Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şanli Çanakkale SavaŞini 93. YildÖnÜmÜ Şerefİne

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Faith tarafından paylaşıldı.

1. Faith

Faith Üye

Seviye:
    Konuyu açmam vesilesiyle ilk yazıyı da ben yazayım.
    Tam olarak bundan 93 sene evvel tüm dünyaya türk milletinin nasıl kudretli bir millet olduğunu tarihte çok seferler olduğu gibi bir kez daha gösterdik. Yaklaşık 250,000 vatan evladını şehit bıraktık gelibolu yarımadasında Bunlardan 40,000'i öğrenciydi. Resmen bir destan yazdık, o küçücük toprak parçasını Canımızla ve Kanımızla yoğurduk. Ve geçit vermedik Anadolu'nun kalbine doğru düşmanlara. Ve Çanakkale geçilemedi, Geçilmez, Geçilemeyecek...
    Daha Yazılacak okadar çok şey varki bu şanlı destan hakkında. Ama hepsini ben yazarsam olmaz Tüm arkadaşlarımın buraya hissettiklerini söylemek istediklerini yazmalarını istiyorum
    Duyarlılığınıza şimdiden teşekkür ediyorum..
    ''Ey Bu Vatan İçin Toprağa Düşmüş Asker. Gökten Ecdad İnse Öpse O Pak Alnı Değer''

2. Faith

Faith Üye

Seviye:
    yuh diyorum bu konuya bakıp ta bişey yazmayan arkadaşlarıma. Biz daha rahat yaşayalım diye kanlarını canlarını bu vatan uğruna feda eden yüzbinlerce vatan evladına yazık, kemikleri sızlıyordur şu an eminimki...!!!

3. Ouz Deniz

Ouz Deniz Onursal Üye

Seviye:
    Buraya daha önce yazı yazmadık diye önem vermememiz söz konusu bile olamaz

4. Faith

Faith Üye

Seviye:
    Arkadaşım benim söylediklerim bu konuda duarsız olan arkadalarıma. Ben duyarlıyım diyosan üstüne alınma. Ama söz konusu tekerlekler vidalar, gidonlar olunca millet döktürüyo maşallah. Lakin böyle önemli tarihi olaylarımıza biçaok kişi duyarsız benim sözüm onlara...