Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

salcano yu sedona ve ümit ile karşılaştırdığımızda..?

Konu, 'Salcano' kısmında Barış Özgür tarafından paylaşıldı.

1. Barış Özgür

Barış Özgür Üye

Seviye:
    bu bisiklet markaları bildiğim kadarıyla türk malı
    malzeme kullanımı ve kaliteleri açısından karşılaştırma yapabilecek olanların yorumlarını beklerim ..?

2. semihh

semihh Bisikletkolik

Seviye:
    salcano artık sedona ümit bianchi vs. vs. gibi bisiklet firmalaryla kıyaslanamayacak derecede kaliteli bisikletler üretiyor. yani salcanoyu bu firmalardan ayırmak gerek ve suan türk malları arasında en kaliteli olan salcanodur özellikle üst grup salcano bisikletleri kesinlikle tavsiye ederim. bir scott a 4-5 milyar vereceğine 2 milyar salcoya ver yarı fiyatına aynı kalitede bisikletin olsun ;)

Barış Özgür bunu beğendi.
  3. Barış Özgür

Barış Özgür Üye

Seviye:
    daha önceki konularda salcano xrs 200 modeli yol modelinii sormmuştum
    sence salcano hi-ten kadro ve maşa alınabilirmi..?

4. semihh

semihh Bisikletkolik

Seviye:
    yol modelleri pek iyi değil açıkcası. öyle cok performans istemıyosan alınabilir. ama ne bilim yol bisikleti konusunda salcanonun biraz daha yol kat etmesi gerekiyor.

5. Barış Özgür

Barış Özgür Üye

Seviye:
    anladımm zaten salcano modellerinde genel görüş böle :)
    ama daha pro bakan arkadaşların aksine ben bahsettiğim seriyi çok beğendim. benim için görüntü ve sağlamlık biraz daha ön planda sanırım daha önce açtığım konulardada hi ten hakkında biraz bilgi edindimm. pek sevilmeyen bir malzeme anladığımm kadarıyla
    fakat sağlamlıkk konusunda tereddütlerim var

ayrıca bu linkteki salcanoyu nasıl değerlersiniz merak ediyorum

http://www.***************/ilan/ali...ol-bisikleti-28-jant-kacmazzzz-30597486/detay

diğeri

http://www.***************/ilan/ali...lcano-disk-fren-shimano-sistem-31741326/detay

ikiside güzel görünüyor ümit sanki daha ii gibii geldi ama bilemiyorum

6. kuduzk9

kuduzk9 Kıdemli Üye

Seviye:
    salganoda bende hem fıkırım ama ne derece tecrubesı war bu ısde buda onemlı kac yılını vermıs bu aska kı ne kadar guven verıcegı tecrubesıne baglı sonucta ben o aletın uzerınde belkı 50km belkı 70km hız yapıcam bı akort telının kopupda benı ınıs takımları olmayan bı ucakla ucurmasını ıstemem acıkcası
    -sedona daha mantıklı gelıyor acıkcası (senın yazdıgın 3 marka arasında)

7. Özcan ÇAKAR

Özcan ÇAKAR Aktif Üye

Seviye:
    salcano kaliteli olabilir. ama kesinlikle scott ile kıyaslanamaz. özellikle yarı fiyatına scott kalitesi demişsiniz. bu laf biraz abes kaçmış... renault ile mercedes i kıyaslamak olmuş resmen yaptığınız yorum.

8. semihh

semihh Bisikletkolik

Seviye:
    size katılmıyorum. salcano suan gelişim aşamasında ama suana kadar yine de diğer türk firmalarını sollayacak ataklar yaptı. ayrıca bir scott scandıum kadro uretebiliyor mu ? uretmezse ben kıyaslarım. bnm bindiğim ng20 kadrosu scandıum ve cok memnunum 1100 gram agırlıgında neredeyse scott karbonlar kadar ve cok sağlam bi kadro. scott da kullandım giant da kullandım biçok kaliteli marka kullandım. scottın kalitesine lafım yok ama neden salcano hala asagılanıyor bilmıyorum salcano da ugrasmıs emek etmiş scandıum kadro yapmıs ve cok harika bi kadro bnce bu yuzden scott la kıyaslarım. zaten scott la bi tek kadrosu kıyaslanır diğer malzemeler aynı zaten ya sram ya shimano avid mavic vs. vs. aynı diğer parçalar yani. salcanoyla scottı bu yuzden kıyaslıyorum cunku scott etiketini satıyor tabi ki markalaştığı için ;)

9. Barış Özgür

Barış Özgür Üye

Seviye:
    nacizane bir fikirdir benimki dünya çapında bu iş böledir. markaysan kalitenden kimse şikayet etmez ise bunu iki katı fiyata satarsın.

ama gelişmeye ve pazarpayı kapmaya çalışan firma kaliteyi ucuza sunabiliyosa fiyattan müşteri kazanmak zorundadır. burda önemli olan o kaliteyii devam ettirmektir. kullanamdım ama salcano çıtasını gitgide yükseltio burdaki forumdan takip ettiğim kadarıyla
    bu durumda nacizane fikrim bu kadar kaliteli işler yapıyosa fazla para gerek yok ...

ama salcano hi-ten kadro nekadar iidir onuda merak etmioo deilim :)

10. semihh

semihh Bisikletkolik

Seviye:
    valla burda kullanan 5-6 arkadas var hiten yol kadrosunu baslangıc için iyi dioalr memnunlar da yani. :)

eminim ki salcano bu kaliteyi devam ettirecek ve daha da geliştirecektir. ;) yine 2011 modelleriyle de cok iddialı gelecegine inanıyorum sizler de göreceksiniz bunu yakında :)

