Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Samsun İsparta ( Yenişarbademli ) Bisiklet Turu 846 km

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında baho tarafından paylaşıldı.

1. baho

baho Yeni Üye

Seviye:
    Bütün bisiklet dostlarına selam.Bisikletimi alalı henüz iki ay oldu.Ne alayım diye araştırırken bisiklet dünyasının içinde buldum kendimi.O mükemmel gezi ve tur haberlerini okurken kafamda bir tur fikri yeşerdi ve hazırlıklara hemen başladım.Gerekli mazemeleri titizlikle( çünkü hiç tur tecrübem yoktu ve tek başıma çıkacaktım ve kafamda bir sürü tereddüt)) hazırladıktan sonra 6 Temmuzda yola koyuldum.Amacım sadece bu yolu katetmekti.İşte evden çıkış.
    1. GÜN
    Samsun'un çıkışı
    Kavak-Çakallı rampası karşılaştığım ilk ciddi rampa.Beni hayli yordu.
    Doruk' tan sonra Havza'ya kadar olan tatlı inişi hiç unutmuyacagım.Tüm yorgunluğum gitti bu inişte.1. günün sonunda yaşadığım sağlık problemi nedeniyle Samsun'a geri araçla döndüm ve 3 gün sonra tekrar kaldığım yerden devam ettim.
    2. GÜN
    Çorum'dan geçtiğimi en iyi böyle ispatlarım diye düsündüm.Havza Çorum arasında çektiğim fotolar sanırım silinmiş bulamadım.Meçul Asker Geçidi ni unutamam..Rakım fazla değildi ama adı ürpertici.
    Km rakamları oldukça can sıkıcı.Ama bitişini görmek bir o kadar heyecan verici.
    Yol çalışmaları bana çok yaradı doğrusu.Bu arada bisikletime olan güvenim gittikçe artıyor tabi.
    Akşama doğru Sungurlu'ya girdim.Amacım Delice' ye ulaşmak ve geceyi orda geçirmek.
    3. GÜN
    Çadırda geçeyi geçirmek oldukça zevkliydi.Çadırı kurduğum petrol istasyonunun çalışanlarının gösterdiği Anadolu insanına has sıcak ilgi benim için motive edici bir unsur oldu.
    Ankara nihayet iki haneli km lere indi.
    İleride Kırıkkale görünüyor.(du)
    Bu foto da ne yedin ne içtin diyenler için.Bu etkinliğim süresince normalden daha az yedim ve içtim.Çikolata meyve suyu dondurma vs.
    Beni en çok geren rampalara doğru ilerlerken.
    Kızılırmak
    Yol boyunca gördüğüm en güzel şey.Çeşme ve gür akan suyu.Yapanı saygıyla anmamak elde değil.Elmadağ öncesi doping etkisi yaptı.
    İşte o tabela.10 km Elmadağ rampası.Tam da öğle vakti.
    Rampa ortalarında gördüğüm bir beyaz dut ağacı beni cömertçe ağırlıyor.
    1.45 saat sonra tepedeyim.Korkumun yersiz olduğunu anladım.Ancak bisikleten gidebilecegi alan çok kısıtlı ve kamyonlar kamyonlaaaaar.
    Şelale.Ankara ya ulaşmam kolay oldu.Ee 10 km lik rampadan sonra olsun o kadar.
    Cebeci.Geceyi ablamlarda geçireceğim.Bu arada bisikletle geldiğimi bilmiyorlar.
    4. GÜN
    Ankara dan çıkış.Havada tek bir bulut yok.Konya ovası sıcacıktır ne güzel.
    Hava sıcak, yol dümdüz ve keyifsiz.
    Burası makasmış.Adana Konya yol ayrımı.
    Geceyi burada geçirmeye karar verdim.Hava sıcaktı ,yol düzdü ve keyifsizdi.Bu yüzden tur boyunca yaptığım en uzun mesafe oldu.165 km
    5. GÜN
    Hava sıcak, yol dümdüz ve keyifsiz.Ayrıca tozlu.Harman tozu.
    aynı
    Hala öyle
    Resim sizi yanıltmasın.Bu bir serap.Karayolları yapmış.Dinlenme alanı.Su falan var.:rolleyes:
    Beyşehir yol ayrımı.Buralarda gözlerim ironman.1 ve ekibini aradı ama göremedi.
    Konya'nın meşur etli ekmeği.Yol boyu birkaç yerde yedim en kazığını da Konya'da yedim.Taş yerinde agırmış.
    Akyokuş.Herkesin oraları nasıl çıktın dediği yokuş.Yine öğle vaktii.Neyse ki Elmadağ tecrübesi var.
    Oldukça yorucu bir rampaydı.Konya'dan itibaren sürekli çıkış.Sakın etli ekmek yemeden denemeyin.;)
    Kurumaya yüz tumuş bu pınarın azıcık suyu imdadıma yetişti.
    Bu tabelayı görmek benim için gerçekten güzeldi.Sonrası Beyşehir'e kadar iniş.
    Beyşehir oldukça güzel.Akşam vakti.Güneşin batışı mükemmel.
    Geceyi bir akrabamım evinde geçireceğim.Gölün karşı tarafı bizim ilçe.40 km kaldı hedefe.
    6. gün
    Yolun bundan sonrası mükemmel bi güzergah.İronman.1 ve ekibinin tur anılarında var.
    Yeşildağ.
    Bu çeşme de meşhur oldu.Ne saray isterim ne beşıma taç,Gönlüm sevdaya degil bir avuç suya muhtaç.
    Komşu kasabamız.
    İşte ilçemiz Yenişarbademli
    Önce buz gibi suyundan içmeli.
    İşte bizim ev.Ne deyim insan bi garip oluyor.Bu arada bisikletimi seviyorum.Sadace bir kere tekerim patladı.O kadar da olsun.Umarım sıkıcı olmamışımtır.Bu turu gerçekleştirmemde etkisi olan bisikletforum paylaşımcılarına ve bütün bisiklet dostlarına ve beni tur süresince telefonla motive eden eşime teşekkürler.
    yol:846 km
    pedal:47 saat
    6 gün(5.5)
    ort hız:18
    günlük ort km:153km

