Samsun - Of 400 km / 19 saat

delibalta

Forum Bağımlısı
Tepki
2.701
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
tebrikler Tolga, sessizlik fazla uzamıştı. Artık yeni standart 400+ km'ler oldu.
sahil yolunun da uzun mesafecilerin cenneti olması yakındır. Rüzgar yönü ve jant tellerinin kopması şanssızlık olmuş. Yolun kötü bir özelliği rüzgarın kesin bir yönü yok ama yaz aylarında genelde sabah erken Trabzon'a, gündüz Samsun'a doğru eser. Tabii direkt değilde çaprazdan alırsınız, o yüzden rüzgar karşıdan da olsa arkadan da olsa etkisi tam değildir, hep bir açıyla gelir. Sonuçta gündüz denizden karaya, gece karadan denize esen rüzgarın yer şekilleri nedeniyle ufak sapmalar yapmasının bir sonucu.
Bu turlarla gece sürüşlerini de ön plana çıkarmış oldunuz. Benim gibi güneş doğarken başlayıp güneş batarken bitiren (ya da bitirmeyi hayal eden) bir kitlenin önyargıları değişebilir. Gerçi o zaman gece(çoğu yerde gündüz de) sürülebilecek pek yol yoktu. Sahil yolunda gece sürüşü iyi ışıklandırmayla çok güzel olabilir. Hele bu mevsimde gündüz oluşan aşırı nem ve sıcaktan korunmak için de birebir.
Ağzınızın tadını bilip iyi yemekler yemeniz de süper olmuş, insan hergün gitmez Akçaabat'a değil mi?
tekrar tebrikler.

Scudo
Tepki
73
Tebrikler. O bölgede eğer hava açıksa rüzgar genelde kuzeydoğudan eser. Bu da sarfedilen gücü yüzde otuza kadar artırabilir. Aynı rotayı ters yönde bir gece konaklamalı olarak Eylül ayında yapmayı düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Tolga Gürgün

Tolga Gürgün

Forum Bağımlısı
Tepki
2.142
Bisiklet
Pinarello
@Hüseyin Çelebi

Hüseyin Selam ,

Yorumların için teşekkürler .
Rüzgarın yönünü zaten tur öncesi biliyordum . :) Tellerin kopması şanssızlık oldu fakat gece kopmadığı içinde turu tamamlayabildik .

Karadenizde ikamet etmediğimizden dolayı sabaha karşı başlayıp akşam olunca biten ve bu haliyle daha güvenli olan bir tur yapamıyoruz o bölgede .
Tur öncesi 12 saat İstanbul ' dan otobüs yolculuğu çekmek durumundaydık . Buda haliyle şişmiş ayak , baldırlarla yorgun bir şekilde tura başlanması demek . :)

Birdahakine tersten inşallah ....

Tolga Gürgün

• Beğen
Tepkiler: delibalta

delibalta

Forum Bağımlısı
Tepki
2.701
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Tolga Gürgün

Karadenize 1000 km uzakta ikamet edipte günübirlik tur yapmak zor. Sonuçta keyif için yapıldığından mesele değil. Ciddi bir deneme yaparken konaklama düşünülür zaten. sizinki gibi özel denemeler hariç normal turlar uzun ve konaklamalı olmak zorunda.

• Beğen

samet_özdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.130
tam bi performans yolu yol düz rampa eğim çok az asfalt çok kaliteli geniş ve emniyet şeridi sürekli olan bir yol güzel bi tur olmuş yine tolga abi ayaklarınıza sağlık 5 sene kaldığım trabzonun resimlerini bekliyordum ama vakit olmamış sanırım çekememişsiniz. :)

• Beğen

recep24ank

Forum Bağımlısı
Tepki
4.634
İsim
Recep Eşref ÇINAR
Bisiklet
Carraro
jant teli çok sıkıntı yaratmış gerçekten ama gezi güzel geçmiş ortalama rüzgara karşı hızınızda oldukça iyiymiş güzelg ezi olmuş ayaklarınıza sağlık

• Beğen

Kadir AYINTAP

Forum Bağımlısı
Tepki
2.702
İsim
Kadir
Bisiklet
Cannondale
500 km. izmir turundan sonra sizden en az 501km bir deneme bekliyorduk :D
süpersiniz yol arkadaşınızı ve sizi tebrik ediyorum helal olsun...

• Beğen

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.040
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Göreleden el sallardım görseydim :D

• Beğen

Tolga Gürgün

Forum Bağımlısı
Tepki
2.142
Bisiklet
Pinarello
@Kadir AYINTAP

Kadir Bey Merhaba ,

450 yapmıştım 2009 yazında . Yol şartları ve çıkan olumsuzluklar ne yazıkki turu hedefinden saptırabiliyor .

Selamlar ,
Tolga Gürgün

Hasip Çehre

Forum Bağımlısı
Tepki
1.611
Sn.Gürgün turunuzdan ötürü sizi tebrik ediyorum ama diğer arkadaşınızı etmiyorum size tam bir ayakbağı olmuş o güzargahtaki yolu biliyorum kaymak asfalt eğer o asfaltta tel koparttıysa bu tamamen o kişinin acemiliği amatörlüğüne bağlı ortalamanıza bakarakta sizi yavaşlatmış olduğunu görüyorum sanırım size zorla katıldı ve sizde ayıp olmasın diye yanınıza aldınız bence bu tarz turlarda amatörlere yer vermeyin ve marka değerinizi düşürmeyin derim sizi tekrar kutlar 501 livays pantolonu aaa pardon 501km rekorunuzu bekliyoruz::)))))

• Beğen

Tolga Gürgün

Forum Bağımlısı
Tepki
2.142
Bisiklet
Pinarello
@Hasip Çehre

Hasip Bey ,

Tebrikleriniz için teşekkürler . Ayakbağı olmuş dediğiniz arkadaşım bilakis bana çok destek olmuştur . Kendisi olmasaydı kafadan esen rüzgarla 250 . km de pes etmek zorunda kalacaktım .
Ayrıca marka olabildiysem ne mutlu , utandırıyorsunuz . :)

Tolga Gürgün

Tolga Gürgün

Forum Bağımlısı
Tepki
2.142
Bisiklet
Pinarello
@Salih Manavoğlu

Salih Bey ,

Değerli yorumlarınız için çok teşekkürler . :)

Saygılar,
Tolga Gürgün

Tepki
10
Harika performans... Tebrikler....
Bisiklet soranlara dağ bisikleti tavsiye edip yol bisikletiyle uçarcasına gitmek ayıp oluyor ama... :D :D :D Yol bisikletini de tavsiye edelim...

• Beğen

Tolga Gürgün

Forum Bağımlısı
Tepki
2.142
Bisiklet
Pinarello
@metin çalışkan

Metin Bey ,

O yoldada müsaade edin lütfen yol bisikletine binelim . :) İstanbul ' da ve İstanbul - İzmir yolunda dağ bisikleti ...:D

Yorumlarınız için Teşekkürler ,
Saygılar,
Tolga Gürgün

Hasip Çehre

Forum Bağımlısı
Tepki
1.611
Sn.Gürgün sizi bilmeyen etmeyen yok ama diğer arkadaşla ilgili en küçük nir bulguya rastlayamadım...
marka oluşunuzun nedeni hemen herkes size gıpta ediyor ve bir sonraki hareketinizi bekliyor siz türkiye dışında avrupanın herhangi bir ülkesinde yaşasaydınız bu işten ekmeğinizi rahatça kazanabilirdiniz bence......

• Beğen