Sapanca Gölü Turu (13 Temmuz Pazar)

Scudo

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.181
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
Yarın Görüşmek üzere

İyi geceler :)

FarukDemir

Forum Bağımlısı
Tepki
397
kararımı değiştirdim ben gelemiyorum.size neşeli pedallar:D

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@jamesjoice

Tamamdır. Köseköy'den geçerken seni alırız. Yalnız lokal yağış yağarsa karışmam: )

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Güncelleme:

Buluşma Yerlerimiz
07.15: İzmit tren istasyonu (Marina yolu)
07.30: Carrefour İzmit önü (tren yolu tarafı)

Buluşma yerlerinde bir araya gelip, vakit kaybetmeden hemen yola çıkacağız. Turumuzun tahmini durakları şöyle:

07.45: Kesin hareket
08.50: Acısu (market ihtiyaçlarının giderilmesi)
09.15: Kurtköy (piknik ve kamp alanında tanışma-atıştırma)
12.00: Sapanca merkez (öğle yemeği ve dinlenme)
14.30: Arifiye (gölün kuzeyine geçiş)
16.00: Aşağıdereköy'de göl kenarında mola
17.00: Uzuntarla'dan göl yoluna iniş
19.30-20.00: İzmit'e varış

Telefon: 555- (2)(1)(9)(4)(1)(0)(4) - Ethem

Ümit Bozyılan

Daimi Üye
Tepki
351
ben de geliyorum arkadaşlar:),,,Yarın 7:30 da Carrefour un tren yolu tarafında olacağım,,başka kimle orada olacak??

bu onay mesajıdır,,,:D
şu anda bahçecikte oturan dayımlardan yazıyorum bu mesajı size,,,
yarın sabah görüşmek üzere,,
umarım hava güzel olur,,:D
hoşçakalın,,

Ümit Bozyılan

Daimi Üye
Tepki
351
bu arada sizin telefon numaralarınızı kaydettim,,:)
yarın gerekirse arayabilirim,,
benim numaram 543 780 57 92,,
ismim Ümit:),,,
görüşmek üzere,
sevgilerle,

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@mumutum

Tamamdır Ümit. Ben de seni kaydettim. Buluşmak noktalarından birinde olman yeterli. Görüşmek üzere.

Kesin katılım listesi:

1. Takaya (Ethem)
2. afrika_kaplani (Tamer)
3. jamesjoice (Coşkun hoca)
4. Nuhcan ve misafiri
5. gurkan
6. serhad k
7. mumutum (Ümit)

Toplam 8 kişi görünüyor. Eksik-yanlış varsa, düzeltin lütfen.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Sapanca Gölü turumuz, 8 kişinin katılımıyla ve 95km civarında yol yapılarak tamamlandı. Katılımcılara ve bu 8 kişinin biraraya gelmesini sağlayan forumumuza sonsuz teşekkürler.

Hemen şunları ekleyeyim:
- Turu hesap ettiğimizden daha hızlı attık ve dolayısıyla planlarımızda ufak tefek değişiklikler oldu.
- 10 yaşındaki Yusuf, dayanımıyla hepimizi şaşırttı. 95km'yi tamamlamakla kalmadı, yol boyunca hep önlerde seyretti.
- Serhad bey, kondüsyon düşüklüğüne rağmen ekibin kalanına ayak uydurdu ve çok yorulmasına rağmen o da turu başarıyla tamamladı.
- Karpuz keyfi yapamadık ama göl kenarında kavun, şeftali, elma ve domates (gerçekten) yedik.
- Dönüşte Maşukiye çıkışında yediğimiz köftelerin tadı hâlâ damağımda.
- Sounç olarak, son derece güzel bir pazar turu oldu.

Tura katılan tüm bisiklet severlere tekrar teşekkürler. Ayrıntılı gezi notlarını ve fotoğraflarını bugün-yarın Şehirlerarası bölümüne göndereceğim.

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.181
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
@Takaya

Organizasyonu yapan ve katılan tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler. Harika bir gezi oldu, asfalt arazi herşey vardı :) Göle giren Serhat Beye çok imrendim açıkçası, keşke girseymişim ben de. Turu tamamladığımızda km saatimiz 106km yi gösteriyordu 10 kaplanla :) Ortalama 17km/sa ile seyretmişiz. (saatin yalancısıyım :) ) 6 sa 15 dk da fiili olarak seyir halindeymişiz. Tabi bunun içinde yediğimiz çikolataların verdiği enerji fazlalığını atmak için Seka Parka gidip rampaların tozunu almamız da var :)

Çok obur bir grup oluşturduk, gözlemeler, sabahki azıklar ve köfte keyfi harikaydı. Meyveler için de ayrıca teşekkürler.

Yusuf için söylenecek tek söz var. " Asfalt ağladı" :) Ayrıca ufacık çocuk da olsa öğrettiği bir şey vardı. Giden altınızdaki bisiklet değil, giden sizsiniz, azminiz ;) Son 20km de iki jant teli kırılmasına ve kadro kulağının yamulmasına ve gerçek anlamda 8 çizen bir lastiğe rağmen yine de bizi yavaşlatmadı aksine biz onu yavaşlattık. Alkışlıyorum kendisini.

