Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Saroz Turu dedik Kaza nedeni ile Yenice de bitirdik

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Emrah GÜLEZ tarafından paylaşıldı.

1. Emrah GÜLEZ

Emrah GÜLEZ Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    İyi günler arkadaşlar

30 Temmuz - 02 Ağustos 2014 Silivri - Saroz turu diye açmıştım. Turun planlarını günler öncesinden yapmıştım sizlerin de bildiği gibi turu 4 kişi planlıyorduk 2 kişi devam ettik tipik son dakika kıvırmaları. (kuzenler gelmeseydi daha farklı uzun bir tur olacaktı turumuz)
    Ramazan bayramının 1. günü ve 2. günü hiç anlamadan Silivri de gezip tozarken bitti. Tur günü arkadaşım saat 07:00 da gelecekti gelene kadar 07:30 olmuştu olmasına kaskını unutmuş tekrar evine gitti geldi saat 08:00 olmuştu
    neyse vardı ya sonuçta tura başladık.
    Kısa sürede Marmara Ereğlisi ne vardık sonuçta 30 km mesafe, biraz dinlendik az ilerde Marmara Ereğlisinin oradaki rampaya geldik tırmanırken arkadaşım bir sağ bir sol yapmaya yalpalamaya başladı üç kere emniyet şeridinin
    ortasından git düşersin diye uyarmama rağmen su kanalına hızla bir giriş yaptı çarpması ile duvara yapıştı kolundaki deri sıyrıldı. Sol elindeki parmaklarda yine sıyrıklar oluştu bisiklet önemli değildi neyse öyle bir azim var ki ben 500 lira harcadım bu turu tamamlayacağım diyordu ben dönelim diyordum dememde ki sebepler Bisikletin sol fren kolu kırıldı, ön fren teli koptu direksiyon oynamaya başladı böyle turu bitiremezsin çok kötü kaza yaptın dediysem de dinletemedim.
    Tekirdağ' a vardık bisikletçi aramaya başladık derken Meydan Köftenin oradan geçtim 50 m kadar ilerledim çat diye arka taraftan ses geldi. Arkaya baksam ne göreyim arkadaşım Selim mazgallara takılmış yere düşmüştü
    bereket bu sefer arkadaşta bir şey yoktu ama bisiklet tamamen kötü hale geldi akort ayarları da dağıldı Tekirdağ da Yüksel bisiklette bisikleti yarım yamalak yürür hale getirdik bizde o arada Tekirdağ köftecisine girdik birer porsiyon köfte söyledik biraz dinlendikten sonra Malkara yokuşuna doğru tırmanmaya başladık 45 dakika opet de bekledim arkadaşımı o zor şartlarda devam ediyordu ben dönelim istersen sıkıntı yapma diyordum arkadaşım inatla devam edelim diye ısrar ediyordu bir taraftan az ileri de ise yan yolda trafik sıkışıklığı vardı bayram nedeni ile biz ise rahat rahat ilerliyorduk gün sonunda İnecik 'e vardık varmasına Shell in karşısında lastik patladı yedek lastik ile işimizi gördük yama setini arkadaşıma verdim devamında Emir eti gördük akşam yemeğimizi de burada yedik fiyatları da uygun tavsiye ederim. Emir et firmasındaki Yusuf ZAFER çok yardımcı oldu yer bile ayarladı Lukoil in geniş bahçesinde iki çadır açtık akşam telefonları da verdik şarj işini de halletmiş olduk. Ertesi günü kahvaltı etmeden yola devam ettik Malkara da kahvaltı ederiz dedik tekerimiz patladı yine ama arkadaşım yama setini İnecik te unuttuğu için şişire şişire Yenice ye vardık. Arkadaşım yeter çok yoruldum dönelim dedi bu sefer de otobüs firmaları bisikleti almıyordu neyse kamyonun biri durdu arkasına bisikletleri koyduğumuz gibi soluğu Sultanköy de aldık yine bisiklet üzerine geçtiğimiz gibi Silivri Kınalı kavşağına kadar geldik ama arkadaş bitmişti adeta abisini aradı 10 dakika sonra abisi gelmişti bisikletleri araca koyduğumuz gibi eve geldik turumuz 180 km sürdü.

Turdan resimler

Çok hasarlı ama güzel bir tur oldu. Keşke kazamız olmasaydı...

2. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Tekirdağ'a vardığımda o mazgallar benim de dikkatimi çekmişti. Gerçekten çok tehlikeliler. Hem çok geniş, hem de çok sayıda mazgal var şehirde.

Çok geçmiş olsun.

3. Emrah GÜLEZ

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Sağolun. Bir çok kaza oluyor mazgallarda ona rağmen önlem alınmıyor. Geçen hafta yarış bisikleti ile bir bayan oradan geçerken mazgallara takılmış ambulans ile hastaneye yetiştirmişler. Esnaflar da olaydan şikayetçiler ama belediye uyuyor.

4. Efecan UZUN

Efecan UZUN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Dediğiniz gibi çok hasarlı bir tur olmuş inşallah çok daha sağlıklı ve hasarsız turlara çıkar paylaşırsınız. Fotoğraflarda çok güzeldi anlatımda :)

5. Emrah GÜLEZ

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    İlk kez kazalı bir tura karışıyorum Allah kimsenin kılına zarar vermesin. Arkadaşımın başına gelse de kendim kaza yapmış kadar etkilendim.

