salcano yamuk üretilen jantı akort edip gönderecekmiş!!!

adnan kahveci

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Salcano
arkadaşlar merhaba,
bildiğiniz gibi bir kaç hafta önce salcano city sport 30 aldım...alırken hiç dikkat etmedim birgün sürerken arkadaşım arka teker düzgün dönmüyor dedi..doğruca salcano avcılar servisi demiral bisiklete gittim...kendisi servis olduğuna bi pişman (gitmenizi hiç ama hiç tavsiye etmem) janta bile bakmadan jant yamulmuş,yeni jant al dedi...nasıl yani dedim 2 yıl garantisi yok mu ?? ben niye alayım fabrikadan isteyin dedim..garanti jantı kadroyu zinciri vsvs karşılamazmış...peki dedim neyi kapsıyor?? hiç bir parçasını kapsamıyorsa garantinin amacı ne?? direk fabrikayı aradım..konuşmayı aktardım...çelikoğlu bisiklete yönlendirdi satış sonrası temsilcisi..o arkadaşlar gerçekten ilgili jantı ,akortu vs yapmaya uğraştılar...jant biraz düzeldi ancak sıfır ayarında olmaz dedi..fabrikayla tekrar görüştüm,ayrıca çelikoğlu bisikletteki arkadaşta jantın değişmesi talebini iletti...bana ve o servise tuğral beyden mail ile talepte bulunmasını ,yeni jantın gönderileceği belirtildi..
aradan 1 hafta geçti..fabrikayı aradım..telefona enes yada ensar adlı biri çıktı ..işlerin çok yoğun olduğunu ve araya sıkıştırmaya çalışacağını belirtti...
bisikletimde pedal çevirirken çatırtı ve en ufak bir temasta zincir atması problemi başlayınca tekrar celikoğlu bisiklete gittim..arkadaş senin jantı bir soralım dedi...yanımda fabrikayı aradı ve ensar yada enes adlı o kişi telefona çıktı...o geçen hafta görüşüldüğünü ve yeni jantın gönderileceğini iletildiğini aktardı...karşıdaki şahıs "ne yeni jantı işim çok yoğun gönder jantı bir günde akort ayarı yapıp göndereyim dedi..servis "ben zaten akort ayarı yaptım ancak jant esnekliğini yitirmiş değişmesi gerekiyor dedi ve karşıdan tel kapandı...ben tekrar bu şahsı aradım "nasıl jant göndermiyorsunuz geçen hafta gönderileceği söylendi dedim"bana servisi ver dedi ..servisçiye"niye beni bu adamlarla muhatap ediyorsun diye fırça çekti"

salcanonun yetkilisi tuğral beyle konuştum ve bütün bu konuşmaları aktardım...esnekliğini kaybetmiş bir jantı akort ayarıyla geçici tedavi ederek yeni bir jant ayarına getirelemeyeceğini ve bu üstün körü anlayışla gerekirse mahkeme yoluna başvurbileceğimi belirttim..anlayışla dinledi ve işlemleri takip etti ve telefonumu alıp gelişmelerden haberdar edeceğini belirtti..bu gün jantım ellerine ulaştı..gelişmeleri burada yayınlamaya devam edeceğim

Scudo

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
5 6 ay önce arka jantım çatladığı için Salcano fabrikasına jantı 2 ay rehin bıraktım.Her aramamızda çok yoğunuz falan filan konuşmadan zaten haberi yok bağırarak,ha-lı hu-lu konuşuyordu teknik servisteki çalışan.Bu jantların akord tutması mucize,hani yalpa ayarı tuttu bu sefer atlama yapıyor,tam 15-20 dakika sürüyor.bence teknik servisle uğraşana kadar güzel bir jant seti alın yaza doğru ben böyle yapacam.Kron'un maşası,Salcano'nun jantları.City sportlar ve Astrolar çok hoşuma gidiyor ve bana göre bu bisikletler ömürlük bir kaç değişiklik yaptıktan sonra.

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Ben de bir zamanlar kendilerinden, maliyetine katlanmak üzere okulumuzda açtırdığımız ders için malzeme talep etmiştim. Öğrenci parası ile karşılanacak olduğu için firma ile direkt görüşmenin uygun olacağını sanmıştım, biraz da idare bu konuda yönlendirmişti. Ancak gelin görün ki telefona çıkan yönetici sekreteri hanımefendiye derdimi anlatamadım. Beni bedava ürün istiyor sanıp firma politikasından dem vurmaya kalkışmıştı. O gün bugündür zaten ismine duyduğum antipatim iyice irrite olmama neden olmuştur. Kurumsallaşma sürecinde sancılar çeken bir firma görüntüsü veriyor bana.

burak özgüng

Daimi Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
salcano almadan önce 'Google a şikayet var salcano' yazın.
sonra 2 kere daha düşünün...
çok ama çok geçmiş olsun..

