Sapanca Gölü Turu (13 Temmuz Pazar)

BF Okuru

Üye
Tepki
1
İzmit çıkışlı pazar turlarımızı sürdürüyoruz. Bu kez hedefimiz Sapanca gölü. İzmit'ten yola çıkıp göl etrafında tam tur atıp geri döneceğiz. Rota planımız şöyle:

http://img521.imageshack.us/img521/6180/sapancaturhu9.jpg

Yön konusunda iki seçenegimiz var. İzmit-Köseköy-Sarımeşe-Uzuntarla-Eşme-Dereköy-Arifiye-Sapanca-Maşukiye-İzmit ya da tam tersi İzmit-Köseköy-Sarımeşe-Maşukiye-Sapanca-Arifiye-Dereköy-Eşme-Uzuntarla-Sarımeşe-Köseköy-İzmit.

İzmit-Sapanca yolu akşam saatlerinde yoğun olduğundan, sürüş güvenliği açısından ikinci seçeneği kullanmayı düşünüyoruz. Tur kapsamında;

- Göl keyfi
- Sapanca civarında karpuz keyfi
- Alabalık (öğle yemeği)
- Meyve bahçelerinde yaz elması, kiraz vs. (Uzuntarla civarı)

gibi etkinlikler de yapmayı düşünüyoruz. Keşif ve eğlence dolu bir tur olacak. Toplam tur mesafesinin 80-85km olacağını tahmin ediyoruz. Yolumuz üzerinde çok fazla yokuş olmayacak.

Katılmak isteyen arkadaşlar, buradan ya da özelden yazabilir. İstanbul'dan katılmak isteyenlere, çıkış ve dönüş saati açısından elimizden geldiğince yardımcı olabiliriz.

Buluşma yeri ve saatleri: İzmit Tren İstasyonu (07.15) Carrefour İzmit önü (07.30).

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Bu arada, önceki gezilerimizi hatırlatmakta yarar var:

- (link)
- (link)

Bu gezimiz de önceki gezilerin niteliğinde olacak.

Ümit Bozyılan

Daimi Üye
Tepki
351
katılmaya çalışacağım,,,trenle gelmek yerine büyük ihtimalle 1 veya 2 gün öncesinden izmitte oturan dayımlara giderim,, bu sayede daha rahat olabilirim,,:),,
isteyen herkesin katılabileceği böyle bir gezi düzenlediğiniz için çook teşekkürler,,

Tepki
264
Ben İstanbul'dayım, gelmek istersem nasıl geleceğim. Verdiğiniz saatte orada olmam için sabah 5'te filan yola çıkmam lazım o saatte tren var mı acaba?

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@Yavuz SARIGÜL

Tren saatleri için: (link)

5:20'de Haydarpaşa'dan kalkan tren 7:08'de İzmit merkez, 7:11'de 42 Evler istasyonundan geçiyor.
42 Evlerde indiğinizde Carrefour'daki buluşma noktasına yaklaşık 150 metre.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@Yavuz SARIGÜL

Tamer'in de yazdığı gibi, trenle İzmit'e gelmek mümkün. Bostancı'dan 05.39'da geçen tren, 07.08'de İzmit'te oluyor. En uygunu bu. Geziye ne kadar erken başlarsak, akşam dönüşümüz o kadar erken olur. İstanbul'a dönüş için 19.45 treni ya da yetişilemezse, Efe Tur otobüsleri kullanılabilir. Ön tekeri çıkarınca, bagaja bisiklet alıyorlar.

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
Şimdi biz de İstanbul'dan niyetlendik gelmeye ancak benim yanımda bir genç var, 12 yaşında, çok istekli ve tecrübelidir. Ancak tur hızı ve mesafesi hususunda benim çekincelerim var. Daha geçen hafta beraber 55 km yol yaptık ancak ortalamamız 18 km idi.

Bu konuda aydınlatırsanız memnun olurum...

grigri

Üye
Tepki
60
Gezi fotoğraflarınız mükemmel ya... Bu pazar İstanbulda olsaydım bu turunuza katılmak için elimden geleni yapardım. Ama bir turunuza mutlaka katılacağım :)
Fotoğraflarınızı bekliyorum, selamlar, kazasız belasız bol pedallar...

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@nuhcan

Tur hızı konusunda endişe etmenize gerek yok. Çünkü biz de pek hız yapmıyoruz. Amacımız, doğayla bütünleşmek, ana yollardan, araçlardan mümkün olduğuncu uzak durarak, güzel bir pazar geçirmek. Bizim de ortalama hızımızın 15-20 aralığını aşacağını sanmam. Zaten kimseyi geride bırakmayız, tur ekibi olarak kontrollü sürüş yapıyoruz.

Tur mesafesini yukarıda yaklaşık olarak belirttim. Sapanca'ya kadar 35-40km yol yaptıktan sonra, 1-2 saat boş vaktimiz olacak (program şimdilik net değil). Yol boyunca da bol bol duraklamalar yaparız. Yani 80km'yi yüksek tempolu ve hızlı bir tur olarak düşünmeyin. Dediğim gibi, amacımız gezmek görmek.

Yine de karar sizin. 12 yaşındaki delikanlı bu yolu yapar diyorsanız, buyurun katılın.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@grigri

Her zaman bekleriz.

Geçmiş turlar keşif turu olduğundan bundan sonraki aynı istikamete yapılan turlar daha planlı olacaktır.O kadar farklı yollar var ki kanyonlarda gezilip görülecek, bundan sonraki birkaç tur bile keşif niteliğinde olabilir.

Görüşmek dileğiyle

jamesjoice

Daimi Üye
Tepki
301
Bir aksilik çıkmazsa yoldan beni alırsınız. Bu sefer yemek akşam yemeği olmasın. :)

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@jamesjoice

Medeniyetten çok fazla uzaklaşmayacağımız için, bu kez öğle yemeğimizi kesinlikle yeriz: )

Coşkun hocam, seni merkeze kadar yormayalım, doğru diyorsun. Zaten İzmit-Köseköy-Sarımeşe hattından geçeceğimiz için yol üzerinde takılırsın peşimize: )

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.181
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
Yarın iş çıkışı bisikletimin bakımını yapabilecek gücü kendimde bulabilirsem katılmayı çok isterim. Yahya Kaptan dan gelicem, buradan gidecek arkadaşlar varsa anlaşıp birlikte gidebiliriz buluşma yerine.

İyi akşamlar.

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
@Takaya

Bir ilk olacak onun için, kimseye yük olmak istemeyiz, kimsenin tadını kaçırmak da haddimize değil...

Karar verirsek vaktinde orada oluruz sanırım. iş 5:20 trenine yetişmekte...

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@gurkan

Tamer (afrika_kaplani) arkadaşımız Yahya Kaptan'dan katılıyor. O sana eşlik edebilir.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@gurkan

Ethem'in de söylediği gibi ben Yahyakaptan'dayım.Carrefour buluşma noktasına kadar beraber gideriz.
Görüşmek üzere

serhad

Forum Demirbaşı
Tepki
1.051
yoğun trafikten ürkmek hakkımı saklı tutarak ben de geliyorum arkadaşlar