Saol vitamin water hakkında

gıbıç

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
göktuğ Kaan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bu konuyu bisiklet forumun resmi "karnitin,kreatin,l-karnitin,ve bilimum sporcu içeceği tavsiyeleri ve sporcu ürünler hakkında bilimsel gerçekler,kullananlardan yorumlar" konusuna dönüştürüp sabit konu yapalım bari :D
ne kafa yordunuz be arkadaşlar. işte tam bir forum.

Scudo

furkantrojka

Forum Bağımlısı
Tepki
1.142
İsim
Furkan
Bisiklet
Diğer
@Berk Karaca
Makaleyi yanlış okuyorsunuzdan kastım şudur; atletlerde yağ yakımını arttırarak enerji ürettimi hızlandıran ve dolayısıyla yorulmayı geciktirdiği iddia edilen bir besin maddesi için ratlar üzerinde ya da aşırı kilolu kadınlar üzerinde yapılan bir makale size istediğiniz veriyi vermez. Zira deneylerin yapıldığı metabolizmalar ile, sonucunu merak ettiğimiz metabolizma çok farklı.

Belki de l-carnitine efor sırasında yağ yakımını arttırsa da kilo vermeye ki verdiğiniz makale araştırılan bu, etkisi olmuyordur? Bu durumda l-carnitine yine de sporcular için gereksiz bir besin mi oluyor?

Berk Karaca

Daimi Üye
Tepki
480
Bisiklet
Giant
@furkantrojka Ona yanlış okuma denmiyor. Bahsettiğimiz şeyler farklı diyebilirsiniz belki. O çalışmalar benim bahsettiğim sonuçları içeriyor. Yanlış okunan bir şey yok.

Ben sporcular için gereksiz de demedim. Kilolu kadın vs. diye kesin bir yargıya varmış çalışmaları beğenmiyorsunuz ancak sporcular üzerinde yapılan çalışmalarda da yağ yakımını hızlandırdığına dair bir veri veya sonuç yok. Ben elde edilmiş bilgilerden bahsediyorum, siz iddialardan. Ben yağ yakımından bahsediyorum, siz yorulmaktan. Bir sonuca varmamız mümkün değil.