Salcanolar gerçekten iyi mi?

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Arkadaşlar sadece duyduklarımdan değil, birebir salcanoyu alıp deneyen arkadaşlarımız, Bisikletin ataklığından, kadrodaki kalitesinden, özellike sürüş deneyimlerinden bahsederse bizleri bilgilendirebilirse sevinirim. Bu salcanosu olmayan her kişinin benim sahip olduğum gibi tabusunu kırmak için iyi olacaktır. O bisikletin, scott dan trekten gianttan ve bizim diğer türk yapımlarından Sedonadan , Krondan nekadar farkı var, türk bianchi siyle arası nasıl :) lütfen ilgi gösteriniz önemli birşey sonuçta türk markasının kazanması varken bizde istemeyiz sonuçta yabancıya gitmesini paramızın, bilgi paylaşıldıkça değerlidir. :)

Scudo

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
2010 Impetus kullanıyorum.Gidişi gayet düzgün bir bisiklet.Ama üstünde ucuz malzemeler (Zoom mekanik disk fren,Zoom aynakol) olduğundan sorun çıkartabiliyor.Üst seviye Salcanolarda bunların olacağını sanmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Cyclist999

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Astro 212 HD kullanıyorum yaklaşık bir aaydır ve şuan bir sıkıntısını görmedim. yalnız her pedal çevirişimde tık tık diye ses geliyordu onu da sele borusunu sildikten sonra o seste gitti. vites geçişlerinde de sorun yok. hızı da oldukça iyi (2.2 Race King Lastikler var) şimdi rubena flash 1.75 lastiklere geçmeyi düşünüyorum onlarla hızım daha fazla artacaktır.

kısacası ben oldukça memnunum.

580 liraya

kitlemeli maşa
alüminyum kadro (1480 gram)
Hidrolik disk seti

fiyatına göre oldukça iyi anlayacağınız ..

halid acar

Forum Bağımlısı
Tepki
600
bi kere bisikletin donanımları çok üst seviye oluyor verdiği fiyata oranla. bende ng 303 var gidişi akışı falan harika.tek sevmediğim yanı o salcano yazısı. çok sade ve güzel yazmamışlar oturmamış oraya sırıtıyor.

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
Salcano da Türk markası gibi duruyor ama ustalar daha iyi bilecektir...

• Beğen

Serkan Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Salcano
Ben 21 Mayıs 2010'dan beri Salcano Igman kullanıyorum.

Bisiklette sevmediğim tek yönü kolların Revoshift olması. Onlarıda değiştiriyorum zaten. Ayrıca birde sadece furş yağı boşluk yapabiliyor. o da benim kullanımımla çok normal. Yeri geliyor downhill gibi kullanıyorum yeri geliyor street gibi (bunny hop vb.) kullanıyorum yeri geliyor yol bisikleti gibi kullanıyorum banamısın demiyor. özellikle 24 delik özel örüm jant seti çok hoşuma giden detaylardan (hoş komponent yükseltip vites sistemini xt yapmama engel şuanda arka göbek değişimi gerektiği için)

Kadrosu 1,5 kg kadro ağırlığı var 1000 liranın üstünde olan çoğu bisiklettede bu civarda ağırlıklar.

En büyük artısı ise en düşük seviye olsada hidrolik disk frenleri şimdiye kadar takla atadamadım. Rampa aşağı 70le inerken bile korkmadan frenleyebiliyorum. İnsana büyük güven duygusu veriyor.

2010 salcanoların en büyük eskisi seleleri tüm kullanıcılar rahatsız olduğu için şikayetçiydi. 2011 salcanolarda ise bu şikayetler dikkate alınıp jel takviyeli seleler kullanılmış.

2011 salcanoların en büyük eksisi tabir caizse reklamın dozunun kaçması. Her yerinde salcano yazması. Eminim bu konuda da şikayetler dikkate alınıp 2012 salcanolarda dikkat edilecektir.

Salcano şirketinin genel eksiği logosunun basit ve göze hitap etmemesi. Daha modern daha güzel bir logo yapılabilir.

Salcano şirketinin genel ve en büyük artısı fiyat/komponent oranı ve sponsorlukları, sporcuya destekleri.

Örneğin salcanonun 550-600 TL'ye alınabilecek bir modelinin aynı veya yakın özellikteki farklı bir markadan 1000 lira ve üstüne alınıyor.

Kısaca özetlemek gerekirse. Bu paraya alınabilecek en iyi bisikletler Salcano'da.