Herşey için teşekkürler bir başka haftasonunda görüşmek üzere.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Gürkan Yusuf'un performansını çok güzel açıklamış zaten.

Bisiklet sürüş hakimiyeti,tırlar 1-2 metre yanından geçerken hiç birşey yokmuşçasına yoluna devam etmesi.Pes doğrusu...
-Yusuf tempoyu düşürelim biraz,arkada kalanlar var.
-
-...
-...
Bu delikanlının ilerde her alanda müthiş başarılara imza atacağı ortada.Eğer sporcu olursan en kıyak imzanı verirsin artık Yusuf :) Aslında yanımda kalem de vardı,hiç aklıma gelmedi,keşke alsaydım tur sırasında.

Serhat bey,benim 3 hafta önceki halim gibi kondisyon eksikliği olmasına rağmen çok iyi iş çıkardı.Bisikletinin de bir onarıma ihtiyacı var,bence bunun da etkisi vardı.1-2 tur sonra çok farklı olacağını tur sırasında da konuşmuştuk.

Tura katılan herkese,özellikle zahmet edip İstanbul'dan gelen Can beye,Yusuf'a ve Ümit'e sonsuz teşekkürler.Renkli bir tur oldu.

Ümit Bozyılan

Daimi Üye
Tepki
351
Tur tek kelimeyle HARİKAYDI,,,tura katılan herkese teşekkürler,özellikle turu organize edenlere,,,,
not:akşam orgunluğunun üzerine bir de 8 km tırmanmak zorunda kaldım:)(soğuksu tesislerine)bu oldukça yorucuydu,,,benim sayaç 120 km yaptığımı gösteriyor:)kendi rekorumu kırdığım için çok sevindim:D),,,daha sonra tur hakkındaki izlenimlerimi ayrıntılı olarak yazacağım:))
gepinize tekrar teşekkürler,,,
İyi Geceler!!

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
Biz de herşey için teşekkür ederiz...

Sizden ayrıldıktan sonra treni beklemeye başladık, istasyon kalabalıklaşmaya başladıkça benim endişelerim de artmaya başladı. Nihayet tren geldiğinde endişelerim doğrulanmış oldu. Tren doluydu ve bisikletleri zor içeri attık. Bütün yolu ayakta gittik. Bisikletleri iki vagon arasına koyduk ancak gelen geçen olduğu için çok sorun oldu. Emin olun trende daha çok yoruldum. Yusufun yorgunluğu da yüzüne vurmuştu...

Trene ilk bindiğimizde bir simitçi vardı. Karton bir kutu içinde getirdiği simitleri sepetine dizdikten sonra karton kutuyu trenden dışarı atmak için kapıyı açtı. O sırada kendisini ikaz ettim, biraz sonra istasyona geleceğimizi, en azından istasyonda bırakmasını, birilerinin onu çöpe atabileceğini söyledim, ama ne fayda... Kutuyu fırlattı, bir de üstüne "Sen atmazsan, ben atmazsam ülkenin çöpçüsü nasıl para kazanacak! Biz kirleteceğiz onlar da temizleyecek..." demesin mi... Bir de yanımdan ayrılırken "Hadi oradan çok bilmiş..." diye peşine ekledi...

Bunu neden anlattım. Biz çekirdek kabuğundan bahsediyoruz, hassasiyet dile getiriyoruz ya... Millet ne hallerde...

Eve dönünce önce ben duş aldım, peşinden bisikletime duş aldırdım, peşinden de güzelce yağladım. Şimdi bir sonraki turu bekliyor...

Yusuf; eve zor attı kendini, şimdi 2 gün kendine gelemez. Çocuklar bilinçsizce var güçlerini harcarlar. Bir sonraki aşamayı düşünmezler. Herhalde adrenalin salgıları daha kontrolsüz oluyor...

Akşam babasına biraz anlattım durumu, yeni bir bisiklete ihtiyacı olduğundan bahsettim. Artık hayırlısı...

Akşam aramışsınız, o sırada meşguldüm, ilgilendiğiniz için teşekkür ederim...

• Beğen
Tepkiler: Ümit Bozyılan

jamesjoice

Daimi Üye
Tepki
301
nuhcan
Selamlar. Güzel bir gezinin ardından tren eziyeti hoş olmamış. Koskoca trenlerde ne yazık ki bu tür yükler için yer ayrılmıyor.
Ben de İstanbul'dan bisikleti aldığımda biraz sıkıntılı yolculuk yapmıştım.
Yusuf da inşallah yeni bir bisiklete kavuşur, size tur arkadaşı olur.
Evim güzergah üstünde olduğundan turu sizden daha kısa tutmuş oldum. Fakat evde yorgunluk çayı içerken :) aklım sizin gideceğiniz yoldaydı. : ))
Bizim için il dışından bisiklet severlerle tanışmak da güzeldi.
Geçmiş olsun, görüşmek üzere.

