Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şanlıurfa'da 2 arkadaşımız şehit olmuş.

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Murat cinar tarafından paylaşıldı.

1. Murat cinar

Murat cinar Aktif Üye

Bisiklet:
    Atala
    Seviye:
  2. CevdetBilge

CevdetBilge Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Allah rahmet eylesin ... çok fazla ölümlü kaza haberi geldi be insanın canı sıkılıyor .
    Yakınlarına sabır dilerim

3. Murat Ekmekçi

Murat Ekmekçi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Milletçe nekadar duyarsız hale geldik, arabayla vurup kaçmak nedemek allah aşkına, hadi bir denyoluk yaptın, deli gibi araba kullandın, emniyet şeridi ihlal ettin belki sürücü belgen de yoktu, panik yapıp kendini sıyırmaya çalışacağına 112,155,156 birini arasan ya be "insan evladı". Vurup kaçanlar kesinlikle "kasten adam öldürme" ile yargılanmalı.

Emre Yazıcı ve erendiz çetiner bunu beğendi.
  4. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Kadın cinayetleri gibi bu bisikletli cinayetleride moda oldu. Cinayet diyorum bu kaza görünümlü cinayetlerde mutlaka bir kasıt görüyorum. Tolga nın cinayetinde olduğu gibi emniyet şeridinde giden, aydınlatması ve reflektörü olan bir bisikletliye çarpmak kasıtlı bir olaydır. Belliki urfa' dada cinayet aynı şekilde gerçekleşmiş. Yani sürücü 'ulan şu ..nelere bak, biz sıcakta araba sürerken adamlar keyif yapıyorlar' diye dalmıştır arasına. Nede olsa kırsal alanda gören duyanda olmaz, arabada hasar da. Bakıyorum trafikte araba kullananda bir kişi bende bisiklette bir kişiyim ama adam nedense bizi bisiklet olunca trafik paryası gibi görüyor.

enes savaş bunu beğendi.
  5. avanak_abdi

avanak_abdi Bisikletkolik

Adı:
    Cemali Avcı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Allah rahmet eylesin de o ölen kişiler şehit değil. Şehitlik mertebesi de o kadar basit birşey değil. Lütfen başlığı değiştirin...

6. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Doğru söylüyorsunuz...

7. Süha

Süha Misafir

Yanlış anlaşılmasın ama terim kargaşası yaratmayalım... Şehitlik ayrı bir şey...

8. kayhan

kayhan Misafir

depremde ölenlere de şehit denmişti.. trafikte bisiklet kazalarında hayatını yitirenler, dikkatsizlikten değil, kanunların yada düzenin onları korumamasından ölüyor. yani sıradan kaza ölümleri değil. acilen bisiklet yolu...

9. Süha

Süha Misafir

Deprem de ölenler de şehit değil, bir yanlışı yapıp, başka bir yanlışı bahane göstermek doğru değil. Şehitlik ayrı bir makam. Bu derece yüksek makamları dillere pelesenk yapmak o şeyin değerini toplum önünde düşürür. Bu tamamen yanlış bir davranış.

10. avanak_abdi

Adı:
    Cemali Avcı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    sıradan ölümler olmaması, ölenleri şehitlik makamına yükseltmez. saçmalıktan başka birşey değildir bu durum. hem ölene, hem de şehite haksızlık, saygısızlık. açın, okuyun. önünüzde bilgisayar var. durum bu kadar basit olsa, memleket şehitten geçilmez.

11. kayhan

kayhan Misafir

peki denmesin ama biz yinede bisiklet yolu için hakkımızı arayalım. çünki bisiklet kazaları bisiklet yolu olmamasından kaynaklanıyor

12. avanak_abdi

Adı:
    Cemali Avcı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bisiklet yolu olmamasından değil, bu durum, cehaletten kaynaklanıyor, eğitimsizlikten, karşındakine saygı göstermemekten. yaya geçidinden geçen yayaya yavaş geçiyor diye, camdan kafasını çıkarıp söven, bisiklet yolu olmayan yolda önünde giden bisiklete on kere korna çalan bir milletiz biz. bursada okudum üni.yi. şuana kadar gördüğüm en çok bisiklet yolunu orda gördüm. ama onda da ya insanlar yürüyor yada akşam sporu yapanlar çoğunlukta. velhasıl kerim eşeğe altın semer vursan eşk yine eşek.

13. Süha

Süha Misafir

Bisiklet yolu olsa da bir şey değişmiyor ki, İzmir'in en güzel yerlerinden ve medeni yerlerinden birinde yaşıyorum güya: Bostanlı. Evimin önünde uzun bir bisiklet yolu var ama bisiklet yolundan fazla yaya, bebek, çoluk çocuk, satıcı var. Yürüyüş yapıyorlar üzerinde, e haliyle böyle olunca doğru düzgün risksiz sürmek için araba yolunu tercih etmek zorunda kalıyorum. Her şeyin nedeni cahillik, cahillik çözülmeden bir şey çözülmez. Arada bir söyleniyorum ama takan da yok, KSK Çarşıda gezer gibi geziyor millet...

14. Murat cinar

Murat cinar Aktif Üye

Bisiklet:
    Atala
    Seviye:
    Terorist cenazelerinde ölen şerefsizlerede '''şehit deniyor'''ozamanda bu aslan kesilen arkadaşlarımız oralardada böyle rahat söyleyebiliyormusunuz.benim nazarımda ölen her genç insan şehittir.hesabı sizlere kalmadı varsa yanlışı yaradana verecek hesabını.

15. Süha

Süha Misafir

Evet söyleyebiliyoruz, özel hayatımızda ne olduğumuzu, nasıl davrandığımızı nereden biliyorsun? Onlara şehit diyen bizmiyim? Onlara şehit diyen kendileri biz değiliz, şehitlik ayetle, hadisle sabittir. Ukalalık yapmaya gerek yok. Üstelemeye de gerek yok, bu iş göreceli değil hadisle sabit. Benim nazarımda da Murat isimli herkes şöyledir desem ne hissedersin? Mantık çerçevesinde konuşalım, topluma açık bir yerde yazıyorsun dikkat et sözlerine.

erendiz çetiner bunu beğendi.
  16. Murat cinar

Murat cinar Aktif Üye

Bisiklet:
    Atala
    Seviye:
    Pardonda ben nasıl başlık açılacak sizleremi soracağım burda yönetim var rahatsız olan şikayet eder bu kadar basit.

17. avanak_abdi

Adı:
    Cemali Avcı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    +1. katılıyorum.

herşeyin başı cehalet demiştim yukarıda. alın size basit bir örnek bu arkadaşın sözleri. sana tavsiyem bu kafayı değiştir. bu kafayla gidersen askere, alırsın belki teskere ;)

erendiz çetiner bunu beğendi.
  18. Aşkın Şentürk

Aşkın Şentürk Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Allah mekanlarını cennet eylesin. Ailelerine sabır versin.

19. kayhan

kayhan Misafir

bisiklet yolları olsa bile amacı dışında kullanılmaları konusuında haklısınız.. bu yolların amacında kullanılması için ne yapılabilir ?

20. Süha

Süha Misafir

Zabıta duracak akşamları, bir görevli duracak ve izin vermeyecek cezası olacak ve ufak trafik lambaları konulacak karşıya geçmek isterse yayalar diye.