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
49. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet turu bitiminde salcanonun bir tanıtım standı vardı.Üst düzey bisikletlerin sergilendiği seyyar bir stant.Salcano ile alakalı şikayetlerimi ve modelleri yakından görmek amacıyla standa gittim. Ve bir Salcano klasiği haline gelen her zamanki yetkili kişi bulamama sorunu ile karşılaştım. Bisikletleri çalmasınlar veya üstüne oturmasınlar diye bir personeli ( Şoför) bırakıp bir yerlere gitmişler.

Yahu arkadaşlar benmi çok zekiyim yoksa bunlar mı bu olayı akıl edemiyor anlamıyorum.Binlerce bisiklet meraklısının toplanacağı bir alana , tur sponsoru olarak tek başına bir stant açıyorsunuz.Halk sürüşü bitince kalabalık dahada fazlalaşmış. yarışın sonuna kadar sağda solda dolaşacak belli. Hiç mi teknik detaydan anlayan bir yetkili bırakmak akıllarına gelmez.???
bari bir kaç çeşit broşür hazırlansa. Nerdeeee

Gerekirse fabrikadan mühendisleri diz oraya , Millet sorsun sorusunu çatır çatır alsın cevabını , geçtim mühendisi bari teknik birileri olsun. Bu XX lira bu YY lira alacağınız yegane bilgide bu. O Soför arkadaştanda Allah razı olsun, anlamadığı halde elinden gelenin fazlasıyla yardımcı olmaya çalışıyor.

"Bir firma nasıl yerinde saydırılır" uygulaması için ne gerekiyorsa yapıyor Salcano yönetimi.Sadece teknik servis veya satıcılar mı ilgisiz alakasız sanıyorsunuz. balık baştan kokuyor. Profesyonel olmak bambaşka bir şey. Bunlar halen köylü kafasında gidiyorlar. Son kullanıcı şikayetçi, Teknik servis şikayetçi , satıcı şikayetçi. Yönetim ciddi bir yönetim olsa bunları görür ve daha sezon açılışından önce önlemini alır. Biz büyük firmayız demekle büyük olunmuyor.

Belki bu sponsorluklar için Dünyanın parasını saçıyorlar ancak nihai alıcının memnuniyeti hakkında en ufak bir olumlu gelişme yok.Olacağı yolunda herhangi bir ümidimde yok.Milli duygularla yerli üretici kazansın diyoruz ama onlar "bizlerin güvenini kazanmamak" için ne gerekiyor fazlasıyla yapıyorlar.

Aynen devam salcano yöneticileri. Nasıl olsa birileri bir şekilde alıyor bu bisikletleri.

Not: Salcano kullanıcısıyım.

Alpaslan.Savacı

Aktif Üye
Tepki
181
Bisiklet
Canyon
Icime sinmedi... diger bildik iki uc markaya ayni seyi yaptim...... Hicbirsey cikmadi...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hayretki hayret bu adamlar bu kafayla ve davranışla foldayı nasıl üretmişler bir ben memnunum galiba:))))

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Bazen bütçe yetersizliğinden dolayı city sport falan önerdiğim olmuştur ama bu istisnadır.

Ancak, başka imkanınız varken SALCANO ALMAYIN. Açık ve net.

Sebeplerini defalarca yazdım. (sebebe ne hacet ya, neyse...) Merak eden varsa, google'a "tuncay üner salcano" yazıp aratabilir.

Umarım tüm sorunlarınız çözülmüştür ve keyifle pedallamaya devam edersiniz. Allah kimseyi salcano'dan teknik servis/garanti değişim vs talep etmek zorunda bırakmasın.

• Beğen
Tepkiler: Gokalp Gokmenler

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
tüm yazılanların ,eleştirilerin altına imzamı atarım...
2008 mart ayında 4300 liraya aldığım scott scale -30 karbon -large kadro çatlamadı bile 50.000 km lere yaklaşırken salcano ne hale gelirdi acaba altımda merak dahi etmiyorum....

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
@Kudret Kurtcebe

Bir senelik bisikletimle 7000'km yol yaptım,dahaki 4 5 ay kullanamadım bile.Sorun bisiklette değil jantlarda.

Emre Sertkaya

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Kron
Eyvahhh :D arkadasa salcano astro 240 onermıstım buyk ıhtımal alacak inş bir sorun cıkmaz onda

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
City Sport piyasadaki şehir bisikletleri içinde gerek donanım ve gerekse still olarak ciddi bir alternatif Tuncay bey.Keza Astro seriside öyle Emre bey. Düşük veya orta halli bütçeler için benimde tavsiye edebileceği modeller bunlar.

Birebir aynı donanım trek'te ve Salcanoda olsun. Trek aldım donanım şudur dediğinizde Ooooo , salkano aldım dediğinizde ııhhh ( memnuniyetsizlik ) Neden ?

Ömür tillah aynı bisikleti kullanacak değilim. kadro geometrisinin bana sağlayacağı extra avantaja ihtiyaç duyacak kadarda profesyonel değilim, acemiliğimi atmak ve keyifle ve zevk ala ala bisiklete binmek istiyorum diyen herkeze salcano tavsiyemdir. Kırıp döksenizde , çalınsada ucuz sayılabileceği için telafisi mümkündür.

