Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sasali Yolundaki Kopekler ve Bisiklet

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında biozalp tarafından paylaşıldı.

1. biozalp

biozalp Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    izmir'de bisiklet kullanan cogu kisi bu yolu almistir, genellikle kopekler aliskin oldugu icin saldirmiyor hatta durursaniz kuyruk sallarayarak yaniniza geliyorlar, fakat izsu'nun onunde bi kopek var ve gelene gecene havliyor bu yolu 4 kere aldim, 3'unde beni kosturdu 1'inde de orada degildi, napalim bu kopege karsi, kizlarla gittigim zaman girmiyorlar, bisey olmaz desem bile olmuyor, devam etmiyorlar, napsak ki??? sorun hayvanin nefesini hissediyorum baldirimda, o derece

2. Ahmet Onur Çakmak

Ahmet Onur Çakmak Onursal Üye

Seviye:
    ulaş kaya ve sspl bunu beğendi.
  3. d.engin

d.engin Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    işim nedeniyle bir türlü gidemedim ama bu hafta gitmeyi planlıyorum eşimle.köpekler benide tedirgin ediyor şimdi bunu öğrendiğime sevinsem mi üzülsem mi bilemedim

4. Cenk Yiğit

Cenk Yiğit Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bahsedilen siyah bir köpek bir kere banada havlamıştı bu durumda yapacak birşey yok hızlı gidiyorsanız zaten yakalayamaz . Yavaş tempodaysanız durun 1-2 el kol yapın kaçıp gidiyor :D. Bu bütün köpekler için geçerli bir durum bazısı baya bir vurdum duymaz ve sakin oluyor ama bazısıda uçan sineğe havlıyor

5. Cem Ö.

Cem Ö. Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    O siyah köpek banada takmış durumda ne zaman geçsem banada havlıyor peşimden koşturuyor.Geçen yolun sonuna kadar gittimde köpek orda yoktu çok rahattım, dönüştede ileri biyolojik arıtma yazan tabelanın orda durup bir telefon görüşmesi yapayım dedim, tam karşıda nöbet kulubesindeki asker benim ordaki hareketlerimden ve orda vakit geçirmemden rahatsız olsa gerek baya bir işkillendi.Hemen telefona sarılıp bir yeri aradı.İyi nöbetler diye bağırdım ve el salladım bu iyice tedirgin oldu:D Kendini ırak sınırında felan sandı arkadaş galiba :D Akabinde silahının kırma kolunu çekip bıraktı ben dedim bunun kesin tahtası eksik postu deldirmeden sıvışayım :D Girdim bizim köpeğin yoluna, gidişte gözükmediğinden dönerken rahattım tam fabrikanın girişine geldim 25-30 metre kala o siyah köpekle beraber 2 köpek daha yolun ortasında sanki benim gelmemi bekliyolarmış gibi yamyam dansı yapıyolardı :D Ben usulca durdum hemen bisikleti geri sürdüm dedim geri gideyim ordada asker zaten iyice işkillendi aşağı tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık hesabı :D İki tehlikenin arasında 5-10 dakika ileri geri bisikleti sürdüm ama çok enteresandı ya yaşamanız gerek :D Tam o esnada yol tarafından bir araç fabrikaya doğru geliyordu fırsat bu fırsat dedim köpeklerin arabayada havlayacağını düşünerek tam o tesisin girişine yaklaştım baktım yola çıkan yok öyle bir asılıyorumki pedala zerre kadarda bacaklarım ağrımıyor uçuyorum resmen :D Ordan sonra abartısız 10 köpek gördüm ama hiç biri saldırgan yapıda değildi hatta size karşı birşey yapmayacaklarını resmen belli ediyorlar ama o siyah köpek gerçekten çok sinir bozucu burda gülerek anlattığıma bakmayın bu olaydan 1 hafta önce öyle bir koştuki peşimden kesin dedim bacağımı ısırcak o kadar sinirlenmiştimki o fabrikanın girişindeki bekçiye durup baya bir saydırmıştım :)

6. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Ya bunlarla biraz vakit geçirsek , mesela biraz yiyecek filan versek yavaş yavaş alıştırsak sevsek filan :D Yani o siyahı görmedim ama sanki böylelikle rahat ederiz her defasında pedala yüklene yüklene olmazsa veledrom a filan hazırlanalım :D

7. Fatih T.

Fatih T. Deli Hinar

Seviye:
    Hocam ben köpeklerin hareket eden bisikletlerle ilgili takıntısı olduğunu düşünüyorum. Geçenlerde gördüğüm bir olay şöyle ki; Bir otomobilin bagajına tutturulmuş taşıma aparatında bir şehir bisikleti araç trafikte seyir halinde, ortada yolun iki şeridini birbirinden ayıran 2 metre kadar genişliğinde yeşillendirilmiş refüj. Araç gidiyor köpek deliler gibi aracın arkasındaki bisiklete bakarak dili bi karış dışarıya düşmüş- artık nereden ve ne kadardır öyle geliyosa- iki şeridin arasındaki refüjden aracı arka çaprazından takip ediyodu ve o şekilde kayboldular gözden. Yani üzerinde insan olmasına gerek yok galiba bisikletin. Ayrıca kendi tecrübelerime göre çözümüm ise havlamalar hırlamalar başlayınca duruyorum bekliyorum sonra köpeğe bakarak yavaş yavaş devam etmeye başlıyorum. Şu ana kadar bir sıkıntı olmadı çok şükür.

8. sspl

sspl 8240 Km'de Kısa Bir ara

Adı:
    Emre
    Seviye:
    Benim bildiğim köpek tekerleği kovalar

9. ERTĞRL

ERTĞRL Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Madem tek bir köpek o kadar mimlenmiş, evcilleştirme çabalarına girsenize. Yanınızda seveceği bir yiyecek götürün (lbir avuç kuru mama olur, iyi paketlenmiş yemek artığı olur, bir parça et olur) o üzerinize koşmadan bisikletten usulca inin, görebileceği şekilde yere bırakın. Bir dahaki geçişinizde sizi tanıyacaktır, böyle böyle insanlara bakışı da değişecektir muhtemelen.

sspl ve Edip Dinçer bunu beğendi.
  10. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Köpekle karşılaştığınızda yapacağınız en doğru şey sakince bisikletten inip yürümeye devam etmektir. Köpeğin ilgi alanından çıkınca tekrar bisiklete binerek devam edebilirsiniz. Çoğunlukla köpek insana saldırmıyor dönen tekerleğe saldırıyor.

Cem Ö. ve Reha Oğuz Altuğ bunu beğendi.
  11. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    o mamayla falan olacak iş değil.

avına sıçrayacak çita misali pusuyor resmen. rengi zaten full siyah değil, kırçıllı olduğundan çalı çırpının arasında pusu kuruyor hayvan.

Cem Ö. bunu beğendi.
  12. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Ya merak ettim keratayı acaba bende oraya bir yere pusu kurup beklesem mi :D

13. Ahmet Onur Çakmak

Ahmet Onur Çakmak Onursal Üye

Seviye:
    Boyle bir kopegi belediyeye ya da yetkili bir birime haber vermenizi tavsiye ederim. Ben de severim hayvanlari, hicbirinin incinmesini istemem ama bazilari gozlem altinda tutulmali. Kimseye zarar vermeden hem hayvan hem sizin icin en iyisini yapin bence

14. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Sokak hayvanlarını gözlem altında tutmak diye bir yöntem yok. Eğer sokak hayvanı zarar vermişse (zarar vermiş olması gerekir saldırgan olması ya da havlaması yetmiyor) Belediyenin veterinerleri köpeği barınağa alıyor aşılarını yapıp aldıkları yere geri götürüyor. Yönetmelik bu şekilde. Garip ama böyle.

15. Cem Ö.

Cem Ö. Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Pusu kurmana gerek yok görmen için ordan geçmen yeterli giderken göremedim diye üzülme dönüşte mutlaka seni bekliyor olacak :D

D.Mustafa bunu beğendi.