Sarı Hafriyat Kamyonlarına Kim Dur Diyecek?

Çağlar İLİ

Aktif Üye
Tepki
43
Bisiklet
Giant
Selamlar;

Bu cumartesi öğleden sonra 5-6 civarı kartaldan bostancıya mangal kokuları eşliğinde gittim. Dönüşte maltepede yapılan marina inşaatında bir sürü sarı kamyon görev yapıyordu. Haliyle bisiklet yolunu kesmişlerdi. Tek bir gidiş yolu vardı o da şantiye giriş kapısının önünden geçmek. Herkes oradan geçiyordu.

Kamyonlar şantiyeye öyle bir hızda giriyorlar ki 50 km hızla bile gitseniz azrail gibi ensenizde olacaklar. Neyse bir ara bulup atladım geçeyim dedim "bu arada yol da bisikletlilerin" adam öyle bir geldi ki arkamdan.. Bile bile sırf hasetliğinden sırf insanlıktan nasibini almadığı için.. Birde üstüne küfür savurmaz mı? "yola ne çıkıon a...." dedi. bende asıl o anda yoldan çıktım.:boese157: dediğim şey "gerizekalı başka yol mu var nerden gidelim!?" ve birkaç kötü söz daha burada yazamayacağım. Adam da" pardon adam yazdım" mahlukta "gel hadi gel" dedi ama şantiyeye hızla girdi, gittim ama şantiyeye almadılar haliyle... Hem suçlular hem güçlüler ama insan olmak kültürle okumuşlukla yada cahillekle ölçülemez insan olmak insanın kendi inancında olmalı ve önce kendisine saygısı olmalı. Komyon şöförlerini tenzih ederek söylüyorum. Her gören "bırak ya kamyon şöförü zaten, ne bekliyosun ki" der. Yazık..

Sonra polisi aradım 154 trafiğe şikayet etmek için cepten 154 aranmıyormuş onu öğrendim. Sonrada cumartesi akşamımın keyfini kaçırmamak adına bastım pedala...

Yalnız birşey dikkatimi çekti. Ben o münakaşayı yaparken etrafta o kadar bisikletli olmasına rağmen ve kendi haklarına tecavüz edilirken 1 kişi de çıkıp "evet abi haklısın, vay kazma ezicekti seni neredeyse, vay şerefsiz bile bile üstüne kırdı." falan demez mi? birbirimizi tutmamız gerekmez mi bu durumda? eğer bu forumda ise oradaki arkadaşlar yazıklar olsun derim.. birlik olamaz isek yarın sizi ezer bu sarı azrailler!!

Scudo

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
:) Çağlar Kardeşim geçmiş olsun.Ne diyeyim insanlıktan dersini almamış mandalara!.

Peki Saygı gösteren yokmu?.Tabiki var!.Birgün ana yoldan giderken,sağ tali yoldaki araç rahatlıkla yoluna devem edecekken anayol girişinde birden durdu,zaten yol benim olmasına rağmen bana yol verdi.Halbüki aramız da bayağı mesafe olmasına rağmen..Şaşırmıştım!.Bu olay çok hoşuma gitmişti.Demekki saygılı İnsanlar var!.

Diğer Bazı Manda Sürücüler:

-Taxi
-Dolmuş
-Halk Otobüsü
-Belediye Otobüsü vs.
-Bazı sürücüler

Bunları daha öncede yazmıştım,hepsini bir çuvala koy,bir çuval patates etmezler!.Tövbe,tövbe!.

Hoşça Kal...

Cem Covajj

Üye
Tepki
11
Bisiklet
Bianchi
Çağlar bey o sarı kamyonlar gün gelecek fayda sağlayacak. Nasıl mı...

Bende Bostancı-Fenerbahçe arasında sahilde bisiklete bindiğimden sizi çok iyi anlıyorum. Havaların ısınması ile piknikçiler ve mangalcılar dolup taşıyor sahile. Bisiklet yolunun kenarında yapılan bu mangaların dumanından gündüz gözü ile karşı yönden gelen biskeltçiyi bile görmek zorlaşıyor bazen. Bisiklet yolu üzerine saçılan çöpler, karpuz kabukları ve aniden yola atlayıp oyun oynayan mangalcıların çocukları. Hatta tehlikeli bir durumda bir de azar işitiyorsunuz bu kişilerden ( Tikkat Etsee Argadaşım Bebelere) diye.

Bir gün caddebostan migros civarında seyrederken uzakta bisiklet yolunun üzerinde bir cisim gözüma çarptı. Uzaktan çöp poşeti gibi görünen şey, yakınlaştıkça bir sim siyah esmer çingene çocuğu olduğu gerçeği ile karşılaşıp, kanım dondu. Tam bisiklet yolunun üzerine (Beyaz büyük köşkün önündeki viraj) oturtmuşlar çocuğu elinede bir şey vermişler. Onu yiyor çocuk. Son anda manevra yapıp bu ufak çocuğu sıyırdım. Piknik sonrası bisiklet yoluna saçılan maddelerden lastik patlaması veya kayıp düşme tehlikesi de cabası. Akşam üstü mangal bitince geride bırakılan adeta halkalı çöplüğünü andıran güzelim yeşil çimleri çöplüğe çeviren bu kişiler yüzünden tehlike yaşamaktayız. Bir nebze eskiden insanların bisiklet yolunda yapktıkları sahil yürüyüşlerinden kurtulduk gibi. En azından gözle görülür ölçüde yayalar bilinçlendi bisiklet yoluna pek girmiyorlar.

İşte o sarı kamyonların işi bitince dünyadaki emsalleriyle yarışacak büyüklükte bir park inşaa edilecek ve bu parkın içinde piknik ve mangal alanlarıda mevcut olacak.
Civar semtlerden sahile akın eden mangalcılarada yer tahsis edilmiş olacak. Umudum o ki bu olay gerçekleştiğinde bir nebze rahatlarız gibi geliyor bana.

Saygılar...

• Beğen
Tepkiler: Çağlar İLİ
Tepki
18
Bisiklet
Peugeot
@Çağlar İLİ

Harika bir yazı olmuş özellikle adam pardon mahluk kısmında bayağı güldüm allah'da sizi güldürsün evet bu tarz mahlukları durdurmak sizin ve bizim değil devletin görevi ama hani nerde?

• Beğen
Tepkiler: Çağlar İLİ

erkan_harman

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Erkan Harman
Bisiklet
Salcano
Arkadaslar beyaz masaya sikayet mektupu yazin ben yazdim ozellikle kartal sahil bisiklet yolu yayalardan gecilmiyo arkadas yaya yolunu kullanmiyor yerdeki renk farkli olunca ortan gidiyolar sikayetimi ettim sizlerde edin rahat birakmayin