Samsun-Giresun bir seferde 200 km bilmem olur mu?

Tepki
5
Arkadaşlar yüksüz tur bisikleti ile bu mesafeyi bir günde gecmeyi düşünüyoruz. Daha önce maksimum 120 km deneyimim var.. Bilmiyorum yapabilirmiyiz.. Öneri ve tavsiyelerinize açığım...

Scudo

Furkan B.

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Geotech
Havalar çok sıcak olmazsa cok zorlanmazsiniz diye dusunuyorum. Yolunuz açık olsun

HTC Desire X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet D.

Forum Demirbaşı
Tepki
95
Bisiklet
Salcano
ben şuanda giresundayım. Bursa-Artvin turuna çıktım. Size şöyle bir tavsiyem olacak yol düz ancak giresuna doğru giderken rüzgarı karşınıza alıyorsunuz. Eğer imkanınız varsa rüzarı arkanıza alın yani samsuna doğru gidin. Dün termedeydim orduya kadar gittim bugün giresuna geldim. Diyeceğim şu ki yaparsınız

ali katlamaz

Aktif Üye
Tepki
17
Bisiklet
KTM
@Mehmet D.

Seni turun fotoları ne oldu Cavendish!:D

Birde Ferhat Abi sana ev ile araba veriyordu ne oldu o iş? Senin için çok da zor olmamalı.:)

Tepki
5
Sicak icin nasil onlemler almaliyiz... Mehmet kardesim malesef yon degistiremiyoruz.. Oradan batuma devam edecegiz...

Furkan B.

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Geotech
@Mustafa Ş Yılmaz
Aşırı sıcak olmazsa sıkıntı yasamazsiniz kısa ve sık molalar verip motoru yani kendinizi :) sogutabilirsiniz. Haddinden fazla sıcak olursa saat 1 ile 4 arası sürüş yapmayabilirsiniz. Yapacaksanız yaniniza bol su alıp arada kendinizi soğutmak için kullanabilirsiniz. Ve en önemlisi verdiğiniz molalarda mineral kaybını engellemek için maden suyu mutlaka icin direk saf suya abanmamanizi oneririm. Zaten aşırı mineral kaybı olursa performansınızı etkileyecektir farkedersiniz bu yüzden sık ve kısa molalar vermek en iyisi. Bir de eğer hava da esinti varsa sıcak biraz daha dayanilabilir oluyor.

HTC Desire X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

five

Part time turcu
Tepki
3.960
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,
Bu soruya benim cevabım 'olur'. :)
Yıllar önce samsun-sarp turu yapmıştım. Ilk gün Fatsa'ya varmıştım ve saat daha 16:30'du.
Şimdi daha uygun bir bisikletim var ve ben de Samsun-Giresun yapmak peşindeyim. Ne zaman kısmet olur bilmem ama yapacağım.
Şu an Giresun'dayım. Buraya gelirken Yolun ünye'nin çevresinden geçtiğini gördüm. Bu da zaman kazandırr. Ben turumda Ünye'nin içinden geçmiştim.

Size şimdiden kazasız ve keyifli bir tur dilerim

Five.

Tepki
5
Bir sorum olacak.. Diyelim ki giresuna vardık. İyi bir uykudan sonra ertesi gün devam edebilirmiyiz.. yorgunluk gidermek ve kasların yenilenmesi için ne yapmak gerekir.. ilaç krem vs faydalı olur mu?

Ahmet Fidancı

Extrem Yol Grubu - Extrem Dağ Grubu - İZMİR
Tepki
870
İsim
Ahmet Fidancı
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Performans yapmayacağınız için gezinti amaçlı ortalama 20 - 30 arası gidebilirsiniz diye düşünüyorum. Yorgunluk uzun mesafeli tırmanış sırasında görülebilir. Ama sıcak konusunda yokuşlar hariç belli bir hızda ilerlediğinizde serinleyeceğiniz için durana kadar bir sıkıntı yaşamazsınız. Tavsiyem çeşme başlarında durun ve hemen kısmen ıslanın. Sıcaklığın etkisi seyir halinde değilde durunca etkili oluyor. Ayrıca kaybedeceğiniz şeker, tuz ve su miktarını dengeleyecek besinler bulundurun yanınızda. Turdan paylaşımlarınızı bekliyoruz.

