Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şanlıurfa'da okula bisiklet ile gidip gelmek...

Konu, 'Doğu ve G.doğu An.Bölgesi' kısmında m.varolfb tarafından paylaşıldı.

1. m.varolfb

m.varolfb Forum Bağımlısı

Seviye:
    selamlar sevgili forum dostları. Ben Şanlıurfa merkez köylerinden birinde askeröğretmenlik yapıyorum,okula 7-8 km uzaklıkta bir kasabada ikamet ediyorum, bu yol da otoban bağlantı noktası ve düz sayılır. İkinci dönemin gelmesiyle de okula bisikletle gidip gelmeyi düşünüyorum artık, 12'de başlayan dersim 17'de bitiyor. Bu konuda sizlerin görüşlerini almak istiyorum, özellikle Urfa hava şartları nasıl etkiler acaba (çok sıcak olur diyolar da)

2. alpinist63

alpinist63 Kıdemli Üye

Seviye:
    doğrudur hocam hava çok sıcak olur. lastiklerinizi feda edebilmelisiniz. Fakat nisan, mayıs ve haziranda havalar güzel olur Şanlıurfada. Çok az rüzgar olur. Ayrıca nerede öğretmensiniz? muhtemelen diyarbakır yolu üzerinde bir köydesiniz

m.varolfb bunu beğendi.
  3. m.varolfb

m.varolfb Forum Bağımlısı

Seviye:
    zaten dediğin aylarda gideceğim hatta buna Mart ayını da dahil edebiliriz. o zaman bu aylarda pedallayabilirim :)
    Lastiğin gitmesi de hiç sorun değil....
    Diyarbakır yolu değil kardeşim ama 11 Nisan kasabasını mutlaka biliyorsundur. ya da Aligör.... buraya yakın geçit (cembel) köyü var oraya gidip geliyorum...

4. Çağlar Akkoyun

Çağlar Akkoyun Aktif Üye

Seviye:
    hocam bence 7 8 km. çok fazla. takım elbiseyle sıcakta çok zorlanırsınız. hele gidiş yolunda yokuş varsa okula vardığınızda terleme yüzünden çok sıkıntı çekersiniz. ben geçen sene gidiyordum okula bisikletle fakat yolum dümdüz ve 1.5 km. idi. yine de bayağı bi terliyodum.

m.varolfb bunu beğendi.