Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano'da neler oluyor?

Konu, 'Salcano' kısmında FAHRİ AYTAÇ tarafından paylaşıldı.

1. FAHRİ AYTAÇ

FAHRİ AYTAÇ Üye

Seviye:
    Evet,Salcano da neler oluyor?...Aylardır,ürünlerine ulaşılamayan siteye az önce giriş yapabildim.Ancak karşıma birtek ürün çıktı.Onu da test ürünü diye tanımlamışlar;detay bilgi yok(Sadece model adı yazılı:TROIA).Yanılmıyorsam bu model zaten vardı.Evet,Salcano'da neler oluyor,bilen var mı?

2. Mehmet Can Çimir

Mehmet Can Çimir Üye

Seviye:
    Salcano önümüzdeki yıl kendini 'bazı arkadaşlara' da kabul ettirecek, emin olun ;) Yerli malı yurdun malı, herkes onu kullanmalı :) 2 bisikletim de salcano (2009 NG 303 ve 2009 NG 101), önümüzdeki yıl belki 3.'yü de alabilirim. Kadroları çok merak ediyorum :) Sitedeki sorunun da Salcano'dan değil sunucudan kaynaklandığını yazmıştı Bayram Bey ;)

ufuk_ ve FAHRİ AYTAÇ bunu beğendi.
  3. Hasan Topcan

Hasan Topcan Forum Demirbaşı

Seviye:
    en son aldığım duyumlarmı desem birindenmi duydum desem yalan olmaz salcano firması karbon bisiklet yapma aşamasında hayırlı olsun belki bu sene salcanoya karşı olanlardan tam not alır

ufuk_ ve FAHRİ AYTAÇ bunu beğendi.
  4. Emrah Pektaş

Emrah Pektaş Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bana da yakın geçmişte Balıkesirde tesadüfen karşılaştığım Salcano firmasının yetkilisi Fox marka maşa kullanmayı ve yol bisikleti üretmeyi planladıklarını söylemişti.

FAHRİ AYTAÇ bunu beğendi.
  5. FAHRİ AYTAÇ

FAHRİ AYTAÇ Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim arkadaşlar.Şu an ikinci bir bisiklet almayı düşünmüyorum.Ama,eğer düşünseydim,emin olun yine Salcano alırdım.Bence,şu anki kalitesi de,havalarda uçmayanlar ya da marka takıntısı(özentisi)olmayanlar için gayet tatmin edici.Ben sadece Salcano'nun e-iletişimdeki aksaklığını merak etmiştim.Bunun nedeninin de,daha iyiye ve daha güzele yönelmekten kaynaklandığını sayenizde öğrendim.Tekrar teşekkürler...Ancak itiraf etmeliyim ki,bu soruya bir Salkano yetkilisi de cevap verseydi sanırım hepimiz için daha doyurucu olurdu...:in:

6. Güvenç Terzierol

Güvenç Terzierol Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bence ilk önce biraz servis olayını geliştirmesi lazım.
    gerekli teknik desteği veremiyor şuandaki teknik servisler.

yoksa fox maşa kullanmanın pek bir anlamı yok bana göre.
    ilk önce kaliteli kadro ve kalite teknik destek versinler. carbonu kusur kalsın.:D:D:D

7. M.Ali Avcı

M.Ali Avcı Yeni Üye

Ürün çok iyi olabilir ama satış sonrası hizmet kötü ise sorun başlıyor
    Haziran 2009 da salkano troia aldım. vitesler şimano idi. Ancak aylık periyodik bakıma bu gün gittigimde fren tellerinin kısa oldugunu ve 15 liraya degişecegini söyledi Bakırköydeki Metin bisiklet. Sebebini sordugumda ise 350 liralık ucuz bisiklet alırsanız böyle olur dedi. Peki bu parca hatası degilmi dedigimde ise hayır dedi ve 2 aylık bisikletin fren telleri imalat hatası olarak kısa geldiginden yenisini parayla taktı. Salcano ucuz bisikletlerde kötü malzeme kullandıgından biz bunları parayla degişiyoruz dedi. Yarın Tüketici mahkemesine başvuracagım. Sorunum halledilmez ve param iade edilmezse bütün forumlara yazacagım.

8. BİLAL SÜRÜCÜ

BİLAL SÜRÜCÜ Yeni Üye

Seviye:
    WALLA BENDE bianchi hunter var.bianchi aldığım için kendimi şanslı görüyorum.bisiklet güzel,servisde güzel serviste hiç bir sorunum yok..salcano allmayı düşünen arkadaşlar bianchiyi pas geçmeyin.hem bianchinin kadrolar salcanodan üstün.bianchi bence salcanodan daha iyi.salcano isterce carbon bisiklet yapsın almam. ama bianchi başka!