Tepki
5
Arkadaslar planladigimz sekilde giresuna geldik... Ertesi gunde trabzona geldik.. Cok buyuk bir sorun yasamadik... Su an trabzondayiz... Yarin yagmur gozukuyor.. Hedefimiz ardesendi.. Ancak yagmur yagarsa turu burda bitirecegiz....

Ahmet Fidancı

Extrem Yol Grubu - Extrem Dağ Grubu - İZMİR
Tepki
870
İsim
Ahmet Fidancı
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mustafa sıcaklığın etkisi oldu mu? Ben sıvı ihtiyacını giderdiğin sürece pek etkili olmayacağını düşünüyorum. Yeter ki gözüne ter kaçmasın :)

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Mustafa Ş Yılmaz

Bu işi yapmanın çok zor olmayacağını düşünüyordum ve nitekim haklıda çıktım. Benim kendi adıma tek endişem sıcaklar. Aksam serinliğinde yol almak daha rahat geliyor bana ama hava kararınca da manzara olmuyor. Birinden ödün vermek zorunda kalıyorum.. Tebrik ederim.. Kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim..[emoji106][emoji2]

Yunus Emree

Forum Bağımlısı
Tepki
150
Bisiklet
Sedona
@Mustafa Ş Yılmaz

Kaç saatte geldiniz Giresun'a?
2 haftaya Samsuna turu yapacaz da 8 saat sürer heralde.

Tepki
5
Arkadaslar sicaklik tabiki etkiliydi.. Ancak gunes yaglarimizi eksik etmedik, su ve soda takviyesi ihmal edilmedi, gunes gozlugu ve bandanamiz hep vardi.. Gerektigi yerde dinlenmeyi bildik.. Birde sabah 5;45 te yola cikarak sabah serinliginden faydalandik.. Giresuna saat 18;30 civari vardik...

Tepki
5
3. Gun trabzondan hareketle ardesene gecmistik.. Ardesende kalmayi planliyorduk ancak yer bulamadik hava kararmaya baslamis ve yagmur yagiyordu... Bir arac kiraladik bizi sarp sinir kapisina goturdu... Sinirdan gectikten sonra 20 km daha batuma pedalladik.... Su an batumdayim yarin hopaya geri pedalliyacagiz ve otobus ile samsuna donecegiz....

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Mustafa Ş Yılmaz

Karadeniz o kadar sıcak değil. Sıcaklığı konu eden arkadaş Karadeniz iklimini bilmeden yazmış. Bisiklet sürerken bisikletin kendi rüzgarı bile sizi serinletir. Ben geçen hafta İzmir Alaçatı'da çok sıcakta bisiklet sürdüm. Hiç rahatsız olmadım.

Bir seferde 200 km olur olmasına ama biraz yorucu olur. Karadeniz yolu çok güzel bence sorun olmaz. En fazla ertesi gün sürmez dinlenirsiniz.

Yunus Emree

Forum Bağımlısı
Tepki
150
Bisiklet
Sedona
@Ali Uzel

Karadenizi boğucu yapan sıcağı değil nemidir. Karadeniz iklimini karadenizde yaşayan bilir.
Şebinkarahisar turuna çıktığımızda yoldaki erimiş asfalt yüzünden yavaşlama şikayeti duyduk arkadaşlardan. Ayrıca bazen orası da sıcak oluyor, oranın iklimi biraz farklı. O gün 40 derece vardır tahminim, ilçeye vardığımızda misafir olduğumuz kişiler tarafından da doğrulandı.
Bisikletin kendi rüzgarı anca sürüş esnasında etkilidir, ondan sonra durursan su gibi olursun. Genelde sürerken de su gibi olursun.

Farklı tarihlerde aldığım ekran görüntüleri.
https://i.hizliresim.com/gj2lpb.png

https://i.hizliresim.com/NYlV2Q.png

Arkadaşlar gayet iyi yapmış 5.45te çıkarak, biz 6 gibi çıkıp akşam 21 gibi ordaydık. 117 km yol yaptık, bazıları daha fazlaydı.
Biz sırf tırmandık ve tırmanırken de sıcak yüzünden iyi yandık.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Yunus Emree

Ben de Karadenizliyim. Orada yaşamıyorum ama gidip geliyorum. Bisiklet de kullandım. Arkadaşlar rotalarını sahilden belirlemişler ben o rotaya göre yazdım. Şebinkarahisar dediğin yer bahsedilen rotadan en az 100 km kara içinde sahil iklimine göre farklı iklimi olan bir yer. Yolları bile farklı....