Sapanca Gölü Turu (13 Temmuz Pazar)

Ümit Bozyılan

Daimi Üye
Tepki
351
geziye ilişkin son katılım listesidir,,
1-Takaya
2-afrika_kaplani
3-mumutum(şimdi öğreneceği öss sonucuna bağlı:))
4-Yavuz SARIGÜL(kesin değil)
5-nuhcan(kesin değil)
6-12 yaşında genç:)(kesin değil)
7-jamesjoice
8-gurkan(bisikletinin bakımını yapabilirse:))
9-serhad k

lütfen yalnışları düzeltiniz:),,,

Scudo

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.181
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
@mumutum

Buralarda zincir için yağ tedarik edebileceğim bir yer var mı :)

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
@mumutum

nuhcan ve genç kardeşimiz geliyoruz nasipse... Bizim kesin kararımız, gerisi takdir...

Carrefour buluşma noktasına gelmeyi düşünüyoruz. Bir irtibat telefonu alabilir miyiz?

jamesjoice

Daimi Üye
Tepki
301
gurkan

Buralarda zincir için yağ tedarik edebileceğim bir yer var mı

İzmit'te kaliteli yağ vs. ürün bulmak pek mümkün değil. Bulamazsan haber et bendeki yağı yanıma alayım.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@serhad k

Bugün Ethem (Takaya) arkadaşım ile bir ön tur yaptık.Trafik konusunda endişeniz olmasın.Sapanca gölü başlangıcında bir yol keşfettik ve ana yoldan çabuk koparak, sanki bisiklet sürüşü için yapılmış bir yola sapıyoruz.Zaten sabah trafiği fazla olmaz.
Ethem bu akşam yol ve diğer şeyler ile ilgili daha detaylı bir mesaj atacak.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@nuhcan

Benim telefon numaram
535 yediyüz otuz yedi otuz yirmi (Tamer)
Gurkan, biz Yahyakap'tan çıkışındaki benzin istasyonunda buluşalım.

Ethem'de telefon numarasını bırakacak.Onun ile irtibata geçmeniz yaptığımız plan doğrultusunda daha sağlıklı olacak.Benimkisi de yedek olarak bulunsun.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Öncelikle, katılım gösterecek olan herkese teşekkürler. Kafilenin yarın sorun yaşamaması için, bugün Tamer ile hiç üşenmeden (60km) Kırkpınar civarına kadar bir ön tur yaptık, rotamızı netleştirdik.

İzmit'ten yola çıktıktan sonra, Sapanca yolunu kısa bir süre için kullanıp, Maşukiye'ye gelmeden göl yoluna sapacağız. Bu yol bizi Sapanca'ya kadar götürecek. Ayrıntılı rotayı bu gece hazırlayacağım.

Bu arada, Maşukiye'yi geçtikten sonra Kurtköy sahilinde bir piknik ve kamp alanı var. İlk büyük molamızı orada vermeyi planlıyoruz. Burada biraz atıştırdıktan sonra, Sapanca'ya doğru devam edeceğiz. Öğle yemeğimizi Sapanca'da tercihe göre gözleme, alabalık, pide vs. alırız. Sapanca sahilinde pek çok yeme-içme mekânı mevcut.

Bu arada yanınıza atıştırmalık şeyler, şeker, çikolata, yedek üst giysi (uzun kollu), yedek çorap, yedek iç lastik vs. almayı unutmayın. Su ihtiyacımızı yol üzerindeki çeşmelerden ya da marketlerden gidereceğiz.

Ayrıca telefon numaramı kaydetmenizde yarar var: 555 - İki Bir Dokuz Dört Bir Sıfır Dört (Ethem)

Kesin katılım bilgisi için herkes son bir onay mesajı göndersin lütfen.

serhad

Forum Demirbaşı
Tepki
1.051
ben sabah gebzeden arabayla geleceğim, arabayı nereye park edebilirim?
1- o saatte arabayı carrefour un otoparkına bırakabilir miyim (o saatte açık oluyor mu?)
2- outletin oto parkına mı bırakayım?

