Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sasalı bisiklet yolu sinek sorunu?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında ParanoidEyes tarafından paylaşıldı.

1. ParanoidEyes

ParanoidEyes Aktif Üye

Seviye:
    dün aksam üstü bostanlıdan sasalıya bisiklet yolundan pedal çevirmeye başladık, arıtmanın orada sinekler başladı çok rahatsız ediciydi akşam dönüşte ise ne olduysa sinekler evrim geçirip herbiri canavara dönüşmüştü, yolda adeta böcek yagmuru vardı gözümü açamıyordum (abartı kesinlikle yok) dönüşte koçtaşın oradaki petrol ofisinde temizlenelim dedik kollarımda siyah renkli solucanlar, sasalıdan bacaklarımda getirdiğim kan emici böcekler.. çok rahatsız ediciydi. sizler bu yolu kullanıyorsanız nasıl kullanıyorsunuz?

2. Efe Yamac Yarbasi

Efe Yamac Yarbasi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    böcek vs. sorunu yazın hemen hemen her yerde var. gözlük takarak sorun çözülüyor. performans için sürüyorsanız ve ağız yüz kaymış dil dışardaysa, öyle yerlerde buff gibi bir şey işinizi görür. kollarınıza yapışan böcekleri de durduğunuzda temizlersiniz.

3. Gökhan Ö.

Gökhan Ö. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    O rotada değil ama bende Samsun-Atakum bisiklet yolunda yaşadım dün bu sorunu , bayağı vardı hemde. Ufak tefek de değillerdi, kaskın içine gidiyor, elimle sarsmama rağmen ısrarla çıkmıyorlardı. Dur-kalk yapmak zorunda kaldım sürekli. Burnuma ve ağzıma girenleri saymıyorum bile.

Tam çözüm olmasa bile gözlük biraz farkedecektir. Ama uçan böceklerin gözlüğün arkasına kaçıp refleks ile ters hareketimize sebep olup bizi düşürmesi de çok uzak bir ihtimal değil.

Benim arabanın aralı camından yoldaki güvercin içeri girmişti, az kalsın billboard'lara yapışıyordum refleks yüzünden =P Bu mahlukların sağı solu belli olmuyor maalesef. =D

Onur O. bunu beğendi.
  4. biozalp

biozalp Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    o yol cok fena o konuda ozellikle izsu kismi dolu sinek, anlamissiniz nedenini, buff ve gozluk sart o yolda

5. ParanoidEyes

ParanoidEyes Aktif Üye

Seviye:
    buff kesinlikle çözüm değil buffı hem maske hemde kafamı korucak sekilde taktım en ufak bosluktan giriyolar burnuma, agzıma, benzinlikte buffı çıkardım içi böcek doluydu..kesinlikle gözlük şart evet ama birdaha tercih edeceğimi sanmıyorum o güzergahı

6. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Ben bir keresinde Samsun-Ankara yolunda güneş batarken araba ile böyle bir sinek sürüsünün içine girdim. Hepsi cama ve far camlarına yapıştı. İlk benzin istasyonuna kadar nasıl gittiğimi bir ben bilirim bir de Allah bilir. :) Bir anda dünya ile ilişki kapanıyor. Benzinlikteki adam bunlara alışık, bu mevsimde bu saatte böyle şeyler olur dedi sakin sakin.

7. Tunakan Önen

Tunakan Önen Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çok dikkat edin gözünüze sinek kaçmasın bir arkadaşım göze giren bazı sineklerin yumurta bıraktığını söylemişti.

8. ERTĞRL

ERTĞRL Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Aynı durum bazen yağmur sonrası İstanbul Anadolu Yakası'ndaki bisiklet yolunda da yaşanıyor. Bir arkadaşımla durup maymun gibi birbirimizin üzerinden sinek ayıkladığımızı bilirim. Nemle birlikte bataklık ortamı oluşuyor tabi toprağın yaprağın bol olduğu yerde, doğanın düzeni neticede.

9. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sinek zaten mikroptur. göze kaçması bile kötü.

Tunakan Önen bunu beğendi.
  10. ParanoidEyes

ParanoidEyes Aktif Üye

Seviye:
    o da oldu sinek gözüme kaçtı refleks olarak göz kapaklarım direk kapandı ve sinek gözümün içinde mefta oldu :( uzun süre sıkıntı oldu sanki gözümün içinde kaldı gibi hissettim. umarım yumurtlucak zamanı olmamıştır:)

Tunakan Önen bunu beğendi.
  11. biozalp

biozalp Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    hahahaahaha, goze neden yumurtlasin hayvan??! belki ezildigi zaman yumurtalari cikmistir icinden.. ilk defa duydum :D

12. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Bu gün sabah sasalı doğal yaşam parkına gittik, bahsettiğiniz kadar yoktu ama havada biraz rüzgar vardı ondan kaynaklanıyor olabilir. Malum orada da sivri sinek çok olur diye sprey almıştım, ama sizinki gibi bir sıkıntım olmadı spreyi sıktım rahat rahat geldim.Sadece kask ve gözlük vardı.Birde bazı arkadaşlar köpek var musallat oluyor demişlerdi çok aradım ama göremedim :(

13. biozalp

biozalp Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    izsunun cikisinda oluyor, ama pazar gunleri yok, herhalde bekcinin kopegi falan, baya da kosturuyor seni

14. Gökhan Sümer

Gökhan Sümer Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    o yolun en büyük dezavantajı, bataklığın ve fabrikaların dibinden geçmesi, hal böyle olunca sinek böcek kaçınılmaz. O yolu oraya yapanın aklından şüphe duymak lazım, sırf bisiklet yolu yaptık var demek için yapılmış bir yol...

15. ParanoidEyes

ParanoidEyes Aktif Üye

Seviye:
    o bisiklet yolunu bir daha kullanmam sanırım sinekler, yürüyen, bebek arabalarını gezdiren insanlar ve o siyah köpek tempolu sürüş için çok elverişsiz

16. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Tüh ya herkes gördü bi ben göremedim olmazsa başka günleri denk getirmeye çalışayım :)

17. ParanoidEyes

ParanoidEyes Aktif Üye

Seviye:
    umarım görmezsiniz de:)