9. Mehmet Can Çimir

Mehmet Can Çimir Üye

Seviye:
    bisikletinizi aynı fiyattaki Salcano modelleriyle karşılaştırırsanız şanslı ya da şanssız olduğunuzu anlarsınız ;) :)

Benim anlamadığım niye bisikletinizin bakımlarını kendiniz yapmıyosunuz arkadaşlar? Neden servislerin eline bakıyorsunuz? Madem memnun değilsiniz kendiniz yapın, internette yardım alabileceğiniz bir sürü kaynak var. Kendiniz yapamıyorsanız etrafınızdaki herhangi bir bisikletçi (servis değil, birey kastediyorum) bakım/onarım yapabilir. ben bisikletlerimi hiç servise götürmedim... NG 101'imi bile kendim kurdum, kullanıyorum. Nasıl olsa yalnızca kadro garantisi var, ona da araba falan çarpmadığı sürece kolay kolay bişey olmaz. Araba çarparsa zaten kadroyu değiştirseler bile o bisiklete binecek durumda olmazsınız... Üzerindeki komponentlere kimse garanti vermez, verse de gerçekçi değildir ;) :) Servis veya parça konusunda Salcano'nun suçu yok, ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı... Adamların 350 liralık bisiklete Deore set takacak hali yok... Mantıklı düşünün lütfen.

Saygılar.

10. morrisonhotel

morrisonhotel Üye

Seviye:
    valla fiyat performans oranı çok güzel bende ng 303 sd modeli var gayet güzel ama işten anlamayan servisçiler bisikleti bozup bide seni suçlu çıkardıktan sonra ne anladım ben o güzellikten.Umarım 2010 model salcano alacak arkadaşlar biraz bisikletten anlıyorlardır yoksa servislerde sorun yaşamaları muhtemel.Benim tavsiyem montajlarını kendileri yada bildikleri bisikletcilere yaptırsınlar yoksa benimki gibi diskler yamuk çıkabilir

11. Güvenç Terzierol

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    parçaya garanti vermez diyorsunuz ama benim 303SRDm var ve ön vites kolum bozuldu.
    garanti kapsamında servise yolladım.
    ayrıca zaten bakımını zaten kendimiz de yapabiliyoruz ki ben sanmıyorum bisikleten anlamıycak bi adam öyle üst model bi bisiklet kullansın veya bi vites ayarı nedir bilmeyen yoktur heralde.

ancak işin içinden çıkılmaz hal alıyor mesela vites aya®ını ben halen tam oturtamıyorum çünkü sramlarda tam keskin bir ayar yapılması gerekiyor. tam oturtamadığım zaman götürüyorum..:in:

12. Mehmet Can Çimir

Mehmet Can Çimir Üye

Seviye:
    Garanti kapsamında gönderince yenisi geldi mi? ve ne kadar sürede geldi? Salcano da dahil olmak üzere hemen hemen tüm markaların bisikletleri toplama. Komponentlerini kendileri üretmiyorlar, topluyorlar. Ben yalnızca Shimano kullanıyorum ama Sram'de de aynıdır: O kadar parça aldım, hiç birinin kutusundan garanti belgesi vs çıkmadı. Dolayısıyla garantisi yok zaten bu ürünlerin. Markalar sırf müşteri memnuniyeti için kendileri değiştiriyor veya onarıyor olabilirler ;)

13. Alp Kuterdem

Alp Kuterdem Forum Demirbaşı

Seviye:
    valla ben bir ara demiştim salcano karbon üretecek ve ucuza satacak die işallah bu dediğim çıkar :)

14. Mehmet Can Çimir

Mehmet Can Çimir Üye

Seviye:
    yabancı markaların yarı fiyatına bile satabilir hiç belli olmaz :)

15. ömer faruk karadağ

ömer faruk karadağ Üye

Seviye:
    abiler sizce ng 202 nasıl?

16. Güvenç Terzierol

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    su anda 3. gün oldu bekliyorum teknik servise gittiğimde gösterdim ben bunu bildiricem salcano ya dedi ve aynı gün dedi bisikleti getirirsen parçayı yollayacağım dedi. bakalım bekliyorum

17. volkankültepe

volkankültepe Aktif Üye

Seviye:
    Salcano bayisinde çalışan arkadaşımdan aldığım bilgilere göre carbon kadro ve aksamları, komple SRAM XX (2x10 vites) serisi kullanılmış süspansiyonda dahil...

18. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Evet bende bugün katalogdan inceledim,yeni modeller mükemmel donanımla geliyor.Full sram xx donanım,xx world cup sid,crossmaxx slr jant,ritchey wcs karbon; sele borusu,boğaz,gidon,furç takımı,sele,kadrosu yine karbon bir model.Fiyatıda 6.000 küsür tl.Donanım mükemmel ancak kadro desenleri oldukça vasat olmuş diyebilirim.Kadronun teknik özelliklerinide bilmek gerek tabi ki.Diğer modellerde yine üst düzey donanım seçilmiş fiyatlarıda gayet makul üstündekilere göre :)

N.Erdem TUGRAHAN bunu beğendi.
  19. Güvenç Terzierol

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    hadi XC klasmanında güzel şeyler var peki diğer dallarda???

bir fr veya street bike veya yol bisikletlerinde ne gibi farklılık var??

ön başta bir tane street/dj varmı ben düşünüyorum çünkü
    yeva yüksek travel mesafeli bisikletler??

20. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Freeride bisikletleri vardı arkada fox dh 5.0 havalı süspansiyon,önde suntour bilmem ne amortisörlü :) Birde street bisikleti gördüm yanılmıyorsam.Gayet güzel şeyler var ama maalesef tam süspansiyonlu bir xc bisikleti yapmamışlar..

Güvenç Terzierol bunu beğendi.