Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sanırım bisiklet benim için bitti

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Gökhan Taflan tarafından paylaşıldı.

1. Gökhan Taflan

Gökhan Taflan Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bisikleti aldığımdan beri aksilikler yakamı bırakmıyor. Dün çok ciddi bir kaza geçirdim.
    Keskin bir viraja girdim yaklaşık 30km süratle ve yoldaki dalgalı zemin yüzünden arka tekerim ayakta olmamında etkisi var tabi yerden kesildi. Tecrübesizlik ve kendine güven aynı zamanda aptallık desem yeridir sonumu hazırladı. Kaza geliyorum dedi ama ben dinlemedim. Kendime çok kızıyorum bu yüzden.
    Allahtan genç bir çift gördü beni ve 112 yi aradı başımda bekleyip ilgilendiler sağolsunlar. Ambulansla hastaneye giderken dizimde 10cm kesik olduğunu diz kapağımın gözle görülecek şekilde açıldığını ve omzumun kırılmış olabileceğini söylediler rapor hazırlarken. Kafamdaki kask darbenin etkesiyle patladı ama çok şükür kafamda bir şey yok. Hastanede röntgen çekildi ve kırığım yokmuş ama ileri derce zedelenme var dediler. Sağ el parmaklarımı hissedemiyorum şu anda ve sol ayağımın üstüne basamıyorum dizimden ötürü.

Sanırım bisiklet hayatım bitti benim için. Bu saatten sonra eşim de izin vermez zaten bir daha binmeme. Kısa süre içinde iki kaza benim de biraz gözümü korkuttu. Hele birde şu dayanılmaz ağrılar canıma okumasa :)

Neyse arkadaşlar fazla uzatmak istemiyorum. Size kesinlikle şunu söylemeliyim güvenlik ekipmanınız olmadan hele hele kasksız kesinlikle binmeyin bisiklete. Ellerimdeki silikonlu eldivenler parçalandı bu da gösteriyor ki eldiven bile şart.

2. serhat dura

serhat dura Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    öncelikle çok geçmiş olsun.. yaşadığınız gerçekten çok korkutmuş gözünüzü ancak içinizdeki "bisiklet sevgisi" ni atamazsınız ve iyileştikten sonra biraz zaman geçsin yanınızdan geçen her bisiklete imrenerek bakacaksınız.. bir zaman sonrada içinizde kıpırtılar başlayacak ve bir bakmışsınız selenin üstündesiniz.. ama çok daha dikkatli olmak şartı ile.. tekrar geçmiş olsun diyorum ve bir daha kimsenin böyle bir kaza yaşamamasını diliyorum

iskender şerit ve Barış TURAN bunu beğendi.
  3. Gökhan Taflan

Gökhan Taflan Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Teşekkür ederim serhat bey. Çektiğim acıdan sajırım bir süre binmemeye özen göstereceğim. Zaten dizim durumu da malum müsade etmeyecektir binmeme. Ben nus ile ile uslanmayanlardan olduğum için sonrasında ne olur bilmiyorum ama biraz düşününce sanırım sizin dediğiniz gibi olacak. Bisikletimi göremedim onu da merak ediyorum. Arkadaşım arka tarafında biraz hasar var dedi ama ne derece olduğunu söylemedi kendin bakarsın dedi.

4. Max Torque

Max Torque Forum Bağımlısı

Adı:
    Hüseyin Gündoğdu
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Hocam çok geçmiş olsun.

Kaza geliyorum demez ne zaman olacağı belli olmaz, bu yüzden Tedbiri elden bırakmamak lazım.
    Duyarlı insanlara denk gelmeniz iyi olmuş. ama bence bisikleti bırakmak yakışmaz. Biraz dinlenin Sonra tekrar yollara :)

5. Ozan Güneri

Ozan Güneri City cyclists

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    İlk önce geçmiş olsun.Michael Schumacher Türkiye'ye geldiginde siz fren yapmasını bilmiyorsunuz demişti.Gerçektende biz hep gaza basmasını biliyoruz.Aynı olay bisiklet sürerkende var.Çok hızlı viraja girmişsiniz.

Gokalp Gokmenler bunu beğendi.
  6. Aşkın Şentürk

Aşkın Şentürk Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Allah acil sifalar versin. Tum araclari kullanmak cok zevklidir, ancak bunlarin hepsi yuksek konsantrasyon ve koordinasyon ister. Allah bir daha kaza bela gostermesin. Bisiklete muhakkak bineceksinizdir.Lutfen cok daha DİKKATLİ olun ;)

enes savaş bunu beğendi.
  7. alp değer tanrıverdi

alp değer tanrıverdi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Gecmis olsun ama keskin viraj ve 30 km ile ayakta o viraja girmek. Yine ucuz atlatmissiniz. En kotu kazaniz bu olsun.

