Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano'da 3. günüm ve 2 gündür pişmanım...

Konu, 'Salcano' kısmında Mert Yüksel tarafından paylaşıldı.

1. Mert Yüksel

Mert Yüksel Yeni Üye

Seviye:
    İlk tercihim Bianchi'ydi ama Salcano modellerini görüp fiyat, görüntü ve parça kalitesine bakınca Salcano'yu tercih ettim. Daha sonra aldığım Troia 26'nın o kadar iyi bi tercih olmadığını forumlarda çeşitli yazılarla gördüm. Fakat bisikleti aldığım servisle yaşadığım değişik diyaloglarla anladım ki bisikletimle ilgili yaşayacağım sorunlarda destek olabilecek kadar bilgiye sahip değiller.
    Aldığım bisikletin yeni olduğunu tabiki kabul ediyorum fakat başka dikkatimi çeken zincirin arka dişliyle beraber çıkardığı mükemmel sesin bana, normal olduğu ve zamanla geçeceği, söylendi. Kontrolünü de eliyle pedalları kesinlikle ayağımla çeviremeyeceğim kadar hızlı ve vitesi saniyede 3 kere değiştirerek yaptığı için at nalı seslerini duyamadı...(Fakat bazen öyle sesler geliyor ki içimden herhalde zincir kopunca geçicek diyorum..)
    Diğer bir sorunum fren ile ilgiliydi, freni sanırım hiç ayarlamadan bana kullanıma verdiler ki (aklıma yanayım fazla kontrol etmedim) ön ve arka frenin jant yanaklarına temas ettiğini evde fark ettim ve ertesi gün gittiğimde 20 dakikalık(!) bir vida sıkma-gevşetme operasyonla düzeltildi sorunum. Bu tür şeylerin yeni bisikletlerde olacağını çeşitli sorunların 20 günlük kullanımdan sonra geleceğim bakımda halledileceği, bisiklete herşey olabileceği söylendi ve bu bana sorun yaşayınca iletildi. Daha sonra ben bisiklet her an altımda dağılabilir korkusuyla yola çıktığımda ön tekerleğin çok hafif 8 çizdiğini fark ettim(problem olduğunu farketmiştim ama servise gitmeden önce göremedim, sanırım frenin temasının 8 çizmesini engellemesindendi...). Bu 8 çizme biraz arttı ve frene tekrar temas etmeye kadar geldi. İnanın o tekerleği görüpte yola devam etmek akıllıca değil. Baktığımda jant tellerinin bir tanesinin küçük bir kısmında v şeklinde yamulma gördüm (bu bisiklet karşıyaka-sasalı (izmir) bisiklet yolunda kullanıldı ve kendi suçum olmadığını kanıtlayamıyacak olsam bile bisiklet kesinlikle hiçbir şekilde darbeye mağruz kalmadı). Altımda dağılabileceği korkusuyla 16 km gittim ve servise gösterdiğimde tahmin ettiğim gibi (kesinlikle bu bisikleti böyle verdiklerini kabul etmiyecekler tabiki...) jantı bir yere taktığım fakat bunun sorun olmadığı ve tekrar 8 çizmenin normal olduğu (sanırım 888 çizene kadar bir sorun olduğunu kabul etmeyecekler) bu yeni bisiklette hiçbirşeyin yerine oturmadığını her an frenden, vitesten yada herhangi bir parçadan sorun olabileceği söylendi. Sürekli bu cevabı duyacağımı anlayınca zincirdeki sesin arttığını ve aklıma takılan başka şeyleri de sormamın anlamsız olacağı kanısına vardım.
    Sürekli janta sürten frenlerim, dişlilerle senfoni yapan zincirim ve 8 çizen ön tekerimle artık servise gitmekten çekiniyorum. Kesinlikle memnun kalmadığım bu bisikletin iadesinin de olmadığı söylenince çaresiz kaldım. Hiçbir şekilde hiçbir yerinin kontrol edilmeden satılan bu bisikleti alarak sorumsuz bir satıcı yüzünden ben suçlu gibi oldum (günahını almayayım pedal ayaklarını taktılar ve 3 saat sonra sol pedal ayağı dönmemeye başladı elimle biraz ters tarafa doğru zorlayınca düzeldi...) ve 8 çizen (gittikçe artıyor) dengesiz bisikletimle ne yapacağımı şaşırmış haldeyim. Bisikleti günde 3 saat kadar kullanıyorum ve tehlikeli olmasına rağmen o kadar sorunlu bi tekerlekle gitmek zorundayım.. Uzun süredir (12 yıl) bisiklet kullandığımı ve daha önce 2 yeni bisiklet (bianchi) kullandığımı böyle sorunlar yaşamadığımı söylüyorum ama bana sordukları çeşitli sorulardan sonra teknik bilgim olmadığı için yalancı durumuna düştüğümü hissettim servis tarafından (teknik bilgim olmayınca enayi müşteri oluyorum ya ben...). Yine bu sitede okuduğum sorumsuz Salcano servislerinden biri daha diye düşünürken Bayram Bey'in (anladığım kadarıyla Salcano'da Türkiye'de üst düzey yetkili bir kişi) İzmir'deki bu bayii'yi önerdiğini gördüm.
    Yazıyı bu kadar uzun yazdım kusura bakmayın sadece derdimi anlatmaya çalıştım ama ben böyle bir ticaret anlayışı hayatımda görmedim... Okuyunca yazımı problemlerim küçük gibi görünüyor farkındayım ama emin olun ne ses ne de 8 çizmesi görmezden gelinecek gibi değil. Ben sadece bana yalancı gözüyle bakan, dediklerimi hiçe sayan ve bu problemli bisikleti bana kullandırtan servis hakkında ne yapabileceğim hakkında bana akıl verecek birini arıyorum sadece. Umarım bir kaza yaşamadan sorunlarımı halledebilirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

2. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun.Servisin bisikleti ilk aldığınızda 1 ay sonra gelin demesi gerekirdi.Her bisiklette geçerlidir bu.Sıfır alırsınız 1 ay içinde vites fren ayarları falan iyice laçka olur.1 ay sonunda güzelce ayarı yapılır ve adam akıllı kullanmaya başlarsınız ama dediğim gibi servisin bunu size bisikleti alırken demesi gerekirdi.Salcano'nun bu sene iyi kadro yapamadığına ben de şahit oldum.Arkadaşım srd 255 modeli almıştı bu sene.Bisiklet 2 haftada 3 kere servise gitti geldi.En sonunda benim tanıdığım bir bisikletçi de yaptırmayı önermişti ama garantisi gider diye ben yine Salcano servisine yönlendirdim.Bisikletin orta göbeği oturmuyordu,dışarı doğru çıkmaya başlamıştı. Ben de sürmeyi denedim pedala yüklenmeye korkuyordu insan.En sonunda kadro değişti ama hayret ettim.Sıfır bisiklette kadro yalama olarak gelmiş. :eek:

Mert Yüksel bunu beğendi.
  3. Mert Yüksel

Mert Yüksel Yeni Üye

Seviye:
    Nasıl anlatırım bilmiyorum ama kadronun sele altındaki arka amortisöre indiği yerin sağa doğru kayık olması normal mi şiddetle o tabiki öyle olacak dendi bana serviste, o problemi yazmayı da unutmuşum aynı şekilde bunu da servise sormuştum neden böyle diye... Birde sanırım ucuz bisiklet aldım diye ucuz adam yerine konuldum idareten aldığım bu bisikletle sanırım o kadar uğraşmak istemediler benimle ama bu benim için sadece 6 aylık birşeydi para sıkıntısı yüzünden.. Müşteri kaybetmiş oldular 0 dan bisiklet ve aksesuar topluycaktım halbuki... Senin bisikletinin hikayesini okumuştum biraz önce güvenebileceğim yerleri söyleyebilir misin Önder? Bu arada bende karşıyakadayım...

4. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Lastiklerin 8 çizmesinin çözümü çok kolay halbuki. Bisikletçinizin garanti kapsamında tellerin gerginliğini düzeltmesi lazım, 5 dakikalık bir işlem. Salcano servislerinden herkes şikayet ediyor, bu güne kadar şikayet etmeyen görmedim.
    Birde şikayetinizi şu linke ekleyin ki,
    http://bisikletforum.com/showthread.php?p=660586&highlight=Salcano+servislerinden#post660586
    Salcano toplu olarak şikayetleri görüp değerlendirsin. Yoksa artık kimse iyi de olsa, uygun fiyatlı da olsa Salcano almayacak.

5. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Özel mesaj yolladım.
    Bisikletiniz çift amortisör galiba ve arkada orta göbeğe yakın kalan boruların asimetrik olduğundan şikayetçisiniz galiba.Eğer doğru anladıysam orada bir sorun yok.Aşağıdaki resimde kırmızıyla aldığım alandaki boruların asimetrik yapısına bakın.Biri üstte biri altta kıvrımlı kalıyor.Bu orta amortisör için gerekli bir sistem.