11. kuduzk9

kuduzk9 Kıdemli Üye

Seviye:
    salganoya kotu falan demıyorumda rısklerede gırmek ıstemıyorumyenı gırdı pıyasayabı bmw porshe audı mecds volvo damı kendını guvende hıssedersın dacıa yada opeldemı bugattıdemı bugattı ewet oda taze bu alemde yemınle soyluyorum bınmem

12. Barış Özgür

Barış Özgür Üye

Seviye:
    buda bakış açısı ve maddiyata dayalı bir litaratür :)

bu arada bugün burda bir bayiye gittim salcano xrs 200 fabrikada dahi yokmuş
    peynir ekmek misali
    daha hiç şikayetle gelen yok dediler

13. SerkanNamazcı

SerkanNamazcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Salcanoya ben .. burada başka alternatifim olmadıgı icin ve zaten amatörce bir şey bilmedigim için salcanodan başlamak zorunda kaldım renklerinden dolayı nova yı almayı planlıyordum ama sonradan nova bizim bayii de olmadıgından dolayı ng 650 ile başladım bisiklet hayatıma zaten kücüklügümde 5 vitesli milliyetin verdigi bisiklet vardı .
    Ng 650 ilen cıkmadıgın bayır girmedigim cukur dağ kalmadı sonuc bisiklet 3 ayda pert oldu .. :) tabiki sonra bisiklet forum arkadaşlar abilerim felan derkan bisiklet bilgim bir daha ilerledi .. sonra baktım ki böyle olmuyor Salcano 303 srd diye geçtim neden srd derseniz hep shimanoyu gördüm simdide sram'ı deneyim dedim ilk defada hidrolik fren kullanacaktım bisikleti aldıgımda gercekten harıka düzeyde oldugunu anladım ilk giriş seviyesindeki bisiklet icin....
    Gidon vitesler ..frenler lastikler...

kadro yapısı ve güzelligi...

daha nice şeyler salcano bazı şeyleri mix yaparak bisikletin üzerine koyuyor misal avid 3 ve diger frenlerde rotor shimano tam olarak koymuyor .. şuanda görülen fiyat etiketi yada katalog fiyatlarinin %40 aldınta alabiliyorsunuz yani ona aldanmayın derim iyi bir pazarlık güzel sonuç ve güzel bir bisikleti size getirebilir . sitesinde gördügünüz bisikletleri diger klas ve bisiklet markalarında almak zor ve zorunda ilersidir hatırlatmakta yarar var ama salcanonun gitmesi gereken daha cok yolu ve izlemesi gerek bir politika olması gerektigi düşünüyorum..

Bence Salcano ..

14. kuduzk9

kuduzk9 Kıdemli Üye

Seviye:
    kesınlıkle basarılı bı sekılde ılerlıyo ama daha war bence bı kac yarısa daha katılsın dayanıklılıgını ıspatlasın belkı butceylede pek alakalı degıl 1000 lıraya salgaona hıdrolık fren werıyosa ben mekanık dısc 4300 trek alırım tabı bu bı gorusde denebılır guvende denebılır cunku butce dıyosun en ucuz hıdrolık kalıper balatası 25 lıra en ıyı mekanık balata shımano 15 lıra ılerıye donuk butceyı dusunun bence artı fren kolların oldukı kaza yaptın allah gostermesın tabı masrafı ne olucak yıllarca parcasını ucuza bulucagın bı donanım sec yok abı mahallede hıdrolık frenlı bısıklet olsun dıyosan o baska

15. Harun Salcı

Harun Salcı Bisikletkolik

Seviye:
    Ümit'i kıyaslama bile.Ben Sedona'nın daha iyi olduğunu düşünüyorum.

16. SerkanNamazcı

SerkanNamazcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Senin dedigin şeye bakarsak papuçlarda kaliteye göre fiyatlandırılıyor ama salcanodaki malzemeri diger bisikletlere göre kıyasla ..

Egerki sen Hidrolik frenin rahatlıgı kullanışlıgı secersen evet düştügün zamanda maliyetine katlanacak yada alternatifin olacaktır ..

durmayan bir sektör bisiklet .. A'dan z ye de olacak z 'den a ya da !

kuduzk9 bunu beğendi.
  17. kuduzk9

kuduzk9 Kıdemli Üye

Seviye:
    on rotoru 203mm ye cıkardım hdrodan ne fark kaldı ne bısey 450 g hafıflıgı var gerısı cep dusmanı

18. Barış Özgür

Barış Özgür Üye

Seviye:
    ya slında asıl soru şu olmalı oke hafiflik önemli anladık. ama 3-5 gramın lafını yapmazsak
    kaliteyi belirleyen malzeme dedilmi zaten ki ekipmanların zaten hazır olarak takıldığını düşünürsek bunu sonradan ekelme ve çıkarma yapma şansı kalıyosa

geriye sadece kadro kalıyo şekli şemeali ağırlığı malzeme kalitesi ve işçilik

bence asıl soruu burda buu

aynı ağırlıkta kadrosu olan bu üç marka nerde birbirinden ayrılıyoo..?

19. Deniz Onur SARIOĞLU

Deniz Onur SARIOĞLU Kıdemli Üye

Seviye:
    Üstündeki aletlerden örneğin aktarıcı aynakol maşa vs.

20. Barış Özgür

Barış Özgür Üye

Seviye:
    işte bahsettiğimm şey buu zaten ve bunlar heryerde aynı kalite bulabilirsiniz
    örneğin shimano hangi seri istersen tak

asıl önemli kadro...