Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sanıyorum Yanlış Seçim...

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında S. Buğra Eroğlu tarafından paylaşıldı.

1. S. Buğra Eroğlu

S. Buğra Eroğlu Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar Aranıza yeni katıldım herkese selamlar. şimdi sorunuma geleyim bana yardımcı olursanız sevinirim. İnternette Buldugum DH SpecializedBIGHIT bisikleti gördüm ve çok hoşuma gitti adeta aşık oldum ve satın aldım yanlız yolda ve yokuşta inanılmaz derecede zorluyor beni. gerçi uzun süre idmansız kalmamında bunda etkisi oldugunu göz ardı etmiyorum. Sizinde fikrinizi almak istedim. bu arada diz kapaklarımda ki agrı ve hamlamayı kısa vadede geçirebilmek için önerilerinizlede inanılmaz yardımcı olursunuz. şimdiden çok teşekkürler. Saygılarımla.

2. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Öyle bir bisikleti yolda kullanmak zaten garip olur,tepe inişi için tasarlanmış yüksek süspansiyon mesafesine sahip bir model. Yokuşlarda zorlanmanız gayet normâl bu bisikletle.

S. Buğra Eroğlu bunu beğendi.
  3. ercan günes

ercan günes Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bu bisiklet tepe inisi bisikletidir kardesim yolda yokuşta gitmez

S. Buğra Eroğlu bunu beğendi.
  4. S. Buğra Eroğlu

S. Buğra Eroğlu Yeni Üye

Alırken bu olasılığı göz ardı etmemiştim fakat bu kadarınıda beklemiyordum epey zorlu oldu yinede kendimi daha fazla zormalaya özen göstericem. bakalım sonu ne olacak.

Samet Şenel bunu beğendi.
  5. S. Buğra Eroğlu

S. Buğra Eroğlu Yeni Üye

bu arada KRON alıyorum bi tanede. bakalım o nasıl olacak birini ON digerini OFFROAD kullanmayı deneyeceğim.

6. erdem öncel

erdem öncel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    yanlış seçim yapmamak için ilkönce bisiklete ne amaçla binmek istediğinizi belirlemelisiniz. hız yapmak için ve sadece asfallta binmek için yol bisikletleri, arazide binmek istiyorsanız dağ bisikleti ki bunlar arkadaşların da belirttiği gibi çeşit çeşit (örneğin downhill sadece tepeden iniş maksatlı bir bisiklet) hem arazide hem asfallta binebileyim diyorsanız melez, hibrid bir bisiklet alabilirsiniz (örneğin trek fx serisi) bisikletle uzun turlar (ki bu forumda ve başka yerlerde gördüğüm yol bisikleti maceralarını gördükten sonra acayip sardı beni bu konu ;) trek 520 bu bisikletlere örnek verilebilir.

kısacası kullanma amacınızı belirleyip sonra beğeni, vücut ölçüleriniz ve isteklerinize göre kaliteli markalar arasından seçim yapmakta fayda var (trek, cannondale, giant vs.. )

7. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    erdem trek 520yi türkiyede bulursan ve alırsan ben sana iki katı para verip senden alırım :) o bisiklet için istediğin birinide öldürebilirim.
    Big hiti alan arkadaş a önerim diz kapaklarındaki arı muhtemelen vucuduna göre ayarlamadınız bisikleti bir ayar yaptır aktif pedalda ve yüksek kadansla kullan.maşası falan kitleniyorsa o bisikletin düz yolda öyle kulanmayı dene.30 la gitmezsinde 15 20 le gidersin.

8. erdem öncel

erdem öncel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    burasını çıkardım :)

ben yarın kendime bir trek fx alıyorum. bu tur bisikletçiliği de acayip kafamı çelmeyi başladı. uğrayabilirsem bir istek yapayım trek türkiye ofisine trek 520 için ;)

türkiyeye gelirse ben de alabilirim seneye belki. trek 520, çadır, gps, ultra hafif ocaklar, uyku tulumu :freak_ani

9. derşan sezer

Seviye:
    fx alma bence.Gel senle beraber gidelim 520nin siparişini verelim en azından kadrosunu getirselerde olur.Belki iki kişi istersek getirirler.Şu anda surly den sonra dünyanın en iyi tur bisikleti 520.DÜn specialicezed dan tricross alıcaktım ama satmışlar kadro kalmıştı ellerinde onda sworks kadro çanta koyma yerleri yoktu vazgeçtim.Fx mefx oyuncak 520nin yanında.Bu arada ocak dragon fly msrdan :) çadırda ferrino 2kgluk benim ekipman tam yani hehe

10. erdem öncel

erdem öncel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    ben bu gün bir fx 7.3 aldım. harika bence. ama belli olmaz seneye de bir 520 yapabilirim. 520'yi de sordum bazı modeller satılmadığı için gelmiyor dediler. bu arada ortaköyde merkez trek ofisine gidecektim. ama istanbul trafiği çok karmaşık. bisikletle gezmek gerçekten zor. zaten çok yorgundum.

bu arada ekipmanlar da güzelmiş :)

ben 520 alırım ama almam için ilkönce yanıma birisini bulmam lazım. aslında öyle arkadaşlar da var. akıllarına girersem tamamdır ;) daha sonra senin gibi ekipmanı ayarlayıp en sona 520 ..

biraz konuyu dağıtmak pahasına ben tur bisikletçiliği ile ilgili şu siteleri inceledim:

http://bicycletouringpro.com
    http://www.mumju.com
    http://www.downtheroad.org/video
    http://www.bicycletouring101.com

gerçekten harika. macera kitabı okumak gibi bir şey :)

11. derşan sezer

Seviye:
    Güle güle kullan kardeşim.Ben bir iki kişi daha ayarlayıp gidicem dükkanı basmaya.Bir adamın macerasını okudum eleman 120000 km yapmış trek 520 kadro ilk aldıgı günki gibi duruyordu.Bisikletlerin bmw1200 gsi bence 520 :)

12. Fikret Öztürk

Fikret Öztürk Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bu Trek 520 nin fiyatı hakkında bir bilginiz var mı?

13. erdem öncel

erdem öncel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    sağol teşekkür ederim :)

520'nin yurtdışı satış fiyatı 1319$.