Volkan Bilirli bunu beğendi.
  6. Mert Yüksel

Mert Yüksel Yeni Üye

Seviye:
    Bisiklet daha 3 günlük ve satan servis sattığı malın arkasında durmuyor benim şikayetim bu ayrıca fren ayarına başta tutup tutmaması haricinde hiçbirşey kontrol edilmedi sadece pedallar takılıp verildi bisiklet ve zinciri kesinlikle düzgün kullanıyorum ve her dişlide farklı sesler çıkarıyor. Çıkan ses sürekli değil 4 pedal atıyorum 5. pedalı atarken 3 kere bi yere takılıyormuş gibi ses geliyor ve bu rutin olarak devam ediyor, sanırım zincirin bi bölümünde problem var... Bu sesi zincir tam ortadaki dişlilerdeyken çıkarıyor. Böyle bir şeyin normal olduğunu kabul eden var mı bilmiyorum...

Kullanım kılavuzunu dikkatle okudum arkadaşlar kesinlikle benim bir hatam yok bisikleti böyle aldım ve bisiklet yolunda kullandım... Salcano almak ve sanırım oradan almak da benim hatam kabul ediyorum...

ErdincAydin78 bunu beğendi.
  7. Mert Yüksel

Mert Yüksel Yeni Üye

Seviye:

Benim sorunum bu bölümün sağa ciddi şekilde kayık olması, tam arkadan bakıldığında amortisörün hizasında değil kadro kalınlığının yarısı kadar dışarıda, gerçekten doğrusunu bilmiyorum bu normal midir?

8. ErdincAydin78

ErdincAydin78 Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşım bu aldığın markanın internet sitesinden yetkililere mesaj at,derdini anlat,o gittiğin servisten bahset ve servisten şikayetçi ol.Sana geri döneceklerdir diye düşünüyorum.Kolay gelsin,bir tavsiye pes etme

9. Burak AŞIK

Burak AŞIK Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sorununuz gerçekten can sıkıcı fakat bence başlığınız biraz yanlış olmuş. Bende bir salcano kullanıcısıyım ve şu ana kadar hiç şikayetim olmadı. Bence sizin sorununuz markayla değil muhattap olduğunuz kişilerle. Böyle şeyler her markada başa gelebilecek problemler. Amacım kesinlikle salcanoyu savunmak değil ama markanın bu şekilde tasvir edilmesi bence hoş değil.
    Saygılarımla...

10. funq

funq Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    servisle ilgili şikayetinizi firmaya bildirin derim

11. Mert Yüksel

Mert Yüksel Yeni Üye

Seviye:
    Haklısınız ama sanmıyorum ki biri sadece benim yazdığım başlığa bakarak tercih yapsın, ayrıca bu kadar çok sorun çıkaran servisleri oldukca benim başlığımın bi önemli yok. Salcano servisleriyle problem yaşayan çok fazla kişi var ve bunun Salcano markasıyla doğrudan bağlantısı var... Eminim başlığı okuyanlar içeriği de okumuşlardır fakat, evet ben bu markadan da şikayetçiyim...

Markanın adını yüceltecek de yerin dibine sokacak da servisleridir çünkü bu marka adına çalışıyorlar...Teşekkürler...

12. Bahadır ATILGAN

Bahadır ATILGAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Senin problemini çook iyi anlıyorum.
    Ben bu servisler yüzünden, kendi bisikletimi tamir eder oldum.
    Artık bisiklet ile ilgili bir çok problemi kendim hallediyorum.
    Benim rastladıklarım içinde hiç biri kesinlikle hiç bir şeyden anlamıyorlar
    vede kendilerini hiç geliştirmiyorlar.

Sağlıcakla kalın.