6. Hakan Boz

Hakan Boz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Büyük geçmiş olsun bu arada Yenice benim köyümdür hocam ilginç bi tesadüf oldu :)

7. Cem Şentin

Cem Şentin Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşınıza geçmiş olsun. Ben de mümkün mertebe mazgallardan kaçmaya çalışıyorum.

8. Emrah GÜLEZ

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Elimde lastikle Malkara da 1 saat bekledikten sonra 3 araçla 13 km mesafe yi anca gidebildim
    1. 3 km kadar götürdü Çorlu da emekli öğretmendi.
    2. 5 km kadar Sürat kargo görevlisi
    3. Kalan 5 km mesafeyi Petrol ofisi tankeri ile devam ettim.

Hepsinden Allah razı olsun....

Sağ olun teşekkür ediyorum geçmiş olsun dilekleriniz için. Yolda dikkatli olmak gerekiyor en ufak dikkatsizlik kaza ile sonuçlanabiliyor.

9. Osman Kıtay

Osman Kıtay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Geçmiş olsun zor olmuş. Senin hazırlık turların daha uzun ve verimli geçmişti. Bu arada biz 16 sında sıkıntı olmazsa İst-Keşan turumuzu yapacağız. bilgin olsun.

10. Emrah GÜLEZ

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Osman abi bende bir sıkıntı yok ama arkadaşım iki kere kaza yaptı ve onu baya yolda bekleye bekleye turu tamamladım. İş yerinden yakın arkadaşım olduğundan yalnız dönmesini istemedim yüreğim de el vermedi.
    16-17 Ağustos 2014 Silivri - Edirne tur planım var yoksa gelirdim. Size hayırlı yolculuklar.

11. Osman Kıtay

Osman Kıtay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Şimdiden başarılar.

12. Emrah GÜLEZ

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Sizlere de yolunuz açık olsun

13. İbrahim Yurtseven

İbrahim Yurtseven Köylü

Adı:
    İbrahim YURTSEVEN
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    İnsan sağlığına zarar vermeyen kazalar biraz hoş oluyor. Tatlı anı olarak kalıyor. (2010 yılında düşüp kolumu kırmıştım) Önemli sağlık sorunu olmadığına sevindik. Yazınızı keyifle okudum. Ama arkadaşınız kafa olarak sanki TUR'a hazır değilmiş gibi hissettim. Tekrarını bekliyoruz. Şarköyede beklerim. Sağlıkla kalın.

14. M.Cevat Bayhan

M.Cevat Bayhan Forum Bağımlısı

Adı:
    Cevat Bayhan
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Çok zor olmuş ama 180 km de fena değil. Bu arada arkadaşınız resmen pert olmuş, inşallah bisikletten soğumaz...:)

15. Emrah GÜLEZ

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    İbrahim bey öncelikle teşekkür ederim sizin yazılarınızı ilgi ile okudum çok güzel bir Karadeniz turu yapmıştınız resimleri de aynı zamanda Karadeniz turuna çıkmamı sağladı ama bazı sebeplerden dönmek durumunda kalmıştım.
    Kısmetse seneye Bakü, Rize turu yapmayı planlıyorum.
    Arkadaşa gelirsek bu tur ilk uzun turuydu terslikler daha büyük soruna gider diye endişelendikçe daha fazla kazaya sebebiyet verdi. Yoksa bu turu tamamlayabilirdi.
    Dediğiniz gibi kafa olarak kendini tura veremedi. Kısmetse Şarköy' e tekrar tur yapmayı düşünüyorum. 24/08/2014 tarihinde gelebilirim sağlıcakla kalın :) )

Arkadaşım kaza yaptığından ve tecrübesizliğinden dolayı çok yoruldu. Yeniceden döndük yine turlara yaraları iyileştiğinde dönecek olması sevindirici haberim olsun size :) )

16. suatgecer

suatgecer Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun hocam, arkadaşınızı azminden dolayı tebrik etmek lazım, bu tarz konularda benim batıl inançlatım vardır bir ters başladıysa ters gider yol yakınken dönmek veya rotayı değiştirmek gerek diye düşünüyorum, bu arada malkarada 4 sene bulunmuşluğum vardır okuldan dolayı

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

17. Emrah GÜLEZ

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Teşekkür ederim. Öncelikle arkadaşımında batıl inançları var o da yola çıkmadan kaskımı unuttum aksilkler daha sabah başladı dedi inşallah birşey gelmez başıma derken kafaya taktı her durumu daha büyük sıkıntılar beraberinde geldi

18. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Turunuzda giydiginiz ayakkabılarınız dikkatimi çekti.Her ikinizde rahatsızlık duymadınız mı yumuşak tabanlı ayakkabılardan?(yumuşak tabanlı olduklarını tahmin ederek soruyorum)

19. Emrah GÜLEZ

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Herhangi bir sıkıntı olmadı ben zaten uzun mesafelere alışığım normalde spd ile yapıyorum turlarımı ama arkadaşım normal ayakkabı kullandığından bende aynı şekilde kullanayım dedim.

20. Göksun Özkirişçi

Göksun Özkirişçi Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    paylaşım için teşekkürler...