• Beğen
Tepkiler: nuhcan

BF Okuru

Üye
Tepki
1
nuhcan
Bu yorgunluğun ardına tren ile rahat yolculuk yapamamanıza ben de çok üzüldüm.Cuma günü Ethem ile beraber İstanbul'dan bisikleti alıp tren ile dönüşümüzde ben de bisikletin başında durmak zorunda kalmıştım.Hatta oturacak yer olmasına rağmen.Başında beklememe rağmen gelen geçen meraklı insanlar bisikletin adeta sağını solunu test edercesine pozisyonunu değiştirerek sabitlediğim halini bozdular.Tren ile yolculukta,en arka vagondaki arka kapıya bisikletleri zincirlemek ve en yakın koltuğa oturmak gerek.

Bir dahaki sefere Ethem'in de bahsettiği gibi ön tekerleri çıkararak dönüşte Efe tur ile yolculuk yapmak en mantıklısı olacak sanırım.

Çevreyi kirleten insanları,verecekleri cevapları hiç düşünmeden uyarmak herkesin görevi aslında ama bunu yapan insan sayısı malesef yok denecek kadar az.Tabii yurdumuz insanı bazen bu tip uyarıları kendisine edilen bir küfür gibi algılayabiliyor.

Bir sonraki turda görüşmek dileğiyle

rockbu

Aktif Üye
Tepki
167
Ben o gün izmir de ege turuma son vermiştim. Şimdi sapancadayım konuyu görünce atladım hemen ama geç kalmışım ne yazıkki. Güzel gezi olmuş ayaklarınıza sağlık. Bidahaki sefere müsait olurum umarım..

• Beğen
Tepkiler: Ümit Bozyılan

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Maalesef, hafta sonları trenler hınca hınç dolu oluyor. Keşke size otobüsü önerseydik. 100 kilometrelik turun üzerine, böyle bir yolculuk sıkıntısı çekmenize üzüldüm.

Yusuf'a sevgiler. Merak etmeyin, çocuklar enerjilerini sonuna kadar harcayabildikleri gibi çabuk toparlanmayı da biliyorlar. Onun için de iyi bir deneyim oldu. Onun yaşındayken, bizler evimizin bulunduğu sokağın dışına çıkamazdık.

Yeni turlarda görüşmek üzere.

Bu arada; tur fotoğraflarını henüz işleyemedim. Yarına kaldı. Yarın açacağım tur başlığına hepinizin katkılarını bekliyorum. Özellikle de Coşkun hocamızınkileri: )

@nuhcan

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@rockbu

Her pazar bir yerlere gidiyoruz bundan böyle.Arada bir de Ethem(Takaya) ile hafta içi Sapanca gölü tarafına antreman amaçlı gelmeyi düşünüyoruz.
Görüşmek üzere

Ümit Bozyılan

Daimi Üye
Tepki
351
Merhaba arkadaşlar,
bu akşam güzel turumuza ev sahipliği yapan ve bisiklet sürmek için oldukça uygun İzmitten İstanbula döndüm,,,
Trenle dönmeyi düşünüyordum, ama bir de baktım ben tren istasyonuna doğru giderken yanımdan istanbul otobüsleri geçiyor, hemen az ileride bulduğum acentaya daldım, önce bisikleti bagaja alıp alamayacaklarını sonra da fiyatı sordum,,,sonuç:

Otobüs: ücret:10ytl Süre:yaklaşık 1 saat Bisiklet taşımaya uygun

Tren: ücret:10ytl Süre:2 saatten biraz fazla Bisiklet taşımak için riskli
tabiki otobüsü seçtim:D

ben dönerken otobüs tamamen doluydu, haliyle oldukça bagaj da vardı, buna rağmen bisikletimin ön tekerini çıkarmadan bagaja koydum,Kimsenin vitesler ve frenlerle oynayamayacağından da emin olarak körfez manzarası seyrederek rahat rahat geldim,
Esenler otobüsüne binip karşıya geçmeden kavacıkta, neredeyse evimin önünde indim

Bundan sonra İstanbuldan gelecek arkadaşlar kesinlikle otobüsle gelsinler,,,Esenler-izmit arasında da yarım saatte bir otobüs varmış sanırım,,,ayrıca otobüsle gelince kimse bisikletinizin vitesleriyle oynayamıyor, bilinçsiz simitçilerle uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz,,
siz de bisikletiniz de güvende oluyorsunuz,,,
Önemle Duyurulur:)
(Ethem abi fotoları dört gözle bekliyoruz,,ayrıca kolay gelsin,foto yüklemek zor iş:))

Sevgilerle

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Arkadaşlar,

İşler nedeniyle biraz gecikmeli de olsa, tur yazısını ve fotoğraflarını hazırlayıp Şehirlerarası bölümüne gönderdim. Başlık yorumlarınıza açıktır: )

(link)