13. S.Emre DURMAZ

S.Emre DURMAZ Forum Demirbaşı

Adı:
    S.Emre
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun diyorum. Servisle yaşadığınız soruna üzüldüm. Öncelikle bu tür problemlerin bir tek Salcano'da değil, diğer firmalarda da yaşanabileceğini belirtmek isterim. Bisiklet servisleri aslında bildiğiniz küçük bisiklet tamirci dükkanları. Markaların yaygınlaşmasıyla birlikte markaların yetkili servisleri olan tamirci dükkanları. Sanırım Salcano servisleri ile kullanıcıların yaşadıkları problemlerin neden kaynaklandığını ben biliyorum. Ben de geçen hafta Salcano Alu model bir bisiklet aldım. İnternetten satın aldığım için tabi bisiklet kutu içerisinde demonte halde geldi. Ertesi gün servisine götürüp montajını yaptırdım. Montaj esnasında ustaya "bu ücretsiz montaj ve bakım kuponlarının parasını sanırım fabrikadan alıyorsunuz" gibi bir soru sordum. Adamın cevabı çok hoştu.. Gülerek suratıma baktı ve kupon başına "1 TL" aldıklarını ve yetkili servis oldukları için bu işleri mecburen bedavaya yakın yaptıklarını söyledi. Allahtan benim bisikletimde bir problem yoktu. fren pabuçları sürtüyordu onları ayarladılar, viteslerde çıtırtı ve ayarsızlık vardı onları da ufak tefek bir iki ayar yaparak hallettiler verdiler. Ancak daha büyük sorunlar olduğunda sanırım bu "1 TL" lik kuponların karşılığında bu sorunlarla ilgilenmek zor geliyor adamlara. Siz bir de aynı servise o ücretsiz bakım kuponları bittikten sonra gidip parasıyla bir iş yaptırın da o zaman görün muameleyi...
    Ayrıca bisikleti almadan önce keşke forumdaki insanlara bir danışsaydınız. Öncelikle troia pek iyi bir tercih olmamış. Çift amortisörün hiçbir avantajı olmadığı gibi şehir içi kullanımlarında özellikle yokuş çıkarken gücün bir kısmı arka amortisörde kaybolarak yorulmanıza neden olacaktır. Ayrıca demir kadrosuyla bisikletin kendisini de aslında gereksiz yere gezdiriyorsunuz. Bu yine size yorgunluk olarak geri dönecektir. Troia' yı ucuz olduğu için aldığınızı belirtmişsiniz. Bence çok da ucuz değil. Az önce internet üzerinden yaptığım araştırmada, Troia model bisikletin fiyatının ortalama 350 TL civarı olduğunu gördüm. Siz bir bayiden pazarlık usulü peşin almış olsanız dahi 300' den aşağı alabileceğinizi zannetmiyorum. Ben Salcano Alu' yu geçen hafta Erdoğanlar bisikletin internet sitesinden 396 TL' ye aldım. Ayrıca peşin fiyatına 6 taksit yapıyorlar. Tabi yine bir bayiden peşin, pazarlık usulü alırsanız sezon itibariyle de 350' ye falan alabilirdiniz. Alu tam bir fiyat/performans bisikleti. Hafif Alüminyum kadro (14Kg), fiyatına göre kaliteli komponentleri, renkleri, grafikleri ve çift katlı özel örüm jantları ile kendisinden 2-3 kat daha pahalıya satılan bisikletlerin görünümüne sahip bir bisiklet.
    [​IMG][​IMG]

14. emreşen

emreşen Kıdemli Üye

Seviye:
    dostum bike ni servise verirsen hem birsürü sorunu halledilir hem de bişiler önerirler bu konuda fazla ayrıntıya giremicem daha profesyonel abilerime sormanı tavsiye ederim üzülme tecrübedir bir şeyi daha rahat öğrenmeni sağlar bu uğurda başarılar dilerim

Burak AŞIK bunu beğendi.
  15. PATR10

PATR10 Üye

Seviye:
    Bu ciddi bir sorun olabilir.Bisikletinin tarzında çok bisiklete bindim ama hiçbiri yamuk değildi.

16. S.Emre DURMAZ

S.Emre DURMAZ Forum Demirbaşı

Adı:
    S.Emre
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bu yamukluk sorunu ve servisle yaşadığın problemleri bence Salcano fabrikasına bildir. Forumda buradaki, Salcano bölümündeki, başlıklara bir göz at. Bayram bey vardı sanırım. Salcano yetkilisi. KEndi mail adresini falan vermişti başlıklardan birinde. Olmadı onunla temasa geç, sorunlarını anlat, servisle görüşsünler, seni servise onlar yönlendirsin. Gerekirse fabrikaya aldırsınlar bisikletini, gerekirse fabrikadan servise adam göndersinler. Ayarsızlık problemleri giderilir. Yamukluk sorunu da eğer üretim hatası ise ve düzeltilmiyorsa garanti dahlinde sana yeni bisiklet verirler. Sorununu illa ki çözecekelrini düşünüyorum.

17. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Buradaki asimetri arka amortisör için gerekli birşey aslında sadece güvenlik adına alınmış bir önlem...

Aynakol tarafında alt çekiboruları aynakolun arkasında kaldığından alttan gelen darbelerden rahatlıkla korunabiliyor... Fakat diğer tarafta alt çeki borusunu alt darbelerden koruyacak bir parça olmadığı için yukarıya doğru yapıyorki vurup zedelenmesin...

Doruk Atay ve Ercan Saygılı bunu beğendi.