Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Samsun Bisiklet Pazar Antremanında verdi çoşkuyu!

Konu, 'Karadeniz Bölgesi' kısmında Admin tarafından paylaşıldı.

1. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:
    Pazar sabah uyandığımda hemen pencereyi araladım.Kapalı bir hava vardı ve hafif bir çise Samsun sokaklarını ıslatmakla meşguldü.

Lakin fırtına da kopsa ölmek var dönmek yoktu.Antreman en zorlu koşullarda dahi icra edilecekti.

Apar topar üstümü giydim ve biriki vitamin takviyesi yaparak 08:00 de toplanmamız gereken Cumhuriyet Meydanına ateşledim.

Grup ordaydı.
    Mevcut yine tamdı.(Maşallah)
    Herkesin gözleri ışıldıyor,biran önce makineleri harekete geçirmek için sabırsızlanıyordu.
    Hava da soğuk mu soğuktu.

Perşembe günü yaptığımız maraton antremanından sonra bacaklar açılmıştı.

Bugün araziye vurmaya,kayalardan zıplamaya,çamur banyosu yapmaya kesin karalıydık.Keza öyle de oldu.

Tur start alır almaz ilk metrede Cumhuriyet Meydanından yukarı istikamette yaklaşık iki saat sürecek tırmanma başladı.

Hedef Gügen Dağı ve akabinde Gürgen yatağı mevkisiydi.

Kara yakalanacağımızdan emindik.Öyle de oldu.Zirvede karla tanışan makineler,sonrasında şahane inişlerde sürücülerine MTB nin doyulmaz tadını yaşatmaya başlamıştı.

Artık lastikler sürekli gümleyecek,miller kırılacak,maşalar dikiş makinasına edasında işleyecek,çamur denen ilaç bedeni kaplamaya başlayacaktı.

Haydi, bakalım neler oldu?

2. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:

3. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:

İzleyenlere vakit ayırdıkları için Samsun Bisiklet Adına teşekkür ederim.

Saygılarımla..

4. Ozan Aydın

Ozan Aydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yorucu gündü ama deydi deymedi değil çok güzeldi in çık in çık :) 40 km gibi bise yaptık herhalde... Bugün 4 Mevsimi yasadık zate Meydanda sonbahar tırmandıkca ilkbahar bi ara kıs'ı gördük en son yaz'ı gördük :) ( Selim abiye helal olsun valla 15 16 kg bike ile tırmandı her yiğidin harcı değildir... )

5. Serdar Emre ACAR

Serdar Emre ACAR Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ayaklarınıza sağlık.

İsmailYetişir ve Coşkun Keskiner bunu beğendi.
  6. ömür keskiner

ömür keskiner Kıdemli Üye

Seviye:
    ewet arkadaşlar çok güzel omuş ya bende gelmek isterdim ama dersanem vardı biliyonus inşallah bidaki sefere herkeze ii forumlar

7. bisikletseven

bisikletseven Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    güzel bir aktivite olmuş İşaAllah devamı da olur Samsun için

8. YigitSAYIN

YigitSAYIN Aktif Üye

Seviye:
    Zaman zaman camurdan dolayı teknik problemler yasadıksada bunlar bu işin cilvesi arkadaslar bidaki pazar gününü İple çekiorum. . .

9. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:
    Toplantı yerinden görüntüler...

10. AydınGünaydın

AydınGünaydın Bisikletkolik

Seviye:
    samsun grubu foruma güzel renk katmış dogrusu. çamurlu bisiklet görüntüleri gözlerimizin paslarını sildi. katılan arkaşların ayaklarına sağlık paylaşım için tşkler.

erzurumda saygılar

11. ONUR05

ONUR05 Yeni Üye

Seviye:
    abi spersiniz Allah yardımcınız olsun...

12. S.GUCLU

S.GUCLU Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ozan'ın söylediği gibi gerçekten 4 mevsimi bir günde yaşadık ama daha da önemlisi ise geziden aldığım keyfi gerçekten kelimelerle anlatamam.
    Çok soğuk başlamıştı gün,her zamanki buluşma noktamız olan Cumhuriyet meydanına geldiğimde hemen herkes bu soğukta bisiklete binilir mi diye geçiriyordur içinden...

Cumhuriyet meydanından pedallamaya başladığımız andan itibaren iyi bir eğimle başlayan ve hiç bitmeyen bir çıkışa yöneldiğimiz için yaklaşık 1 km tırmandığımızda artık ne soğuk hisseden vardı ne de üşüyen:D ...Tek düşünce yeter artık bu kadar ısınma, geri dönüp birazda şu asfalttan aşağıya süratle inelim denecek cinstendi aramıza yeni katılanların suratlarındaki ifade:) ,ama daha yeni başlamıştık;)

Çok geçmeden Murat abinin bisikletinde aralıksız tırmanma sırasında yaşadığı bir vites ayarı problemini gidermek üzere mola verdik, bulduğumuz ilk düzlükte...Burada 2 arkadaşımız, biri gribal enfeksiyonu diğeri ise bir sebebi yoktu sanırım, bizden ayrılarak neler kaçırdılar neler.:) Tekrar Geçmiş Olsun İsmail abi.

