Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sana sesleniyorum buyuksehir belediyesi

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında fatih selim yakar tarafından paylaşıldı.

1. fatih selim yakar

fatih selim yakar Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaslar gecen gun sokak arasinda geziyordum.Ozellikle sagdan gidiyordum mazgal cikmasin araba falan sorun olmasin diye.Derken bir baktim kaldirimin dibinde bir mazgal 2m kalmis asagi yukari,hemen duriyim diye on frene once bastim baktim olmuyor arkayada yuklendim tabi 2m olunca duramadim ve on tekerde mazgala girince anladiginiz gibi takla attim ve 2m civari surundum.Simdi sorum su olcak kaldirimin yaninda mazgalin ne isi var ? koyacak yer bulamadinizda orayami koydunuz.
    Ustune ustluk bozuk bir mazgal mtb tekeri girdi dusunun artik.Ve su an elimde dirsegimde bacagimda dizimde yaralar var.Neyseki derin degiller. Arkadaslar siz siz olun aman on frene yuklenmeyin direk arkaya yuklenin hic degilse takla atmadan kayarak dusersiniz.

2. özgürakt

özgürakt ignorance is bliss

Seviye:
    bisiklet sürücüleri için muzdarip olunan dertlerden biri daha, bu memleket ne zaman anlicak bisikletin kıymetini

3. H.Efe Sönmez

H.Efe Sönmez Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Öncelikle çok geçmiş olsun.Ne yazık ki ülkemizde ve şehrimizde bisiklet önemsenmiyor ve korunmuyor. Yaşadığım yerde bisiklet yollarında insanlar yürüyor ticari araçlar geçiyor hatta gece 22.00 dan sonra bisiklet sürmek yasak! Yani demek istediğim keşke bu sadece ızgarayla sınırlı olsa... Ama yinede şikayetleri bırakmamak gerek.

fatih selim yakar bunu beğendi.
  4. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Maalesef böyle durumlar çok oluyor tek çare yol kenarında giderken göz ileride el frende olacak ve 20 km hızın üstünde sürülmeyecek geçmiş olsun.

Berke bunu beğendi.
  5. fatih selim yakar

Seviye:
    Sagolun arkadaslar

6. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:

geçmiş olsun :( 4-5 kez aynı taklayı atmış bulunuyorum. biyerden sonra eğlenceli bile gelmeye başlıyor..
    belediyeye boşuna seslenmeyin, daha önemli işleri var :) malum, gündemi takip ediyorsunuzdur

fatih selim yakar ve KaanG bunu beğendi.
  7. Ömer Ş.

Ömer Ş. Forum Demirbaşı

Seviye:
    22:00'dan sonra bisiklet sürmenin yasak olduğu yer neresi? Bu yasağın nedeni nedir?

BFOkuru bunu beğendi.
  8. Emrah GÜLEZ

Emrah GÜLEZ Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Cumartesi Büyükçekmece de aynı kazayı yapıyordum son anda kurtuldum yoksa bende düşüyordum. Geçmiş olsun Belediyelerle işimiz var ama onların daha büyük işleri var ayakkabı kutusu götürmeden yol yapmayacaklar :)

9. Akif Yılmaz

Akif Yılmaz Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Durumdan fırsat çıkartalım , bunny hop öğrenelim. :)

BFOkuru ve Serkan Mıstınoğlu bunu beğendi.
  10. TayyipKARALİ

TayyipKARALİ Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    konuyu acan dostumuz gecmiş olsun ufak tefek sıyrıklarla atlatmısın ama ön firene basanda basmasanda ön lastiğin mazgala sıkışırsa her türlü takla atarsın en hızlı durma şekli bilindiği üzere 2 fireni kulanmak herzaman daha iyi bir mesafede durmamızı sağlar .
    ben mtb kulanıyorum lastiğimde cok büyük değil ama mazgalar pek etkilemiyor cok eskiden viraj da bir mazgal vardı bisikleti yatırdığım için bir kere sıkışmıştı :)
    ama ön tekeri kurtardığım için takla atmadım sadece arka akortu larım bozulmuştu :S

Mazgalar yol gidiş şeklinde değilde ters şekilde olması bu durumu düzeltile bilir aslında olmucak yerlere bisiklet yolu istemek ve dilekce yazıp yolamak yerine mazgalar için imza toplamak daha akılcı bir teklif olurdu :)

11. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Frene basmak yerine gidonu hafif kırıp çapraz girilmeli ani durumlarda .

12. fatih selim yakar

Seviye:
    O kadar soguk kanli degilim.Refleks olarak frene basiyorum.Ama onerinizi deniycem

13. kayhan

kayhan Misafir

Eğer hızlı gidiyor san bisikleti kendine çek iki tekeri yerden kes.mazgaldan atla. Gidonu Sola kirarsan araba ezer saga kirarsan kaldırıma çarpıp asfalta yapisirsin yine araba ezer. Bisikleti hoplatip gecemiyorsan da Yavaş kullan.

14. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Kusura bakmayın ama sizde abartmışınız . Mazgal çıkınca bmx tarzınamı bürünsün çocuk :D

aertan bunu beğendi.
  15. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Bugün bir insan daha hayatını kaybetti İzmir'de ,

Bende İzmir Büyükşehir belediye başkanına sesleniyorum,bisiklet yolları istiyoruz.!

Serkan Mıstınoğlu bunu beğendi.
  16. H.Efe Sönmez

H.Efe Sönmez Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Özür diliyorum 19.00 hatta 20.00 dan itibaren yasak (Yaz günleri), büyükçekmece sahil'de. Nedeni belediye para kazanıyor orda, belediyenin gezi araçları var onları engellediği için yasakladılar az eylem yapmadık.

17. no haşhaş no vitamin

no haşhaş no vitamin Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:

ben 140 70 17 ebatında motosikletin lastiğini soktum o mazgallara maltepe de. hızlı gitseydim lastik girmişti mazgala, bende uçmuş ölmüştüm, yavaş gitmem sayesinde mazgalın içinde durabildim... bisiklette 1.50 lastik var değil yoldan gitmek zaten hiç gidemiyorum

18. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Soldan trafik akmasa, mantikli aslinda :) tercih meselesi aslinda, mazgala mi gireyim yoksa arkamdan araba mi carpsin. Ben 4 5 kez mazgala girdim ufak siyriklar oldu hep. Sadece bikez araba carpti, o da omzumu kirdi.. Mazgal oneriyorum ben sahsen :) arabalar cok hizli carpiyo. Adam gibi carpsalar bisey demicem. Adam bana carpana kadar fren yapmadi. Ben uzerinden uctum, yere dustum, oyle fren yapti..

19. no haşhaş no vitamin

no haşhaş no vitamin Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    onu yapamıyorsun işte tam mazgal önündeyken yanında araba oluyor yana kırsan arabanın altında kalırsın ya mazgala gireceksin yada gireceksin

yıllarca söförlük yapmış şirket söföründen söförlük öğrenirken daha ehliyet almadığım zamanlar 12 13 yıl önce önde çukur varken sağa sola kırma kaza yaparsın çukurun üstünden geç derdi :D çünkü aniden son anda panikle sağ sol yaparsanız karşıdan gelen yandan gelen gelir size çarpar bir mazgal çukur yuzunden...

20. Umut Kılınç37

Umut Kılınç37 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Eğer duramıyorsan gidonu kendine çekerek ön tekeri havalandır en azından ön tekeri kurtarmış olursun arka teker girse bile takla atmak biraz zor.