Amasya

Scudo
Tepki
10
Bisikletliler derneği ve tema vakfı olarak küresel ısınmayla mücadele projelerinden olan Bisikletema çerçevesinde iki bisikletçi 9 Mart tarihinde İstanbul'dan yola çıkıp Avustralya'nın Sidney şehrine kadar pedal çevirecekler.

BisikleTEMA projesi, toplumu küresel ısınma konusunda harekete geçirmeyi ve Türkiye'de bisikletin bir ulaşım aracı olarak kullanılması için gerekli alt yapının oluşturulmasına önayak olmayı amaçlıyor. Bu iki bisikletli 24 mart günü Samsunda bizleri ziyaret edecekler.

BisikleTEMA projesi, toplumu küresel ısınma konusunda harekete geçirmeyi ve Türkiye'de bisikletin bir ulaşım aracı olarak kullanılması için gerekli alt yapının oluşturulmasına önayak olmayı amaçlıyor.

Bisikletliler derneği başkanı Murat Suyabatmaz şehrimizi ziyaret edecek ve Samsun'da bir bisiklet platformu oluşturarak Samsun'da bisiklet yollarının yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla temaslarda bulunacaktır. ( Murat Suyabatmaz bu gezi süresince sadece ilimizi ziyaret edecektir.

EKTE bisikletliler derneğinin bu etkinlik ile ilgili olarak hazırlamış olduğu basın bildirisini gönderiyorum.

SAMSUN'DAN TÜM BİSİKLETE BİNEN İLGİ DUYAN HERKESE EN KISA ZAMANDA ULAŞMAMIZ GEREKİYOR SİZLERDEN RİCAM YAKININIZDA BULUNAN DOSTLARINIZA ARKADAŞLARINIZA DUYURUYU YAPINIZ. ZAMANIMIZ KISITLI OLDUĞUNDAN DOLAYI BROŞÜRLERİN EN KISA ZAMANDA TÜM SAMSUNA ULAŞTIRILMASI GEREKMETE BİZLERE YARDIM EDEBİLECEK ARKADAŞLARIN BANA BİR ŞEKİLDE ULAŞMASI ÇOK İYİ OLACAKTIR.

HADİ SAMSUNDA BİRİLERİNİN BİSİKLETİ ÇOK SEVDİĞİNİ TÜM TÜRKİYEYE GÖSTERELİM.

BİSİKLETLİLER 22 MART TARİHİNDE SAMSUNDA OLACAKLAR. 23 MART GÜNÜ SAAT TAM OLARAK BERABER OLMAMAKLA BİRLİKTE. ETKİNLİKLER DÜZENLENECEK, SAHİL YOLUNDA HEP BERABER BİSİKLETLERİMİZLE TURLAYACAĞIZ.

TARIK TORUN
Bisikletliler Derneği Samsun Fahri Temsilcisi
Samsun Ticaret Meslek Lisesi Bilgisayar Öğretmeni

05056565665
tariktorun@gmail.com

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
Merhaba hocam. Ben SAMSUN - Bafralıyım. Murat SUYABATMAZ beni bizzat tanır. Eğerki broşürler internet ortamından dağıtmak gerekirse yardımcı olabilirim. Fakat kendim üniversitem dolayısıyla şu anda zonguldak ereğlideyim. Samsunda olsam bizzat gelir kendim broşür dağıtırdım.

Tepki
0
Eğer hava durumu nedeniyle tarihlerde bir değişiklik olmazsa, Yürütmekte olduğumuz Bisiklet Dostu Amasya projesi çerçevesinde 10.05.2008-11.05.2008 tarihlerinde Şehzadeler Gezi Yolunda Bisiklet Bakım Şenliği düzenlenecektir. Bu şenlikte Bisikletlerin bakımı, tamiri, süslemesi yapılacak. Bisiklet kullanımını özendiren ve bakımı anlatan broşürler dağıtılacak.
25.05.2008 tarihinde ise Gençlik Spor İl Müdürlüğünün toprak sahasında Bisiklet Sürmeyi Öğretme Etkinliği düzenlenecektir.
31.05.2008 tarihinde ise Bir Bisiklet Turu düzenlenecek, önce şehirde başlayacak olan tur devam etmek isteyenlerle birlikte Boraboy Gölünde sonlanacaktır.
Amasya'lı ve Samsun'lu arkadaşların katılımından memnuniyet duyarız.

Faik BİLGİN

Forum Demirbaşı
Tepki
170
herkeze selamlar ben amasya merzifondayım eğer organize olup amasya da buluşursanız mutlaka haberim olsun bende katılmak isterim msn adresim:
Faik_Bilgin_05@hotmail.com

evet arkadaşlar merzifon grubu olarak bu gün(10 mayıs) alıcık köyüne okulca gezi düzenledik ama çok yoruldum çünki kızlar ve bazı dombik çocukları beklemek zorunda kaldık ee haliyle bizde dur kalk yaptık ama amasya merzifon arası bir grub oluşturursak çok gözel şeyler yaparız gibime geliyo benim isteğim amasya ve merzifondaki bisiklet tutkunlarını bir araya toplamak benim msn adresim:Faik_Bilgin_05@hotmail.com

sonsus

Üye
Tepki
29
merhaba faik arkadaşım evet ya haklısın bazıları yüzünden bekleme yapmak zorunda kaldık yarım saatlik yolu bir buçuk saatte aldık ama yinede güzel bir geziydi evet bende onaylıyorum amasya merzifon arasında gzl sağlan bir grup oluşturup bişeyler düzenlesek çok güzel olurdu ............