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@serhad k

Geçen sefer saat 8:30'da carrefour otoparkında beklerken otoparka giren araçlar görmüştüm.İsterseniz önce Carrefour'a gelin olmadı outlete dönersiniz,zaten oldukça yakın veya Outlet'te bırakıp buluşma noktasına bisiklet ile gelmenin tadını çıkarın :)

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Çikolata olarak kırmızı kutulu "Ülker Napoliten" almanızı öneririm.Hem yolda giderken atıştırması kolay oluyor ve sıcakta ermiyor.

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.181
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
Teşekkürler @jamesjoice. Yağı bulamadım , o yüzden de henüz wd40 ile temizlemedim. Eğer yarın getirirseniz çok memnun olurum.Yatmadan önce de zinciri temizlerim biraz. 1-2 saattir frenlerle boğuşuyorum sanırım rotorun ekseninde ufak bir sapma olmuş hafif tıslıyor :)

Yanıma yama takımı , pompa alyan takımı getiriyorum. Ne yazık ki yedek iç lastiğim ve kaskım yanımda yok , henüz taşındığım için bazı eksiklerim var :)

afrika_kaplani
Bahsettiğin yer Opet sanırım değil mi? 0537(3)(2)(5)(9)(3)(5)(4) de benm numaram yarın sabah 7:00-7:15 gibi buluşsak yetişiriz sanırım.

Görüşmek üzere.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@serhad k

Aracınızı marina civarındaki park yerlerinde de bırakabilirsiniz. Ya da Yelken Kulübü'nün ilerisindeki Briç Kulübü civarında bırakılabilir.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@gurkan

Hep geçtiğim yer olmasına rağmen adını hatırlayamıyorum fakat sanırım Opet M.Ali Paşa'daki.Bahsettiğim yer Yahyakaptan sınırları içerisinde, M.Ali Paşa'ya çıkarkenki ışıkların yanı.Karşısında Sporium var.

10 dakika kadar erken varsak iyi olur.7:00-7:05 gibi görüşelim,ağır ağır giderken ısınırız hem :)

jamesjoice

Daimi Üye
Tepki
301
afrika_kaplani
Bisikletim kısmında farklı bir marka görüyorum. Modifiye mi ettin emektarı. Trek görünümünde Castello :)

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@jamesjoice

Coşkun hocam
"Yeni çaydanlık parlağı" gidon,gidon boğazı ve sele borumu, kadro ve çatalı siyaha boyayarak şu yeni 2009 Trek 4300'lere benzetmeye çalıştım.Karbon havası da kattı.

Çaktırmayın ;)

FarukDemir

Forum Bağımlısı
Tepki
397
yaa ben şimdi karar verdim.ümitle beraber gelsem benide kabul edermisiniz:D

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@afd92

Gezi herkesin katılımına açık. 80-90km yol yapmaya müsaitseniz, katılabilirsiniz.

Buluşma Yerlerimiz:

07.15: İzmit tren istasyonu (Marina yolu)
07.30: Carrefour İzmit önü (tren yolu tarafı)

Buluşma yerlerinde bir araya gelip, vakit kaybetmeden hemen yola çıkacağız. Turumuzun durakları şöyle:

07.45: Kesin hareket
09.15: Kurtköy (piknik ve kamp alanında tanışma-atıştırma)
12.00: Sapanca merkez (öğle yemeği ve dinlenme)
14.30: Arifiye (gölün kuzeyine geçiş)
16.00: Aşağıdereköy'de göl kenarında mola
17.00: Uzuntarla'dan göl yoluna iniş
19.30-20.00: İzmit'e varış

Telefon: 555- (2)(1)(9)(4)(1)(0)(4) - Ethem

jamesjoice

Daimi Üye
Tepki
301
Ethem sabah 7.30 gibi seni ararım. Çıkış saatinize göre ben de evden çıkarım. td o67d6o .ççzbl vc lmscvmsl cvmlmcmllmlmcmcm hn8nm9m8988n89nn988n9mçmlycçmlmlçcmçmmçclmlsçmlçcmlcçmlcçmlcçlcmclmmmllmçclmç cmlmllmmmmm
bu satırı da benim küçük oğlan yazdı. İyi geceler diyor herhalde. : ))