SAPANCA 2 temmuz

Tepki
4
Slm pedal severler, biz bu hafta sonu sapanca gölü civarında pedal çevirmek istiyoruz. Kesin olmamakla birlikte trenle gideceğiz.Sapancaya bisikletle ilk gidişimiz olacak bu nedenle bize tecrübeleri olan arkadaşlar bilgi aktarımında bulunursa seviniriz. Ayrıca katılmak isteyen arkadaşlarla iletişim kurarak yola koyulabiliriz. Son bir şey daha kamp kurmak istersek uygun mekan var mı?

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ayşe karakuzu

adapazarı trenine binin ve maşukiyede inin ordan sapanca turu yapabilirsiniz dönüşünüz ise gene maşukiyeden olur :haydarpaşada saat 08.15 de tren var yük vagonu var ...yalnız dönüşte 18.00 treninde yük vagonu olmakta ondan sonra yük vagonu yoktur ...kamp kurmak için göl etrafında yerler mevcuttur .......

bisiklet 5 ytl gidiş ve dönüş 10 ytl ...

dapoet

Daimi Üye
Tepki
112
eger bundan önce uzun soluklu ve kamplı turlara cıkmadıysanız yanınıza tecrübeli arkadaşlarla gitmenizi tavsiye ederim tavsiye ederim. uzun mesafe zevklidir ama biraz tehlikeli ve risklidir ve tecrübe ister.

Tepki
4
Kudret bey teşekkür ederim bilgilerin için. Bir sorum daha olacak tecrübelerinizden faydalanmak için, acaba normal yolcu trenlerıne bisikletle almıyorlar mı?

Tekrar teşekkürler.

Tepki
4
@dapoet

Hımm aslında bız sapancaya bisikletle gitmiyoruz trenle gidip orada bisikletimizle tur yapıcaz. Kamp tecrübemiz var ama sapancada yapılacak tur biz zorlamayacaktır diil mi?

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
gölün Güney tarafı yolu dar, güneyden kuzeye geçerken ise taşlık bir patika yoldan geçiliyor, kuzey ise duble devlet yolu... Güneyde 1 piknik alanı var, kuzeyde ise piknik alanı ve göle girme imkanı var...

Pazar günü çok kalabalık oluyor ama cumartesi günü hakkında bilgim yok...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ayşe karakuzu

haydarpaşadan banliyö treni gebzeye kadar gider pazar günü binersiniz gebzeye kadar sorun olmaz yalnız gebzeden sonra ne yapacaksınız epey mesafe var aktarma olursa para yazar.. sapancaya doğu ekspresi ve adapazarı trenleri gider dönüşte adapazarı trenine maşukiyeden bineceksiniz.....dönüşte yük vagonu pazar günü saat 18.00 treninde vardır aksi takdirde 18.00 den sonraki trenlerde sıkıntı çekersiniz daracık yere anca iki kişi girer eğer geç kalırsanız izmite pedallayarak otobüs ile dönün ...bunlar masraf tabi ayrıca otobüs firmalarında bisiklete para alındığı hakkında bilgim yok çünki otobüsü hiç kullanmadım ...

haydarpaşadan 08.15 trenine binin yük vagonu ön katarın arkasında olur bazen en arkada olur ,kırmızı kapısı vardır ...cumartesi için bilmiyorum yük vagonu varmı,,, biz pazar gittik hep.... ayrıca dönüş otobüs ile bence daha rahat olur sizin için,,,,, saat 18.00 adapazarı treni büyük derbente uğrar derbetten sonra maşukiye tren garı var sizin saat 17.30 da maşukiyede olmanız gerekir...

cumartesinden gidersiniz akşam göl kenarında çadır kurarsınız pazar saat 17.30 da maşukiye tren garına varırsınız ..

bu tur sizi yormaz gölün etrafını dolanırsanız biraz fazla yol yaparsınız..
doğu ekspresine binerseniz unutmayın arifiyede ineceksiniz ordan göl yakın sapanca gölü..
doğu orda durur maşukiyede durmaz.. doğu için pazar günü saat 07.30 da haydarpaşada olun 08.00 den sonra olması lazım ...

emin palaz

Daimi Üye
Tepki
97
umarım güzel bir macera olur paylaşırsınız bende faydalınırım. ağustosta sakaryada staj yapacam oralarda bende kamp yapmayı düşünüyorum ve bisiklet turu :)

Tepki
4
Tur sonrası da yazmak istedim sizlere. Sapancaya kendi aracımızla gittik, gölün güneyinden batı yönüne ilerleyerek turumuzu tamamlamayı planlamıştık ki, bulunduğumuz noktadan 17 km ilerledikten sonra eşimin rahatsızlığı nedeniyle geri dönmek zorunda kaldık. Ama şunu söyleyebilirim ki küçük ama şirin bir ilçede hoş bir mekan İstanbul'dan her fırsatta kaçmamak için hiç bir neden yok. hoşcakalın

Ekrem Erten

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Sedona
Haydarpaşa'dan Sapanca'ya yük vagonu olan tren sadece 8.15teki mi?
İnternette yük vagonları hakkında bir bilgi yok.
Ayrıca yük vagonu olmazsa bisikleti almazlar mı, yoksa sadece sıkışık olur diye mi sorun olur?
Benim de Kırkpınar'a kadar trenle gidip oradan Karasu'ya pedallama planım var yarın için.

Kemal Caner

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Aslında sabah erken trenlerde çok yolcu olmadığı için daha uygun oluyor ama şu an bayram durumları olduğuna göre biraz zorlanabilirsin. Ama buradan gitmeye çalışan bir şekilde gidiyor. Asıl sorun oralardan dönüşte..

• Beğen
Tepkiler: Ekrem Erten

Ekrem Erten

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Sedona
Yük vagonlu trene binmedim. Cuma 12.40'la gidip, pazar 12.40'la döndüm. Trende bisiklet koyma yeri olmadığı için vagonun kapısının önüne koydum. Bazı duraklarda farklı kapı açıldığından bisikletin yerini arada bir değiştirmek gerekti inip binenler için. Bunun haricinde bir sorun olmadı.