• Beğen
Tepkiler: Faik BİLGİN

CoGuray

Üye
Tepki
1
selam arkadaşlar. ben ankarada okuyorum. samsunluyum. yazın kayseri, karadeniz ve kısmetse ege turumuz var. sonrasında staj için samsundayım. görüşürsek ne mutlu. samsunda birlikte pedallamak zevkli olacak.

msn adresim : copadamus@hotmail.com

Faik BİLGİN

Forum Demirbaşı
Tepki
170
Amasyalı kardeşlerim öncelikle merhaba 29haziran 2008 tarihinde Amasya ya gelmeyi düşünüyoruz bizlere yardım edebilirmisiniz?Yani Amasyaya geldiğimizde bizlere eşlik edermisiniz?Biz Merzifondan gelmeyi düşünüyoruz eğer bize yardımcı olarsanız seviniriz bana özel mesaj atarak ulaşabilirsiniz sevgi ve saygılarımla

Tepki
22
selam arkadaşlar; Bence Samsun bölgesindeki bisklet sevenler olarak şöyle Ağustos sonlarına doğru 1 gece konaklamalı felan bişr organişzasyon yapılabilir.Böylece Samsun bölgesinde kimler var ve Samsunda bisklet sevenler olarak tanışıp paylaşabiliriz.
Ne dersiniz.Bu teklife lütfen yorumlarınızı yazınız. Selam arkadaşlar.Samsun ve çevresinde ki bisiklet severler olarak bence ilk olarak şöyle Ağustos ayını sonlarına doğru bir gün kalmalı bir gezi organizasyonu düzenleyelim.(Mesala Samsun-Sinop gibi)Böylece hem tanışıp kaynaşırız.Hemde projeler geliştirebiliriz. Lütfen teklifime yorum yazınız.

• Beğen
Tepkiler: S.GUCLU

S.GUCLU

Forum Bağımlısı
Tepki
459
olabilir tabiki...ama gidilecek yere falan diğer katılımcılarla birlikte karar verilmeli...ben haziran ayında bir arkadaşımla birlikte gittim Sinop'a mtb bisikletle ilk gün Samsun-Gerze 2.gün Gerze-Sinop şeklinde...
Administrator Murat abinin mutlaka planları vardır bu yaz için...Artık neresi olursa farketmez önemli olan bir arada olmak ben Murat abinin yapacağı güzel bir organizasyona şimdiden varım...
Bu arada tanışalım ben Selim...Kasksız bisiklet kullanmıyorum ve bisikletim Scott scale60 beni Samsun'da her an her yerde görebilmeniz olası...

YigitSAYIN

Aktif Üye
Tepki
16
Murat abi burdayım bende gelırım artık alıstık senle mtb ye. . . :D

Sedat Dinçer

Aktif Üye
Tepki
67
murat abi amasya ya en kısa zamanda ne yapıp yapıp gidelim.walla senin gibi birileri başımızda olursa ancak olur.bu gençliği bu bataklıktan sen kurtarabilirsin cıkar bizi bu bataklıktannnnn :D götür bizi gittiğin yere ...

SpKraZor

Üye
Tepki
9
murat abi allahın izni peygamberin kavliyle kendi bisikletimi hayırlısıyla bi toplim rüzgar ne yöne eserse bizde o yöne arkandayız istersen rotayı fizana çevir / bu arada sedat yafru ne tür bi bataklıkdayız biz samsundayız ve bu gun de gördüğün gibi baya gzl bi yer yani :d

Tepki
23
Murat abi merhaba. Beni hatırladın mı? Faruk abinin orda (atakent shell) karşılaşmıştık. Benim bisiklette kaseti değiştirecektik. Samsunda iyi bilen birini tanımıyorum. Sizlere katılmak benim için büyük zevk. Samsun'da ben de varım. Haberlerinizi takip ediyorum.

Samsun

Üye
Tepki
4
Gülmeyin ama bi soru sorcam
uzun yol trafiğine cıkmam için herhangi bi yerden izin alıyormusunuz?

Serkan ÜSTEL

Aktif Üye
Tepki
118
Reis selamlar...
Epey eski bir topic fakat aranıza yeni katılıyorum, ve başlığı görünce çok sevindim :)
Görev yerim Gaziantep fakat yazları Samsun'da bulunuyorum, işin güzel yanı ise memleketim Amasya :)
Borabay Gölünü bilir misiniz bilmem, harika yolları ve manzarası vardır, göle 3-4 km uzakta köyümüz de var, konaklayacak yer sıkıntı değil :) Ladik yol ayrımından pedallamanın ve manzaranın tadını çıkarmanın harika olacağını düşünüyorum...
Senin güzel turların tam benlik, biryerlerde buluşmak ve pedallamak dileğiyle...