Salewa Helium Helmet

mbike

Üye
Tepki
0
Şehir sürüşlerimde normal bisiklet kaskı ile "marjinal" gözükmemek için şu tip kaskı almayı düşündüm.
Salewa Helium Helmet: (link)
Ne dersiniz?
Yazın kayalıklarda balığa da çıkıyorum...

Scudo

ergin

Forum Demirbaşı
Tepki
61
ergün abiye katılıyorum ve bence bisiklet kaskı herksi pro gösteriyo niye öle bişe düşünüyosunki

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Bu kask dağcı kaskı olduğu için bisiklette yeterli havalandırmayı ve korumayı sağlamayabilir...

mbike

Üye
Tepki
0
Yorumunuz için teşekkür.. Şu anda kullanılan ve "in" olan sağlıklı/şık model hangisi (XC-Cross Country)?

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
in olan kask ne demek ya bunun modası olmaz ki kafanıza uyan ve hoşunuza giden kask in dir... bana göre met öbürüne göre giro diğerine göre bell yada specialized dir. bütçene göre düşüncene göre değişir...

mcyc

Daimi Üye
Tepki
147
kask ile marjinal gözükmek nasıl olabilir ki? isterseniz modeli böyle olan kasklar da var. hem havalandırma delikleri de daha iyi. onlardan alırsanız hem marjinal gözükmezsiniz hem de istediğiniz modelde havalandırması daha iyi olan bir kask almış olursunuz...

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
Üstad; o marjinallik insanların marjinalliği...

Görmemişler, ne yapacaksın!:)

Bir gün oturduğum muhitte, çocukluk arkadaşım beni kask ile gördü. Başladı gülerek dalga geçmeye...

Hiç önemsemeden eve girdim, ben de içimden ona güldüm ve durumuna üzüldüm...

İlk zamanlar ben de kendimi marjinal hissediyordum, hatta ben de bir de sakal var... Düşünsene marjinalliğin seviyesini: kafada kask, yüzde sakal, gözde siyah gözlük...

Ama artık takmıyorum yolda bana bakıp gülenleri, acayip karşılayanları...
Mühim olan benim (bizim) sağlığım(ız)...

Bence sağlığın ve sürüş konforun için en iyi olan kaskı kullan, estetiği o kadar düşünme...

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Benim bir hafta önce kesitiğim sakallarım Kırmızıydı ve yaklaşık8 cm ucunluğundaydı keçi sakalım... Piercingim var küpe takıyorum taytla ve formayla bisiklete biniyorum felan baya dikkat çekici oluyo ama kendimi hiç marjinal hissetmedim çünkü bisiklet kostümü gayet normaldi benim için... Zaten normal olmasıda gerekir... Çünkü olması gereken o bilinç o... Emliyetli olan o...

Kask yada tayt marjinal olmak için değil sağlıklı kalabilmek içindir kafana en rahat olan bütçene en uygun kaskı almalısın bence ...

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
@mbike
(link) (Tıklayın)
Bu genelde bisiklet dahil, dağcılık, binicilik, kano gibi sporların bir arada yapıldığı macera yarışlarında kullanılıyor. Ama sadece dağcılık kaskı değil yani. Bunun bir üst modelinde köpük içinde havalandırma kanalları vardı. Ama fiyatı 2 katına yakındı.. Bu da çok iyi ve hafif bir kasktır. Kafa feneri takmak için kancaları vardır..(Şu an sarı ve bordo renkleri var)

bora_jb

Forum Demirbaşı
Tepki
106
konu cok acayıp olmus hatta benım ılk duygularımı cok acıklıyor benım kaskım arabada kalınca baya bır uzaga gıtmıstı alma sansım kalmamamıstı ama haftasonuydu cok gezmek ıstıyordum ve babamın cenelıksız motor ıcın olan fullface ı taktım cunku daga tasa cıkıyordum koylere de ugradım cok terletmesı dısında hıcbır rahatsızlığım olmadı ınsanlar bakıp cok guldu ama kımın umrunda

bırde eskı kaskımı dusunce kafamı tasa vurma nedenıyle catlatmıstım ordan gelen bır korkuda var tabıykı:D

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
2 kulağımda da 2 tane olmak üzere 4 tane küpeyle dolaşıyorum.. Çenemde piercing var.. Sağ pazumda dirsekten omza kadar bir dövme var.. Saçlarım sıfıra kazınmış durumda; çoğunlukla omuzlarımdan aşağıda olurdu; dökülüyor diye değişiklik yaptım.. Ben marjinal miyim? Hayır, ben orjinalim gayet.. :)