five, fangornents, barhay ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  2. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    harika faaliyet...
    ellerinize ayaklarınıza sağlık.

nicelerini görmek umudu ile..

3. bulentesk

bulentesk Yeni Üye

Seviye:
    Paylaştığınız için size ve manevi güç verdiği için eşinize teşekkürler.Günlük ortalamanız için sizi özellikle kutluyorum.Yalnız yapılan turlar beni hep etkilemiştir. Yollarınız açık olsun...
    bülent YILDIRIM

4. Tuğrul

Tuğrul Onursal Üye

Seviye:
    Siz kalkın Samsun dan ,taaaa Konya ya kadar gelin,sonrada Ironman ı görmeyin....Valla çok kızacak.....Benden söylemesi :D:D:D

5. noktalivirgul

noktalivirgul Forum Demirbaşı

Seviye:
    ayağınıza pedalınıza sağlık çok güzel olmuş tebrikler.

6. bisiklet_tutkunu

bisiklet_tutkunu Kıdemli Üye

Seviye:
    baho bende yenişarbademliliyim evi tam olarak çıkartamadım ama.Güzel ilçemize gitmiş kadar oldum.Çok tşkler.

7. acumur

acumur Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sıkıcı olmak ne demek zevkle izledik sağolun varolun.Ayaklarınıza sağlık.Ayrıca bisikletinizde çok güzel.Kazasız ve keyifli sürüşler dilerim.Hoşçakalın.

8. SerkanEriş

SerkanEriş Bisiklet Meraklısı :)

Seviye:
    çok beyendim. mesafe olarak çok etkiledi. bir sürü yere uğramıssınız güzel olmuş..

