Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

salomon

Konu, 'Outdoor' kısmında asiruh tarafından paylaşıldı.

1. asiruh

asiruh Aktif Üye

Seviye:
    merhabalar arkadaşlar ben bu salomon ayakkabı ve botları soracaktım.bu dünyanın en iyi markası olarak lanse ediliyor.salomon'mu lafumamı bunlardan hangisi daha iyi dir.benim aklımda salomon revo light gtx var.görüşlerinizi.bekliyorum.izmir'de boyner mağazalarında satıldığı söyleniyor.görüşlerinizi bekliyorum.teşekkürler...

2. paramedik34

paramedik34 Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bahsettiğin markanın ourdoor faliyetlerine uygun çok geçerli ve el üstünde tutulan ürünleri var gerçekten. Profesyönel kullanımlara göre olacaksa faaliyetler(örnek yüksek irtifada kampçılık, zor şartlarda hayattta kalma, profesyönel yarış..) salomon ürünleri tercih edilebilir.

Ancak benim gibi şehirde yaşayıp outddor faailetlerine katılamaya fırsat bulamazsan bile lafumanın ürünlerini tercih etmeni tavsiye ederim. Lafumanın fiyatları daha uygun ve ister şehir içi ister sporda kullan gerçekten kullanışlı. lafuma ürünlerde de kendimi outdoor ürünü giydiğimi hissediyorum şehir içinde normal hayatımda ve çok çok da bir aşırılık vermiyor etrafa..

Bir diğer konuda bahsettiğin mağazadan alma.. Mümkünse bayisinden al.. Çünkü kullanıcı hatalası olamdıkça değiştirmen daha kolay oluyo.. Bilmiyorum yaşadığın yer İzmir görünüyor ama ben İzmir'e gelmeyeli çok oldu.. Verdır herhalde neden olmasın..

Ama paraya kıyacaksan kesinlikle salomon :)

asiruh bunu beğendi.
  3. asiruh

asiruh Aktif Üye

Seviye:
    saol ben salomon'un sitesinde baktım yetkili satıcı olarak boyner izmir mağazalrını gösteriyor . salomon lafumadan daha hoşuma gitti bakalım aklımdai lk salomon var...

4. Gürsel A.

Gürsel A. Bisikletkolik

Seviye:
    Biz dahil nerdeyse her macera yarışçısı Salomon kullanıyordu.Borneo Eco Challenge'da.. (300 küsur kişi)..
    Çok özel hafif, çabuk kuruyan outdoor modelleri var. Bizim ayakkabılarımızı çok ünlü macera yarışçıları tasarlamıştı..Ama kullanım alanına göre değişebilir. Sağlamlık ön planda ise Asolo derim..

s.efe sümer ve asiruh bunu beğendi.
  5. asiruh

asiruh Aktif Üye

Seviye:
    diğer arkadaşlarında cevaplarını bekliyorum....

6. asiruh

asiruh Aktif Üye

Seviye:
    gürsel bey asolo ya ufak bir araştırma yaptım gözüme povermatıck 400 gv mm kestirdim salomon revo light gtx ile asolo povermatıck 400 gv mm arasında kaldım diye bilirim bir de asolonun bayii gibi bir yer varmı acaba izmir'de ...

7. Ali Niyazi Duman

Ali Niyazi Duman Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaşım izmirde outdoor malzemeleri bulabileceğin benim bildiğim dağ evi ve dağ deniz var ben genelde dağ evinden alışveriş yapıyorum yeri alsancakta bunun yanında solomon ürünlerini izmirde konaktaki barçındada bulabilirsin bide motis bisikletin sitesinede bakabilirsin onlardada lafumayla merrellin botları var

solomon gerçekten taban teknolojileri hafifliği ve biçok özelliğiyle çok üstün bi marka fakat biraz tuzlu bunun yanında ben sana merell lere bakmanı öneririm bende bot almayı planlıyorum yakın zamanda oyüzden biraz araştırma yaptım ve muhtemelen merrell alıcam

asiruh bunu beğendi.
  8. asiruh

asiruh Aktif Üye

Seviye:
    bu eva tabanla vibram taban arası fark bilen varmı hangisi daha iyi dir diye sorucam ama biri mesela vibram kullanıyor diğeri eva ama adamların taban teknolojileri üretiyorlar ve eva da kullansa vibramda kullansa kendi yarattıkları taban teknolojileri ön plana geçiriyor.

