Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sarıyer-Bahçeköy-Hacıosman-Tarabya-Sarıyer (6 Ekim 2011)

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında sarıyerlibisikletçi tarafından paylaşıldı.

1. sarıyerlibisikletçi

sarıyerlibisikletçi Forum Demirbaşı

Adı:
    Cengiz
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Toplamda 37 km'lik bir parkurdu.3 kişiydik Mahallemiz olan Kocataş'tan çıkıp orman yolunu kullanarak 10 dk'da Bahçeköy'e indik.Ordan da yine orman yolunu kullanarak Hacıosman'a çıktık ve Meşhur Hacıosman Bayırından aşağı sallandık.Önümüze full yüklü hafriyat kamyonlarının çıkması sonucu yavaşlamak zorunda kaldık sonra ben dikkatlice arkamı kontrol edip sol şeride çıktım tabi arkamdan diğer arkadaşlarda çıktı çünkü kamyonlar 40 km/h'la gidiyolardı.Neyse kamyonları sollamaya başladık kamyoncu abimizde pala bıyıklı birisiydi aynadaki bakışını ve suratındaki ifadeyi anlatmak imkansız :D neyse önümüze bir baktık arabalar sağa kaçıyo sol şeritte bisikletli görünce şaşırdılar haliyle .Ama meğersem aşağıda RADAR varmış:( hemen KM saatine baktım )zaten kontrol ediyodum hızımı) 62 km gösteriyo hızımı ki rüzgarın etkisiyle zaten o hızıda geçememiştim neyse radara iyice yaklaştık baktım 57'ye düşmüşüm :) aşağıda bekleyen ekiplerin yanında durup arkadaşlarımı bekledim tekrar birleşip Kireçburnu'ndan Tarabya'ya gittik ve arkadaşımın bisikletinin arızalanması sonucu geri dönmek zorunda kaldık :( Bisikleti Çayırbaşında bisikletçiye bıraktık o yapılırken bizde bir yemek yedik ve sonra Büyükdere'yi kullanarak evimize çıktık

İŞTE RESİMLER

Ben ve yol arkadaşım MAVİŞİMŞEK

Ben:

Yol arkadaşlarım:

Arkadaşım ve aynı zaman Hami Bektaş Adlı üyenin Salcano Nova'sı:

Biraz uzun oldu ama idare edin artık :)

Saygılar Cengiz

2. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bisikletlerinize benzin doldurmak yerine , kafanıza kask takın :) birgün gelir benzinden daha fazla ihtiyacınız olur :) bol pedallar :)

3. sarıyerlibisikletçi

Adı:
    Cengiz
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    genelde hep mahalle içinde turladığımız için gerek olmuyodu.Bu bizim ilk turumuz desem yeridir tamir ve bakım için merkeze gidip gelmeleri saymazsak eğer:) İlk turumuz olduğu içinde eksiklerimiz var bu konuda haklısınız.Yaza kadar hepimiz kaskımızı alıcaz ve yazın önce ilçemiz içindeki gezilip görülecek yerleri doaşıcaz daha sonrada İstanbul içinde gidebildiğimiz yerle tamamına gitmeye çalışıcaz Ağustos Ayından önce:) :Çünkü Ağustos'ta stajım başlıyo Ağustos'a kadar nereleri gezersem kardır :D

sonEr´´ bunu beğendi.
  4. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Sarıyerli Bisikletli kardeşlerim, Soner abinizinde dediği gibi en kısa zamanda lütfen birer kask edinin.(Gerçekten benzinden daha fazla faydalı olacaktır.) Sanırım turunuz yayınlandığından daha önce bir zamanda yapıldı sanırım. Zira kısa kollusunuz. Resimleri biraz daha benzinlik dışında çekseydiniz, güzel havada değişik bir kaç değişik İstanbul görüntüsü izlemiş olurduk. Neyse onuda birdaha ki turda yaparsınız. Yinede emeğinize sağlık. Kask işini en kısa zamanda hallediyorsunuz. (Abi tavsiyesi). İyi günler diliyorum. Ankaradan selamlar genç kardeşlerim. Hoşçakalın.

sonEr´´ bunu beğendi.
  5. sarıyerlibisikletçi

Adı:
    Cengiz
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Kask için para biriktirmeye başladım.:) Evet turumuzu 6 Ekim günü yapmıştık ama epeydir foruma girmediğim için resimleri yüklemek bugüne kısmetmiş.Benzinlik dışında da sadece bir manzara resmi çektik ama eğer isterseniz diğer manzara resimlerimden koyabilirim.Malum ev deniz manzaralı olunca ister istemez resim çekmek zorunda kalıyoruz:D

sonEr´´ bunu beğendi.
  6. FATİH ÇOLAK

FATİH ÇOLAK Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisiklet Turun Dan Daha çok Petrol Ofisi Reklamına Benzemiş:)
    Yine De Ayaklarınıza Sağlık Bundan Sonraki Turlarınız Da Daha Iyi Fotolar Görmek Dileğiyle

sonEr´´ bunu beğendi.
  7. Cüneyt HOCAOĞLU

Cüneyt HOCAOĞLU Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Diğer resimleride bekliyoruz

8. sarıyerlibisikletçi

Adı:
    Cengiz
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Biliyorum geç oldu ama kusura bakmayın sınavlarım vardı işte söz verdiğim resimler:

Benzinliğin hemen yanından çektiğim resim:

Buda Bir Ramazan sabahı sahurdan sonra yatmak istemeyip can sıkıntısıyla çekilen bir resim NOT:SAAT YANLIŞTIR!!

9. semih koca

semih koca Aktif Üye

Seviye:
    umarim daha uzun mesafelerde de geziler yaparsiniz tesekkurler

10. sarıyerlibisikletçi

Adı:
    Cengiz
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    şu ana kadar yaptığım en uzun geziydi ama önümüzdeki yaz baya bi mesafe katetmeyi düşünüyoruz :)