• Beğen

Ayhan Cihangir

Daimi Üye
Tepki
269
Sram heryerde Sram, Avid heryerde Avid. Ana bileşenlere bakarsak gerçekten diğer markalara nazaran fiyat olarak çok iyi. Adam gibi bakımını yaptıktan sonra canavar. İhtiyacına uygun salcano almayıp onu parçalarsan bu salcanonun suçu değil. 500 liralık bisikletle downhill yaparsan sonra parçalayıp bu salcano beş para etmez dersen hop kardeşim dur orda derler :) Tek sevmediğim yanı yazıları ve çoğu modelde aynı renkleri kullanması.

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Bir de maliyeti düşürmek için bazı şeylerden kaçınılmış. Mesela matara delikleri yok çoğu Salcano'da...

• Beğen

enginekizkuyu

Aktif Üye
Tepki
80
Bende de Salcano NG650 vardı ama,artık yok.Yanlış bir seçim yaptığım için satmak zorunda kaldım.Şimdi NG 030 kadronun üzerine toplamaya çalışıyorum.Bu gidişle seneye biter sanırım(mali sıkıntılardan dolayı) :)Servise gitmeme gerek yok hiç değilse.Çünkü sıfır değil :) Bu da bir artısı benim için.

• Beğen

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
Türk markası ama, üzerindeki şimano japon menşeili malezya üretimi, kadrolar mutemelen tayvan. sonuçta kazanan ülkemiz şöyle olur. salcano, bu malzemeleri yine capon ve tayvan alır ama tüm dünyaya satar o zaman kazanan türkiye olur. giant gibi, scott gibi küresel düşünmeden olmaz. ha ucuz mu ucuz, atak mı atak. bu konuda tercih edilir hatta ben bile alıp denedim bir tane. gerçekten iyi ancak ülkemizin kazanabilmesi için küresel rol oynamalı. istediğim bisikleti 3 ay da gönderdiler o da ayrı bir durum tabii.

Furkan Yaldızkaya

Daimi Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
Bence normal bir kullanıcı için son derece mükemmel bir bisiklet. Salcano Ng 255 Sd kullanıyorum. 6 aydır her bisiklette olan minik sorunlar dışında hiç sorun yaşamadım. Ayrıca forumda kırılmış Sedona kadrolar gördüm Kron kadrolar gördüm ama bir tane kırık Salcano kadro görmedim. :) Markaya bence haksızlık ediliyor. Kesinlikle öneririm.

Alper Onur ARSLAN

Daimi Üye
Tepki
79
Çoğu profesyonel organizasyonlarda da tercih edilen bir marka. NG600 modelini kullanıyorum kadro harika. Birçok diğer modelinide kullandım sonuç iyi bir marka.

• Beğen
Tepki
19
4 ay kadar 211 md kullandım ufak tefek sorunlar dışında önemli birşey yaşamadım. Servisleri sıkıntılı olduğu doğru ama bazı arkadaşların önyargıları var. Bence salcano iyi bir seçim.

• Beğen

nihat yildir

Daimi Üye
Tepki
144
Bisiklet
Ghost
bende ng 242srd var. continental 2.2" lastikler. hidrolik fren. gidondan kilitlemeli maşa. sram vites. jel takviyeli sele. bu özelliklerdeki diğer markaların fiyatı neredeyse iki katı. şuana kadar yaklaşık 250 km yaptım. hiçbir sıkıntı çıkartmadı. çıkartacağınıda sanmıyorum.

Tepki
12
Citiy Sport 24 VS var bende de yaklasık 1 aydır kullanıyorum hiç bir sorun cıkartmadı. Gayet memnunum.

Emrah Dost

Üye
Tepki
19
@Hasan Kılınç

Her pedal çevirişte gelen o tık tık ses aldığım 2 salcanoda da mevcut.Ancak ilk sürüşte yoktu bu.Ertesi gün belirdi.Sele ayarıyla hiç oynamadım.Belki de dediğiniz gibidir.Bu arada (2011 model sanırım) salcano cty sport 21vs aldım.Geçen hafta.Ve selelerinin aşırı rahatsız edici olduğunu söyleyeyim.Valla bisiklet deneyimim yok.Diğer selelerle kıyaslayamıyorum ama selesi hiç rahat değil ve çok rahatsız edici

Emrah Dost

Üye
Tepki
19
@Serkan Demir

City Sport'larda logo olayı çok sade.Öyle her tarafta yazdığı falan yok.Sadece kadroda gayet ufak ve sade yazılmış salcano yazısı mevcut diye hatırlıyorum