9. Spec

Spec Forum Demirbaşı

Seviye:
    Asolo Fugitive tavsiye ederim , kullanıyorum ve çok memnunum. Yaz dağcılığında , trekkinglerde ve çok soğuk olmayan kış faaliyetlerinde kullanabilirsin. 2/4 tabanıyla şehir içinde de konforlu bir şekilde kullanman mümkün.
    Lafuma trekking ayakkabılarını tavsiye etmem. Bir zaman sonra ayak parmaklarının kırılma bölgesindeki goretex kaplaması çatlıyor ve su geçirmeye başlıyor. Uzun ömürlü değil lafumalar.

s.efe sümer ve asiruh bunu beğendi.
  10. aslı

aslı Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba Asiruh,
    EVA ayakkabıda orta tabandır ve yürüyüşlerdeki konforunuzu arttırır.
    Vibram taban ise,özellikle trekking/tirmanis botlarinda cok unlu ve gecerli bir taban markasidir.Volkanize kauçuk ile güçlendirilen taban, hafif, esnek, sağlam ve yüksek sürtünme katsayisina sahiptir.Toprak zeminlerde ve bozuk arazide maksimum tutunmayı sağlar ve kolay aşınmaz.Merrell, portföyündeki hiking multi – sport ve trail ayakkabılarının yaklaşık % 75 ‘inde vibram tabanları
    kullanmaktadır.İzmir'de Merrell ve Lafuma ayakkabı yetkili satış noktası olarak öneririm.Merrell ayakkabılarda şuan %25 indirim ve 6 taksit kampanyası uygulanmakta.Çeşitleri görmek için 'a tıklamak yada mağazaya uğramak yeterli.

asiruh bunu beğendi.
  11. asiruh

asiruh Aktif Üye

Seviye:
    salomon ve asolo arasında kaldım düşünüyorum ve araştırıyorum...

12. asiruh

asiruh Aktif Üye

Seviye:
    bu salomon conta grıp teknolojisini bilen varmı vibram kadar iyi diyor lar...

13. namık arıkol

namık arıkol Yeni Üye

ARKADAŞLAR SALOMON U TEK GEÇERİM
    Şampiyonların geri bildirimleri ile tasarlanıyor. Diğerlerine göre biraz pahalı ama şu sıralar %70 indirimde .Caddebostan da mağazası var .Kaçırmayın diyorum

14. b-cagri

b-cagri Aktif Üye

Seviye:
    Asolo da Salomon da bu konuda kendini kanıtlamış ve çok iyi malzeme üreten iki firme kaliteler bir birine çok yakın olduğu için sizinm tercihinizi etkilemesi gereken nokta ayağınıza rahat olup olmadığı ve görünüşü. hangisini beyenmiyosanız tip olarak onu alın.

15. s.efe sümer

s.efe sümer Aktif Üye

Seviye:
    Asolo derim.Bu iş için yapılıyor.Salomon ise benim gözümde Nıke ve Adidas markalarının outdoor modelleri gibi.Başka bir deyişle teknik kullanımdan çok şehir içi kullanıma hitap ediyor gibi.Tabiki de başarılı modelleri olabilir.Şu da var Asolo markasını teknik ekipman satan mağazalarda ararım.Gıant marka bisikletlerin süpermarketler de satılmadığı gibi.Salomon ise gayet basit bir ayakkabı mağazasında görülebilir.Umit bisiklet gibi.Salomon'un bir modelini tanımadığım birinde gördüm.İlk dediğim laf memnun değilsin demi oldu.Arkadaş çok şaşırdı,nerden anladın filan diye.Botun bilek kısmına kadar komple lastik kaplıydı.Botlarda çarşak bandı olarak geçen malzeme,bu botun komplesinde,ayak bileğine kadar kullanılmıştı.Bu özelliği ne sıcak tutar nede teri dışarı atar.Fakat bir arkadaşım Asolo ayakkabısını 6 yıldır giyiyor,dile kolay,yine yıllarca giyen başka arkadaşlarımda var.Merrell'in ise Salomon'dan başarılı olduğunu düşünüyorum fakat onun bazı modellerin de deri özelliğinden dolayı pis bir kokusu var.Hatuna hediye almıştım,ertesi gün geri getirdi.Bu ne ya leş gibi kokuyor diyerek.Koklayıp almadım ki dedim.İade ettik.

ilkerturker ve zodijackyl bunu beğendi.
  16. cagdas uzun

cagdas uzun Yeni Üye

Seviye:
    Kesinlikle Asolo'yu tercih ediyorum. İki marka arasında sınıf olarak bile kıyaslama yapılmayacak düzeyde farklar var.

Asolo, günlük kullanımdan yüksek irtifa faaliyetlerine kadar geniş bir yelpazede ürünleri olan Dünya lideri bir marka. Salomon ile ilgili söylenecek akla fazla bir özellik gelmiyor. Uygun fiyatlarıyla hafif faaliyetler için değerlendirilebilir. Salomon belki Lafuma ile kıyaslanabilir fakat Asolo ile Salomonu kıyaslamak bana doğru gelmiyor.

Asolo ve Salomon un yakın fiyatlı iki modelinin kıyaslamasını size bırakıyorum.

17. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    tarihi eski bir konu gibi, hala almadıysan ayakkabıyı, ne amaçla kullanacağını söylersen birkaç model tavsiye edebilirim.