Enes Gürel bunu beğendi.
  8. Enes Gürel

Enes Gürel Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    her ne sebeple olursa olsun büyük bir ders olacagına eminim.
    sağlıgına umarım en yakın zamanda kavuşursun. geçmiş olsun.

9. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    İnşallah kısa zamanda iyileşirsiniz geçmiş olsun :(

10. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Gökhan bey, çok çok geçmiş olsun. Bisikleti hafife almamak lazım sonuçta oda bir araç, ucuz atlatmışsınız diyelim. Kask, eldiven, dizlik ve dirseklik kullanmak şart. Biz bisikletliler kaza yapmasak bile, birilerinin bize kaza yaptırabileceklerini göz önünde bulundurmalıyız. Bu yüzden arkadaşlar, bu dört parça ekipmanı bisiklete binerken bir organımız gibi kabul edip kullanmalıyız. Kısa zamanda iyileşmeniz dileğiyle iyi günler.

Çağlayan bunu beğendi.
  11. Gökhan Daruga

Gökhan Daruga Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun yine üzerine basa basa söyleceğim gibi kasksız kesinlikle bisiklet kullanmayın bende bu hafta itibari ile kaza geçirdim ve kaskın önemini çok daha iyi bir şekilde anladım. Tekrardan geçmiş olsun.

Çağlayan bunu beğendi.
  12. alperen_69

alperen_69 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    geçmiş olsun kardeşim ALLAH kimsenin başına vermesin böyle kazaları

Çağlayan bunu beğendi.
  13. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Çok geçmiş olsun,

Şifalar dilerim..

Katı yiyecekler yerine bol bol ılık çorba için..

Ciddi birşeyiniz olmaması,olayın sevindirici yanı,daha kötü sonuçlar olabilirdi

14. Engin ATAL

Engin ATAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun .. Umarım bir an önce sağlığınıza kavuşursunuz

Çağlayan bunu beğendi.
  15. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Cok gecmıs olsun,kaza gecırmek kullandıgınız aracı bır daha kullanmamacasına bırakmak anlamına gelmez.Bıraz zaman...

16. serdar çimen

serdar çimen Yeni Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    geçmiş olsun ama bu sevdadan vazgeçme...

17. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    geçmiş olsun.. önce bi iyileşin de sonra yine konuşalım bu konuyu

18. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Gecmis oIsun Arkadasim Dualarimiz seninle, umarim hemen Ayaga kalkarsin. Yaralanmana inan cok üzüldüm, insallah seni bir an önce eski halinle aramizda görmek istiyoruz ve acil sifalar diliyoruz.

19. İbrahim Eren

İbrahim Eren Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    çok gemiş olsun...

20. Yücel Demirkılıç

Yücel Demirkılıç Forum Bağımlısı

Adı:
    Yücel Demirkılıç
    Seviye:
    Öncelıkle gecmıs olsunla baslayayım , konu düsme olunca bi yorum yazayım dedım ; en iyi bildiğim konudur düşme :)
    Beni tanıyan tanır 3 sene yol yarıslarına gıttım neredeyse kazasız yarıs bıtırmedım desem.. Vücudumun her yerinde büyük izler var kolum kırıldı kaslarım yırtıldı kesikler parcalanmalar yaralanmalar vs vs. o kadar cok kaza yasadım kı .. Genelde 45km hız ile önde düsen arkadaslara takılıp düstüm ama hepsi büyük kazalardı .. En son kazam ise 45-50 km civarda yine tırtıklı dıye ıfade edebılecegım yolda düstüm kafamın ustune suruklendım kafamdakı kask param parca olmustu , kulagım yırtıldı diğer yerlerı yazmaya gerek duymuyorum siz anlayın artık .. neyse iste 25 dikisle kulagı kafama diktiler :D söyle söyleyeyım bende hala korkusu var ama bisiklet sürüyorum .. Kazalardan sonra grupla bisiklet sürmekten korkuyorum ama bisikleti hala sevıyorum yine olsa yinede sürerim.. Siz toparlanın yine icinizde bisiklet sevgisi acacaktır ..:) Tekrardan gecmis olsun..

Soner Sarihan bunu beğendi.