Bu noktadan sonra gezi temposunda,sohbet-muhabbet,bol kahkahanın ve Murat abinin anlattığı bomba esprilerle noktalanan hikayelerle grubun kahkahası ve moral-motivasyonu artarak devam ettik.Teşekkürler Murat abi...15kg civarı Nostalji ile herkesten daha fazla enerjiye ihtiyacım oluyordu tırmanırken,anlattığın hikayeler olmasaydı belki de Başaramazdım:D
    :in:
    Çıkışın sonlarında soğuk kendini artık iyiden iyiye hissettirirken, kar ince ince yağmaya başladı ve eşsiz güzellikteki manzara bizi karşıladı..Kar Bahçeleri...
    Sonunda zirvedeydik ve inişe geçmden önce bir kaç fotoğraf almak istediğimizde çok geçmeden üşümeye başladık...
    İniş ve Çamur Keyfi başlıyor.:) Tırmanırken herkes kurt gibi acıktığındandır sanırım bu bölümde durup fotoğraf çekinmek aklımıza gelmedi, e tabi birde ne kadar yavaş da olsa inişte kim durmak ister ki.

Zirvede eşsiz güzelliğiyle karlı, inişe geçtiğimizde ise bol çamurlu ama herşeyden önemlisi Birlikte pedalladıkça daha da anlamlı Birgünü geride bıraktık.
    Hoşçakalın Sevgili Forumseverler...
    Samsun'dan Sevgiler,Vakit Ayıran Herkese Teşekkürler.

13. Coşkun Keskiner

Coşkun Keskiner Kıdemli Üye

Seviye:
    Öncelikle yorum yapan,yapmayan bütün bisiklet forum ailesine,bu güzel dilekleri ve temennileri için teşekkür ediyorum,bütün arkadaşlarım adına...

Evet gün güzel bir gündü,gün SAMSUN lunun günüydü,gün Bizim günümüzdü :)Asfalt tırmanış ile başladığımız yolumuza 2,2.5 saat sonra arazi yoluyla devam ettik.Bütün mtbcilerin de isteyeceği gibi bizde biraz toz,toprak ve çamur ( resimlerde olduğu gibi ) istemiştik doğal olarak :) araziye girdiğimizde ise bütün bu isteklerimiz fazlasıyla yerine geldi de zaten :) Bağzen lastiklerden fırlayan çamurlar,bağzen çamur nedeniyle lastiğimizin kayıp,yerdeki çamurla samimi davranışlarda bulunmamızdan :) çamura = mtb ye doyduk diyebilirim :)

Arazinin bitiminde şehre indiğimizde,herkezin bakışları bizim üstümüzdeydi :) Nasıl olmasınki..? :) Merkeze indiğimizde bizi yaz aylarından kalma bir hava bekliyordu çünkü ( ve tabi bukadar bisikletliyi bir arada görmeye hiç alışkın olmayan bir SAMSUN olmasının da etkisi vardı tabi...) oratalık günlük güneşlik olmasına rağmen,bizim suratlarımız,vücudumuz ve bisikletlerimiz çamur
    yüzünden tanınamaz bir haldeydi:D dağdan geldimiz anlaşılıyordu yani :p :)

Bu gezinin de sonuna gelmiştik ve ayrılma zamanıydı,ayrılırken herkezin suratında şu ifade vardı:Bugün çok güzeldi,birdahaki seferede de kesin gelmem gerek :)...İnşallah daha güzel ve daha zevkli günler bizleri bekliyor....

14. Nevzat KÖSEOĞLU

Nevzat KÖSEOĞLU Onursal Üye

Seviye:

anlatım şahane olmuş benim bisikletimin yarım olması ve dershane nedeniyle katılamadım zevkli geçtiği anlaşılıyor.

15. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:
    Selim ve Coşkun;

Yorumlarınız fevkaleydi.Ellerinize sağlık.

Sizlerle pedallamak benim için çok büyük bir zevk.Samsun adına birşeyler yapabilmek ise çok büyük mutluluk.

Tekrar teşekkürler..

16. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Fotoğraflar ve anlatımlar o kadar içten ki, hiç kaçarı yok bugün eve gece 12 de gitsem bile bisiklete binmem lazım. Yoksa bu gece uyuyamam. :)

Zaten bir haftadır binemiyoruz, iyice körüklediniz ateşimi :)

Ayaklarınıza sağlık, Samsun Bisiklet`e selamlar ve sevgiler.

17. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:

Ne mutlu bize,sağol kardeşim:in:

18. Coşkun Keskiner

Seviye:

Biz teşekkür ederiz abicim..

O zevk bize ayit.. :)

Asıl önemli olan senin bizim aramızda olman ve bizi desteklemen,Asıl biz sana teşekkür ederiz...Tabi katılabilen ve katılamayan bütün SAMSUN'lu bisiklet severlere de teşekkür ederiz...

19. Coşkun Keskiner

Seviye:

Teşekkürler Haşim Abi

Allah içimizdeki bu ateşi hiç söndürmesin...

İsmailYetişir bunu beğendi.
  20. samsunlu_kral

samsunlu_kral Üye

Adı:
    fatih gündoğdu
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    güzel olmuş bu pazar bende mtb ile geliom süper olacak