı gunler

Mavic Aksium Silver/Black - Mavic, Giriş seviyesi yol bisikleti teker seti.

bu jant setının modelı nedır ve stoklarınızda mevcutmudur

cvıbınızı beklıyorum

ıyı calısmalar

SIZLERE SORUYORUM TICARET BUMUDUR KIME GUVENECEGIZ BU ULKEDE...
    AMA BENDE BIR TICARI UNVANA SAHIP OLDUGUM VE BU DURUMUN HASSASIETINI BILDIGIM ICIN ASLA VE ASLA BU ISIN PESINI BIRAKMIYACAGIM

fatih ali öncel ve gokhan erdogan bunu beğendi.
  2. Taner Rona

Taner Rona Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    böyle savunmamı olur ben 2010 da aldığım için 2010 modeldir bunlar diye ...iyiki mail yazışmaları elinizde kanıt olarak yasal işleme tabi tutulabilir...

serdar canıbeyaz bunu beğendi.
  3. serdar canıbeyaz

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    evet mantıkla hıc bır alakası yok ustelık topu marıntek fırmasına atıyor yahu sen satıcısın uzmantv vs. gıbı yerlerde ogretmeye dayalı vıdeoların var bellı bır karıyere bılgıyye sahıpken nasıl oluyorda elındekı modelı bu sekılde pazarlarsın.

4. GiciK eRay ADALI

GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

Seviye:
    bu nedir ya... insan kendini bu kadar mı düşürür? Hem piyasayı takip edemedigini 1-2 yıl geriden geldigini itiraf ediyorsun. hem de ben hangi yıl sattıysam o yılın modelidir diyebilecek kadar kendini alçaltıyorsun..

Saygılar =)

5. serdar canıbeyaz

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    cidden gına geldı baska fırmalardada
    ya sıtesınde stokta var olup tel actıgında yok derler
    ya fıatı farklı soylerler ya yarın gonderıyoruz deyıp 1 haftada zor gonderırler.

ebay.com dan
    chainreactioncycles.com/ dan

almanyada bır kac satıcıdan

ürünler aldım
    aramızda onlarca mesafe olmasına ve ılk benım guvenmem gerekıp odeme yapmama ragmen eksıksız olarak tam olarak ıstedııgım urunlerı gormus oldugum fıyatlara almışken

kendı ulkemde kendı yurttas satıcılarımla yasamıs oldugum bu tur hadıselerden dolayı kolay kolay asla urun alamıyacagım

GiciK eRay ADALI bunu beğendi.
  6. Niyazi ALTUN

Niyazi ALTUN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Peki kardeşim sen ürünü takmadın bisiklete daha sanırım 2010 modeli yok ise geriye verip ücretini geri almak istiyorum dedin mi acaba?
    Faturasını kesti ise büyük bir ihtimal ben % 18 kdv ödeyeceğim diyip kdv yi senden talep etmeye çalışacaklar?

Sen telefon da keşke Gürsel beyle konuşsa idin tam açıklayıcı bilgiler alıpta ürünü alsa idin.Zaman zaman hepimizin başına geliyor bu olaylar.
    İnşallah paranı geri alırsın o zaman yada çözüme kavuşur bu olay.

7. gokhan erdogan

gokhan erdogan Bisikletkolik

Seviye:
    sıkıntılar her zaman olur ama çözümü mutlaka vardır gürsel abiyle doğrudan görüşürsen yardımcı olur diye umut ediyorum telefonla yada facebook tan ulşamaya çalış derim

8. serdar canıbeyaz

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    bu sekılde bır cevaba nasıl gırısımde bulunabılrıımkı degıstırmek ıstedıgımı soyledıgım halde aldıgım cevabı goruyorsunuz..faturam var elımde kendısının son attıgı anlamsız maıle cvp attım onun donusune gore gırısımde bulunacagım.bu zıhnıyetle ben asla madur olmamam gerekır sonuc ıtıbarıyle bana ne soylendı ne satıldı..

