İnceleme Santic Askılı Tayt

OnurA

Aktif Üye
Tepki
200
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar Selamlar
Size uygun fiyata aldığım kullandıktan sonra kaliteli olduğunu gördüğüm ve memnun kaldığım Santic marka ürünü çektiğim birkaç fotografla anlatmaya çalışacağım.Öncelikle tayt giyen arkadaşlara askılı taytı özellikle öneririm.Sebebi ise kullanırken aşağı inerek seleye veya herhangi bir yere takılıp rahatsızlık yaratmıyor.Belin açılması gibi bir durum söz konusu olmuyor.Çinle ilgili sürekli söylenen "kalite kalite abi 5 liraya da var 50 liraya da" sözü gerçekten de doğru o yüzden çok önyargılı olmamak lazım.
Bu markanın daha evvel ceketini almıştım çok memnun kaldım askılı taytını 2 ay kadar önce sipariş verdim.Ürün 25 günde geldi.Paketi gayet güzel.Daha evvel Altura ve Endura ürünler aldım böyle bir ambalaj yoktu.Ambalaj 9/10.

20150504_223428_resized.jpg

Bu da arkadan

20150504_223446_resized.jpg

Ürünün kumaş kalitesi gerçektende çok iyi.Daha evvel 150 TL gibi bir fiyata aldığım Scott askılı tayttan çok çok daha iyi Decathlon ürünlerinin özellikle FDJ Team formaları ile benzer kalitede diyebilirim.Bacak kısımlarının bittiği yerde kaucuk kayma önleyici jel kısımlar yok ancak herhangi bir kayma veya rahatsızlık verecek bir durum olmadı.Kalite 7/10

20150504_223730_resized.jpg

Ayrıntılarda da gayet başarılı.Özellikle reflektif ayrıntılar ve sırt kısmındaki fileli kısım gayet kaliteli.Konfor olarak daha evvel kullandığım Scott,Altura,Decathlon ürünlerinin tamamından daha rahat bir oturma kısmı var.Kullanım/Konfor 8/10

Reflektif etiketler

20150504_223823_resized.jpg

Fileli Kısım

20150504_223920_resized.jpg

Konforlu ped kısmı

20150504_224017_resized.jpg

Fiyat olarak da 26-28 USD gibi bir fiyatı var.Fiyat performans olarak da bence çok başarılı.F/P 9/10
Ürünün ortalama puanı 8/10

Bol pedallamalar...

Scudo

Furkan TK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.180
Bisiklet
Cube
Bende Santic bisiklet şortu almıştım çok kaliteli çıktı. Aliexpress'deki çeşit çeşit çakma ürünler var fakat Santic bunlardan epeyce farklı ve kalitesi ile ayrılıyor, başlı başına kaliteli marka.

Firmanın web sitesi : (link)

OnurA

Aktif Üye
Tepki
200
Bisiklet
Trek
Aliexpress veya Ebay üzerinden alabilirsiniz.

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de SANTİC kırmızı kısa kol forma aldım.
Pakete ben de hayran kaldım. Askı falan çıkmıştı içinde ürün de gayet kaliteli. Ama forumda Çin malı almayın boyaları kanserojen falan dediklerinden biraz da diğer 2XL formalara göre az küçük olduğundan giymiyorum.
Tekrar bir şey alırsam kesin SANTIC alacağım ..

OpethiaN

Üye
Tepki
61
İsim
Muharrem
Bisiklet
Salcano
Askılı taytların dezavantajlarını da göz önünde bulundurmak lazım. Acil tuvalet ihtiyaçlarınız bir kabusa dönüşebilir. Hele ki sıcak yaz günlerinde sürekli su içtiğinizi varsayarsak tuvalet ihtiyacınız daha sık olabilir.

Ozan Duran

Forum Bağımlısı
Tepki
621
Bisiklet
Cannondale
@OpethiaN
Askılı taytlar zaten dizayn edilirken bu ihtiyacınız da göz önüne alınıyor. Küçük tuvalet ihtiyacınızı askıları dahi indirmeden giderebiliyorsunuz.

OpethiaN

Üye
Tepki
61
İsim
Muharrem
Bisiklet
Salcano
@Ozan Duran

Eğer o şekilde dizaynları varsa harika. Benim baktıklarımın tamamı erkekleri zor duruma sokmak için tasarlanmış gibiydi. Askılı tayt almayı düşünürsem bu bilgiyi mutlaka göz önüne alacağım. Teşekkürler.

sinobjk

Forum Demirbaşı
Tepki
684
İsim
Sinan POLAT
Bisiklet
Canyon
herşey ii güzel hoşta takıldıgım tek nokta beden. dün decathlon dan forma almaya gittim normalda Medium giyen biriyim. XL Forma ve XL tayt aldım çıktım. denemeden almak büyük sıkıntı. yoksa bende decathlon dan daha kalitesiz ürünler oldugunu zannetmiyorum ... beden konusunda nası karar verebildiniz ?

evrenozbilen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.141
İsim
Evren
Bisiklet
Scott
Aldığınız linki de incelemenize ekleseydiniz süper olurmuş.

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bana sormamışsınız ama benim aldığım forma şu :
(link)

O zaman dolar daha düşüktü 50 TL bile vermedim.
Açıklamasında İtalyan orijinli Manukyan (manoukian) boya oduğu falan yazıyor ayrıca altta size chart var yani hangi bedende hangi ölçü kaç cm. Size olan birşeyi ölçü en yakınını alıyorsunuz. Dediğim gibi yine ebayden aldığım diğer formamaı göre azıcık daha küçük oldu bu..

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
@OnurA beden olayını nasıl yaptın? oralarda beden daha küçük diye biliyorum?

OnurA

Aktif Üye
Tepki
200
Bisiklet
Trek
Boyum 187 cm kilom 114 kg.bana xxl oluyor hersey.bir de bu urunler elastik esnek urunler xl yerine l alsaniz da cok ciddi sikinti yasamayacaginizi dusunuyorum.

Furkan Kılınç

Daimi Üye
Tepki
89
Bisiklet
Salcano
Merhaba boyum 180 kilom 85 acaba ürünü hangi beden tercih etmeliyim ? siz 187-114 e xxl aldıysanız L bana olur diye tahmin ediyorum. Sitedeki beden tablosundan bişey anlayamayınca buraya başvurdum.

vebag

Aktif Üye
Tepki
140
İsim
ethem kardaş
Bisiklet
Cube
e baydan bende bolca ürün aldım,

188 cm boyum 105 kiloyum XL alıyorum, iyi oluyor bedeni..

Belki işinize yarar

OnurA

Aktif Üye
Tepki
200
Bisiklet
Trek
@Furkan Kılınç
L olur bence de

Furkan Kılınç

Daimi Üye
Tepki
89
Bisiklet
Salcano
@vebag

@OnurA

114 kilo -XXL . 105 kilo-XL. 85 e de L olur herhalde ya :)
Teşekkürler cevaplar için

vebag

Aktif Üye
Tepki
140
İsim
ethem kardaş
Bisiklet
Cube
@OnurA ben olsam medium alırım, sonuçta bisiklet sürdükçe zayıflıyoruz ve kıyafetin yapışması avantaj