Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Şampiyonların Bisikletleri

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında abergun tarafından paylaşıldı.

1. abergun

abergun Yeni Üye

Adı:
    Selçuk Ergün
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

Profesyonel sporcuların kullandığı bisiklet markalarını merak ediyorum. Örneğin Giant veya Trek kullanıyorlar mı?

Kendim için de bir tercih yapmak istiyorum, en doğru tercih olsun istiyorum.

Teşekkürler.

2. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    Profesyonel sporcular sponsorları hangi bisikleti verirse onu kullanıyorlar. Bir şampiyon A, B ve C marka bisikletle yarış kazanabildiği gibi; yine aynı bisikletle yarış kaybedebilir. Yani yarışı bisiklet değil, sporcu kazanır.
    2015 TDF bisikletleri:

The bikes of the 2015 Tour de France
    Burada görmüş olduklarınızın dışında da yarış koşan bisikletler var. Örneğin Fuji, örneğin Salcano. Dağ bisikletlerini soruyorsanız aynı şey onlar içinde geçerli. Watt değerleriyle ölçüm yapan çok ciddi testleri okuyor ve şunu bariz bir şekilde görüyorum: Sporcuya yetmeyecek bisiklet yok. Karbonu geçtim, daha düne kadar profesyonel takımın çelik alaşım bisiklet kullandığını dahi gördük. O yüzden markalara takılmayın. Bütçenize uyan, gözünüze hoş geleni alın geçin.

3. taner07

taner07 Onursal Üye

Adı:
    Taner Yılmaz
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Şampiyonlar hangi bisikleti kullanıyor derken marka soruyorsunuz ama her markanın onlarca farklı modeli var; sen gidip kendi bütçene göre o markanın en kötü bisikletini aldıktan sonra o markanın iyi bisikletiyle adam şampiyon olsa sana ne faydası var? :) Bence de bütçenize hangisi uyuyorsa ona bakın derim, marka olayına pek takılmayın demiyeceğim; iyi markalardan tercih edin ama bütçenize göre :harika::harika:

Ulaş Çavuşoğlu bunu beğendi.