9. serdar canıbeyaz

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:

urunu henuz kullanmadım ıslerımden dolayı bır kac gun onlara dönusum gecıktı mecburen kayıtlı bırseyler olması adına maıl yoluyla yanlıs 0oldugunu bıldırdım.
    ne olursa olsun bana sunun denılmesı gerekıyordu ornegın evet serdar bey bır yanlıs urun bılgısı olmus yanlıs urun satılmıs elımızde 2010 model evcut degıl gelın bız sıze paranızı ıade edelım bu ve buna benzer seyler denılmesı gerekırken topu haklıymıs gıbı hem baska satıcın uzerıne ve benım hata yapmıs olabılcegımı ıbraz etmıstır

10. hakano

hakano Kıdemli Üye

Seviye:
    "hangi yıl oldugunu ogrenebılırmıyım cevabınıza gore alacagım veya almıycagım tskler ıyı gunler"
    Serdar bey iletisim sirasinda aynen boyle soylemis. Bunun anlami acik. Normal sartlar altinda karsi tarafin "tamam degistirelim hemen" veya "para iadesi yapalim" demesi gerekirdi. Zimnen "kusura bakmayin, satilan mal geri alinmaz" deniliyor burada. Diger taraftan Gursel beyi tanirim, nazik bir insandir ve sorunu cozecektir buyuk ihtimalle.

11. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Telefon edip görüşün, paranızı geri isteyin çünkü 2010 modeli yokmuş, eğer ordan da olumsuz sonuç çıkarsa firmaya büyük bir leke olur. Satarken iyi olur ama sorun çıktımı getiren kişi suçlu olur.

Bu durum bizde de var örnek verecek olursam:

Staj gördüğüm fabrikada bakım mühendisleri var, makineler çok iyi işlerken müdür kesinlikle çok iyi işliyor demez, iyi olursa Allahtan kötü olursa o mühendislerden bilirler.

Yani suçlu olan hep başkasına suç atar, siz yinede hakkınızı arayın, yeşil bisiklet ile ilgili başka şeylerde duymuştum ama inanmamıştım, bu durumdan sonra fikirlerim değişir.

12. Hakim Arslan

Hakim Arslan Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Yanlış,
    İkinci edeki arkadaşlar bile bu firmalardan daha iyi satış yapabiliyorlar :)
    insan 2010 da geldi diye 2010 model jant der mi ya ayıptır.
    Koca scott bayii bununla mı zengin olacak anlamadım gitti..

13. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    bir de ithalatçı firmanın yaptığına bakın derim. marintek acaba hangi ayda 2010 model bisikletleri getirmiş ki 2010 yan ürünleri getirsin. marintek şu anda sadece elindeki malları bitirmek istiyor. x firma bana şu model jant seti gönderin diyor. onlarda o şekilde yolluyor. bu işlemler bu şekilde olur. bir de gürsel beyle görüşseydiniz bu kadar celallenmeden.

Bora ve Gürsel A. bunu beğendi.
  14. özcan parlakoğlu

özcan parlakoğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    İade edebilirsin, zorluk çıkarırlarsa her türlü yasal hakkını kullan. Saçmalık hakikaten gülünç bir durum. Ürünü 2010 da aldın diye onun modeli 2010 olurmu hiç walla iyi güldüm haa :D:D:D:D:D Bisikletleride bu şekildemi satıyorlar acaba

15. Gürsel A.

Gürsel A. Bisikletkolik

Seviye:
    arkadaşlar, yazılanları üzüntüyle okudum.
    İlk mail geldiğinde ben yoktum, eşim de bilememiş o jantları 2010 model sanmış.
    Serdar bey niye benim attığım son maili buraya almadınız da konuyu foruma taşıdınız ?. Size aynı gün içinde (bu gün) "çok özür dileriz bir yalnışlık olmuş dedik ve gelin hemen paranızı iade edelim demedik mi?
    Neden yargısız infaz yapıyorsunuz?

16. Adil

Adil Aktif Üye

Seviye:
    Bunun cevabı önemli işte...

17. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    mesajı başından okuduğumda bende çok yadırgadım firmayı.gereken hemen yapılmalı dedim kendi kendime fakat gürsel bey sorun için en son yazığı mesajı da gayet olumlu ve satıcıya yakışır şekilde.eşi ürünleri kendisi kadar iyi bilemiyor olabilir.fakat ne yazıkki serdar dostumun yazdığı mesaja bakarak (ilk başta bende o şekilde düşündüm) herkes pençelerini çıkarmış.kimseye yandaşlık yapacak biri değilim fakat serdar dostum ne kadar haklı olsada gürsel beyde işi olması gereken yerlere getirerek ticaretin usulünü yerine getirmiş.teşekkürler gürsel bey.ne yazıkki herkesin yapması gereken fakat bir çoğunun yapmadığı ilgiyi göstermişsiniz.serdar dostum sende bence sana gelen son mesajı yayınla istersen.sana da düşen budur.

Gürsel A. bunu beğendi.
  18. Gürsel A.

Gürsel A. Bisikletkolik

Seviye:
    Teşekkür ederim Enver bey.
    Ortada kasıtlı olmasa da bizim hatamız var. Özür dilendi ve gerekeni istediğiniz şekilde yaparız dedik.(Ürün iadesi vs.) Ve bunlar aynı gün (dün) bir kaç saat içinde oluyor.Hani biz maillere cevap vermeyiz, "hadi kardeşim artık malı aldın , 2009-2010 bizi ilgilendirmez" deriz, aradan günler haftalar geçer de sonuç alamazsınız o zaman hakkınızı dibine kadar korursunuz. Ortada böyle bir durum yok ve tarihimizde hiç de olmadı.
    Serdar bey'in son mesajımı okumadı hala diye varsayıyorum, yoksa böyle bir şeyi niye yapsın, anlamış değilim..

enver avcı ve Bora bunu beğendi.
  19. GokmenOzyurt

GokmenOzyurt Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    bole bisi olamazki bende simdi sıfır sahin bulsam 2010 diyemi alıcam ?

Bora bunu beğendi.
  20. Gürsel A.

Gürsel A. Bisikletkolik

Seviye:
    Bu sabah dükkana gittiğimde mesajları kontrol ettim.
    Serdar bey'e saat 15.35 de şu mesajı yollamışım:
    Merhaba
    Çok haklısınız. Sitedeki fotoyu düzelttik.
    Türkiye’ye 2010 model gelmemiş.
    O janttan zor bulunuyor zaten.
    İade edebilirsiniz..
    Saygılar

Fakat saat 16.07 den sonra Serdar bey foruma mesajlar yollamaya devam ediyor ve benim mesajımdan bahsetmiyor. Acaba ona yolladığım mesajlar farklı bir bilgisayara mı geliyor?

Ya da burada bir "art niyet" mi söz konusu; artık ona siz karar verin..

Not: Gökmen kardeşim. Yazdığım mesajları okumadınız herhalde.. Yalnışlık olmuş, özür diledik ."bole bisi olamazki bende simdi sıfır sahin bulsam 2010 diyemi alıcam ?" şeklinde hâlâ niye uzatıyorsunuz anlamış değilim..

Konuyla ilgisi yok ama yazmadan duramıyorum: Okullarda Türkçe dilbilgisi dersi kalktı mı? Veya bilgisayarlarda Türkçe karakterler, noktalama işaretleri çalışmıyor mu? Gerçi o zaman Serdar bey'in yazılarında "i" yerine "ı" çıkmazdı. 49 sözcüğün bulunduğu bir metinde sadece 6 adet "nokta" var ve onlar da 3'lü gruplar halinde 2 cümlenin sonunda..

Ruh sağlığımı korumak için artık Türkçe forumlara girmek istemiyorum.(Çünkü ülkemizdeki eğitim düzeyinin içler acısı durumunu görüp üzülüyorum) Bu forumun ilk adı Yeşil Bisiklet forum idi. Şu an biliyorum ki adının değişmesi çok iyi olmuş..
    Bunları lütfen birileri üstüne alıp tartışma başlatmasın; çok yaygın bir soruna parmak bastım..
    Selamlar, bol pedallı günler.
    Gürsel Akay