Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sanırsam yanlış dış lastik aldım. İptal etsem mi ?

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Umut Tekin tarafından paylaşıldı.

1. Umut Tekin

Umut Tekin Forum Demirbaşı

Adı:
    Umut Tekin.
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Arkadaşlar. Benim istediğim lastik hem ne çok sürtme yapan asfaltta hem de ne çok düz bir lastikti. Yani tam ortası. Hem yol tutuşu iyi olacak hem de yolda bana çok hız kaybettirmeyecekti. O sürtme hissini uyandırmayacaktı. Asfalt-Topraklı-taşlı yol ortak sürüyorum.

Bende gittim zaten schwalbe diye http://bitly.com/1g93fKN bunu aldım :)

1.50 lastik yol tutuşu iyi falan dediler. Sonra aldıktan sonra 1-2 arkadaş bu uzun tur yapanların yük taşıyanların lastiği dedi. Bir çok şeyden ödün vermişsin dedi. Sizden yardım bekliyorum ürün kargoya verilmeden iptal edeyim bari. Gerçi iptal etme yerini bulamadım orası ayrı mesele.

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Bu söylediklerinizi karşılıyor seçtiğiniz lastik, iptal etmenize gerek yok bence.

Umut Tekin bunu beğendi.
  3. Emrah ONAN

Emrah ONAN Circassian

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    lastiğiniz belkide hiç patlamayacak bu lastikle, toz toprakta da gider asfalttada ama tabi hız biraz kısıtlanmış, yinede memnun kalacaksınız

Umut Tekin bunu beğendi.
  4. Umut Tekin

Adı:
    Umut Tekin.
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Teşekkür ediyorum. Ben günlük geziler yapıyorum. Yaklaşık 30 km. Bu yolun yarısı bile asfalt sayılmaz. Ve ileride arkadaşlarla uzun turlar düşünüyoruz. İlk başlarda 80 km gidiş geliş. O yollar %80 asfalt olacak. Patlamaya karşı son derece dayanıklı ona lafım yok zaten. Sadece ağırlık sıkıntısı var sanırsam. Bu ağırlığın bir avantajı-dezavantajı var mı. Ben bu lastiği kullanırken nelere dikkat etmeliyim.

5. r.ezk

r.ezk Erdem YILMAZ

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
  6. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Rica ederim. Ağırlığın sebebi lastik içerisindeki bariyerler, ağırlığın avantajı lastiğiniz kolay kolay patlaması, dezavantajı ise MTB'de yaptığınız seri hareketleri bununla zor olabilirsiniz,
    ama sorun edecek gibi değil. Başka bişeye dikkat etmenize gerek yok yola devam :)

7. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Piyasadaki en iyi lastiği almışsınız bence kesinlikle iptal etmeyin.

8. Umut Tekin

Adı:
    Umut Tekin.
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Seri hareket derken ani dönüşler mi. Yani hız için aldım bir de yol tutuş için. 1.50 oldugundan hem yol tutuşu düşük. Ağır olduğundan hem ortalama hız düşük. E neden aldım sadece patlamasın diye ama bu sefer de herşeyden mahrum kalıyorum =)

9. Ozan Duran

Ozan Duran Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Umut Bey, endişeleriniz yersiz.
    Size lastiği ilk tavsiye edenlerdenim. Kendim kullanmasam, nasıl olduğunu bilmesem zaten tavsiye etmezdim.
    Uzun yola çıkacağınızdan bahsediyorsunuz, bence uzun yolda sağlamlık hızdan önemlidir. Zaten MTB kullandığınız için hız konusuna takılmayın.
    MTB sınırları zaten belli. Uzun yolda 15-20 km ortalamayı tuttursanız iyidir. Bu lastiklerle bunu hayli hayli tutturursunuz.
    Çevikliği de öyle abartı bir şekilde etkilemiyor. Hatta ben hiç etkilediğini sanmıyorum.
    Orman ya da taşlı bir dağ patikası haricinde bu lastiklerle her yola girebilirsiniz.
    Ben açıkçası lastik patlayacak diye korkarak sürmektense hızımın 1-2 kilometre düşmesini tercih ederim.
    Bence iptal etmeyin, tatmin olmazsanız satarsanız. İkinci elde rahat satılacağından da eminim.

10. Umut Tekin

Adı:
    Umut Tekin.
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Uzun yol çok fazla değil. 30-40 gidiş geliş toplamda 60-65 km gibi birşey tahmin ediyorum. O da hafta da ayda bir. Arkadaşları toparlayabilirsek. Benim için önemli olan her gün yaptığım günlük turlarım. Ben günlük 30 km yapıyorum kısa turlar. Spor için.
    Her gün lastik patlatan her gün bile değil her saat lastik patlatan biri olarak. Patlama korkusundansa 5-6 km düşük hız gitmek daha iyidir. :)

Zaten green guard 1.75 alacaktım. 840 gram. Bu da 950 gram. Ha 840 ha 950. Neyse onu lastik gelince göreceğiz bakalım. Umarım 2-3 haftadan kısa süre içersinde gelir.