9. kaçakyayın

kaçakyayın Üye

Seviye:
    pedalınıza kuvvet ne diyelim resimlere bakmak ve yazdıklarınızı okumak sıkıcı değil aksine çok zevkliydi

10. baho

baho Yeni Üye

Seviye:
    Sevgili dostlar hepinize en içten sevgilerimi sunuyorum.Beğenmeniz benim için büyük bir mutluluk vesilesi oldu.Kesinlikle hayatımın en farklı etkinliğiydi.

rahmankarataş bunu beğendi.
  11. baho

baho Yeni Üye

Seviye:
    Bu gerçekten çok güzel bir tesadüf.Fena halde şaşırmış durumdayım.Ve çok sevindim.Seni tanımak isterim.Ev ilçenin Pınargözü yolu çıkışında.Yenişarda bulunduğum sürede çam ormanları içinde harika parkurlar katettim.Gerçek bi r doğa harikası bu bölge.Seneye kısmet olursa Torosları aşıp Dumanlı üzerinden Antalya'ya inme planım var.Umarım bu sefer yalnız olmam.Sevgiler.Bahri Öztaş

12. mazhar

mazhar Kıdemli Üye

Seviye:
    Tek kelimeyle bravo... kıskandım...imrendim...

baho bunu beğendi.
  13. baho

baho Yeni Üye

Seviye:
    Haklısınız galiba.Onun bu kadar yakınından geçip tanışma fırsatını tepmek turun en keşkelerinden biri galiba.İronmana teşekkür borcum olduğunu düşünüyorum.Çünkü ekibiyle birlikte yaptığı tur etkinlikleri paylaşımları, beni motive eden unsurlardan oldu.Sevgiler.:)

14. Kemal Tecimen

Kemal Tecimen Kıdemli Üye

Seviye:
    elinize ayağınıza sağlık yalnı başınıza çok güzel bir tur yapmışınız bizimlen paylaştığınız için teşekkürler ben sizden bisiklet hakkında düşüncenizi almak isterim aynı bisikleti bende düşünüyorum
    Cebeci.Geceyi ablamlarda geçireceğim.Bu arada bisikletle geldiğimi bilmiyorlar.
    4. GÜN
    Ankara dan çıkış.Havada tek bir bulut yok.Konya ovası sıcacıktır ne güzel.
    Burası makasmış.Adana Konya yol ayrımı.
    Geceyi burada geçirmeye karar verdim.Hava sıcaktı ,yol düzdü ve keyifsizdi.Bu yüzden tur boyunca yaptığım en uzun mesafe oldu.165 km
    5. GÜN
    Hava sıcak, yol dümdüz ve keyifsiz.Ayrıca tozlu.Harman tozu.
    aynı
    Hala öyle
    Resim sizi yanıltmasın.Bu bir serap.Karayolları yapmış.Dinlenme alanı.Su falan var.:rolleyes:
    Beyşehir yol ayrımı.Buralarda gözlerim ironman.1 ve ekibini aradı ama göremedi.
    Konya'nın meşur etli ekmeği.Yol boyu birkaç yerde yedim en kazığını da Konya'da yedim.Taş yerinde agırmış.
    Akyokuş.Herkesin oraları nasıl çıktın dediği yokuş.Yine öğle vaktii.Neyse ki Elmadağ tecrübesi var.
    Oldukça yorucu bir rampaydı.Konya'dan itibaren sürekli çıkış.Sakın etli ekmek yemeden denemeyin.;)
    Kurumaya yüz tumuş bu pınarın azıcık suyu imdadıma yetişti.
    Bu tabelayı görmek benim için gerçekten güzeldi.Sonrası Beyşehir'e kadar iniş.
    Beyşehir oldukça güzel.Akşam vakti.Güneşin batışı mükemmel.
    Geceyi bir akrabamım evinde geçireceğim.Gölün karşı tarafı bizim ilçe.40 km kaldı hedefe.
    6. gün
    Yolun bundan sonrası mükemmel bi güzergah.İronman.1 ve ekibinin tur anılarında var.
    Yeşildağ.
    Bu çeşme de meşhur oldu.Ne saray isterim ne beşıma taç,Gönlüm sevdaya degil bir avuç suya muhtaç.
    Komşu kasabamız.
    İşte ilçemiz Yenişarbademli
    Önce buz gibi suyundan içmeli.
    İşte bizim ev.Ne deyim insan bi garip oluyor.Bu arada bisikletimi seviyorum.Sadace bir kere tekerim patladı.O kadar da olsun.Umarım sıkıcı olmamışımtır.Bu turu gerçekleştirmemde etkisi olan bisikletforum paylaşımcılarına ve bütün bisiklet dostlarına ve beni tur süresince telefonla motive eden eşime teşekkürler.
    yol:846 km
    pedal:47 saat
    6 gün(5.5)
    ort hız:18
    günlük ort km:153km[/QUOTE]

15. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Bahri Abi harika bir gezi. Bu gezinizde Bisikletforumun etkisi olduğunu ne kadar güzel bişey. Tek başınıza olmanız çok güzel. En azından benimle aynı kaderi paylaşanlar olduğunu gördüm.:D :D
    Heyecanla ve zevkle okudum. Ayaklarınıza sağlık. Biliyoruz ki bu forumdaki çoğu kişinin tek yapmak istediği bişeydir bu. Ama işte zaman bulamıyoruz. Sağlık olsun. İnşallah birgün bizde zaman bulur ve çıkarız uzun gezilere.

Sevgiler...

16. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    merhabalar
    bende Aslen Isparta Yalvaç'lıyım ama merkez de büyüdük
    Okul sebebi ile Antalya'ya göçmüş vaziyetteyim

Ailem hala Isparta merkez de birdaha ki gelişinize görüşmek tanışmak isterim...

Ercan BAYRAM

17. hasannnnn

hasannnnn Yeni Üye

bahri bey benim dayım olur.
    bana bu fikrini ilk anlattığında onunla dalga geçmiştim.hatta bisiklet almaya karar verdiğinde bile ya boşver o kadar paraya yazık 3 gün biner atarsın kenara demiştim.ama şimdi şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki hayatımda ilk kez madara olmak bana bu kadar çok yakıştı.
    bravo koca bahri...
    hepimiz seninle gurur duyuyoruz.

18. baho

baho Yeni Üye

Seviye:
    Teşekür ederim iyi dilekleriniz için.Sizlerin de eline ve ayağına saglık.Bisiklet hakkında sizi yönlendirmek istemem.Ben bütçeme uygun olsun diye ve tur için bunu seçtim.Daha doğrusu pek seçme şansım olmadı çünkü seçenek yoktu.Delta bisikletten aldım.Daha önce bisiklet konusunda hiç tecrübem yoktu.28 jant ve ince teker seçme nedenim ise tamamen uzun tura endeksliydi.Artı ve eksilerini söyleyecek tecrübe ve birikimim yok.Yanıltmak istemem.Bisiklet 17 kg civarında.City Bike diye geçiyor.Gidonu uzun yolada pek kullanışlı değil.Aynı markanın tur için tasarlanmış bisikletleri biraz daha hafif ve gidonu vites gurubu farklı.Biraz da pahalı tabii.www.corratec.com dan bakabilirsiniz.Bir de selesi çanta koymak çok uygun değil.Çantanın arka kısmı tekere çok yaklaşıyor.Bisiklet zıpladığı zaman tekere takılma ihtimali var.Ama bu halledilebilir bi sorun.Tekerlegi çok ince iz yok gibi.Bu tur için bi artı.Ama çok küçük cam kırıkları dahi rahatça tekeri patlatabiliyor.Tekerin ebatı 700x40C.Bu ebatta dış ve iç lastik bulamadım.Bisikleti satın aldığım yerde dahi yok.Tekerlerim değişim gerektirdiğinde ne yapacağım merak ediyorum.Bunun yanında 26 jant mtb ler konusunda hiç bi sıkıntı yok.

19. baho

baho Yeni Üye

Seviye:

20. baho

baho Yeni Üye

Seviye:
    İnsallah dostum bundan mutluluk duyarım.Sneneye yaza antalya turu hiçte fena olmaz ne dersin.Eğirdir Kovada üzerinden.