salcano

kalafh

Üye
Tepki
0
arkadaşlar salcano cross ve salcano ng 350 ikisinden birini almayı düşünüyorum ama karar veremiyorum zaten birbirinden farklı sanırım biri mtb diğeri şehir bisikleti aslında mtb almak istiyorum ama diğeride hoşuma gitti cross araziye gelirmi gelmezmi ? bi yardımcı olabilirmisiniz yani sadece teker değiştirmekle olabilecek bişeymi ?

Scudo

Deniz Kılıç

Daimi Üye
Tepki
101
salcano cross bir şehir bisikleti gibi gözükmüyor ama treking yazıyor.Ancak mtb istiyorsanız ng 350 iyi bir bisiklet.Bence salcano cross da araziye rahatlıkla çıkabilir ama hem fiyat hemde kullanış amacına göre ng 350 cross dan iyi olacaktır.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Salcano Cross aslında tam anlamıyla bir şehir bisikleti değil. Bir melez... Şehir bisikletinin büyük tekerlek avantajı, dağ bisikletinin geometrisine yakın bir geometri ile birleştirilmiş. Bir de arka ve ön amortisör eklenip konfor seviyesi artırılmak istenmış. Araziye girilebilecek bir bisiklet değil ancak sanki biraz toprak yolda da kullanılabilsin hissi uyandırmak istemişler :). Bence o arka amortisör olmasaymış daha iyi olurmuş...
Ng 350 ise bir dağ bisikleti. Bana gönderdiğiniz özel mesajda gözünüze küçük göründüğünü söylemişsiniz. Ancak bu tamamen bir göz yanılması. Bilmiyorum bisikleti canlı olarak hiç incelediniz mi ancak sitedeki fotoğrafı da açıkçası biraz garip duruyor :). Canlısı daha güzel :D.
Diğer yandan 17,5" lik kadrosu 175-185 boya aralığında kullanılabilir tahminen.
Cross'a dişli lastik takıp araziye girersiniz ancak verim ve keyif alamassınız. Çünkü üzerindeki ön ve arka amortisörler size arazide performans katmak için değil, yolda konfor sağlamak için takılmışlar. Aynı zamanda 28" tekerlekli olmanın verdiği farklı geometri de arazideki sürüş keyfinizi bozacaktır. (Bu sözüm yanlış anlaşılmasın, 28" tekerlekli dağ bisikletleri de var, hatta Rock Shox, REBA modelinin buna uygun olan tipini de üretti. Ancak Salcano Cross pek bu kategoride değil.)

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Eğer arasırada olsa arazide kullanıcam diyorsanız direk tercihiniz ng350 olmalı diyorum ben ayrıca cross un arkadaki amortisörünün verdiği konforu biraz daha rahat bir sele takarak ng350 dede yakalayabilirsiniz...

kalafh

Üye
Tepki
0
tesekkurler arkadaslar ng 350 ye karar verdim hatta hatta 2006 modeli daha yeni gelcekmis bayinin demesine gore bugun gelmistir herhalde taksit sayisini vadesiz 14 ay yaptirabilirsem hemen gidip alıyorum :)

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
hayırlı olsun iyi sürüşler...bu arada bu bisiklet fiyat ve performansı sebebiyle çok sorulan ve tercih edilen bir bisiklet şuan bir süre binip görüşlerinizi yazarsanız diğer üyelerimiz içinde bi kaynak olmuş olur...

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
kalafh yeni bisikletin hayırlı olsun..bende ng 350 kullanıyorum ve gayet memnunum tek derdim moralini bozmak gibi olmasın ama zoom marka ağır olan ön amörtisörü ben ng 350'ye psylo race taktırmayı düşünüyorum. tek eksi yönü maşa oda değiştirilir yanı kafanı yorma.genel olarak bisiklet gayet iii arazide de ii şehirde de iii orta halli bi mtb işte..kazasız belasız pedallaman dileğiyle

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153

Bir düzeltme yapayım:
Yeni trend dağ bisikletlerinde 28" değil de 29" . Ama ince lastikle değil tabii ki..
Geçenlerde Trek'in Avrupa-Asya-Afrika ülkelerinden sorumlu Amerikalı yetkilisi ile yemekte konuşmuştuk bu konuyu.. Amerika'da oldukça talep varmış 29" MTB'lere..
Selamlar

• Beğen
Tepkiler: çağatay_çankaya

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Keşke mesajımın sonuna -+1" diye yazsaymışım :D.
Şaka tabi ki. Düzletmen için teşekkürler Gürsel... :)