Ayrıca kötü teknik hizmet sizi mecburen mekaniker seviyesine getiriyor.Salcano görünür yerde iyi parça kullanır, alenen görünmeyen yerlerde ( tekerlek göbekleri , zincir , orta göbek vs vs ) ucuz muadil ürünler kullanır. Zamanlar bisikletinizin sağından solundan gacırtı sesleri gelmeye başlayınca ve teknik serviste bunları garanti kapsamında çözmeyince başlıyorsunuz donanım araştırmasına ve bundan dolayı diğer donanımların aslında mekanik farklarınıda öğrenmeye başlıyorsunuz ( Bu aslında iyi bir şey ) 7.5 liralık bir tekerlek göbeğini 30 liralık bir tekerlek göbeğiyle değiştirdiğinizde sürüş nasıl değişiyor , bunları yaşayarak ve hissederek öğrenebiliyosunuz. ilerde bisikleti değiştirmeniz gerektiğinde hangi donanımın sizin için en ideal olduğunu kestirebiliyorsunuz. Bir trek sahibinin bunları öğrenmeye ihtiyaç duyması çok uzun bir süre gerektirir.Ama salcanonuz varsa 3 ay içinde başlıyorsunuz araştırmaya.

Geçmişte yurtdışı bağlantılarıda olan bir kaç şirkette yöneticilik yaptım. Yabancı mantığıyla bir yönetilse bu şirket piyası tek başına tarumar eder. Bu fiyat aralığında eğer kadro kalitesinide arttırırsa avrupayı sallar. Yönetim kadrosu ingiliz olsa varya arkadaşlar dünyayı sallarlar. Ama dayıoğlu , amcaoğlu, enişte müdür mantığıyla yönetiseniz olacağı budur. Ulaşabileceği büyümede en fazla bugünkü kadar olur.

Çalışma hayatı bana şunu öğretti. Çalıştırdığınız personeli maddi ve manevi olarak tatmin etmezseniz baştan savma iş yapar. Bu maaşa bu kadar çalışırım diye performansını %30'lara kadar düşürür.Teknik servis ve yetkili satıcı, sorun halinde firmada muhatap bulamıyor. Çözüm bulamıyor.Frimadaki çalışanlarda bu durumu umursamıyor olmalı ki çözüm üretmek için çaba sarfetmiyorlar. Teknik servisler ve satıcılar Son kullanıcın tacizlerine muhatap olmaktanda bıkmışlar.Kendi ceplerinden masraf yapmaktansa çözümü son kullanıcıya ödetmekte buluyorlar. Bu da son kullancının olumsuz kullanıcı olarak dolaylı yoldan firmaya dönüyor.Bu yorumları okuyanlarda satın almaktan vazgeçip başka markaya yöneliyor. Firma yönetimi bunları akıl edemiyormu ? Gidişata göre edemiyor.

İnternet hem iyi hemde kötü bir icat.Eskiden başımıza olumsuz bir olay geldiğinde sadece çevrenimize ve 80 yıllarda cb halk telsizi kullananlardansanız 40 km çaplı kullanıcılara ulaşıp anlatabiliyordunuz. Şimdi vatandaş forumlara yazıyor. Bırakın Türkiyeyi , yurtdışındaki insanlar bile bunları okuyup firma ve ürün hakkında fikir üretiyor. Firma eski firma olabilir. Köklü firmada olabilir, Ama dünya geliştikçe ve değiştikçe günceli yakacayacaksın arkadaş. 30 sene evvelki yönetim mantığıyla yönetmeye kalkarsanda olacağı budur.Aynen devam edin beyler. bir gün iflas ettiğinizde sormanız gereken soru "nerde hata yaptık" değil, "neyi doğru yaptık" olmalı

Firma teknik servis açmaktansa , yerel teknik servislere yetki vermeyi daha uygun buluyor.İlk açılışta masrafları kısma bakımından bunu yapmasıda mantıklı zaten , ancak bir yerlere geldiysen ve özellikle ülke genelinde sporsorluk yapacak kadar büyüdüysen , sporsorluk ve reklam için ayırdığın bütçenin bir kısmıyla , büyük illere merkez showroom ve teknik servis açmak firmanın dahada büyümesi için olmazsa olmaz şartıdır.Her modelden bir tane alıcının denemesi için bulunduracaksın.Bunlar ufak ama önemli nüanslar. En iddialı modellerini dizipte , elleme , oturma , kullanma dersen , vatandaş satın alma tercihini neye göre yapacak ? bunları düşünen yok.

sayfalarca yazı yazılabilinir ama zaten sayfalarca yazı var.Kısaca Salcanon varsa derdin var arkadaş.

Y.YILDIRIM

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Salcano
@cömert özen
Dediğinz doğru fakat bütçem 700-850 arası bu fiyatlara alınaiblecek en iyi donanımlı biiskletler salcanoda.Diğer markalara bakdığımzda bu fiyatı sadece kadroya vermiş oluyoruz .Ama dersinizki bu fiyata daha iyi donanım var tabiki salcanodan iyidir.Salcano alanların bütçe sorunu yüzünden aldığı aşikar.

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Salcano'da çalışan sözde teknisyenlerde işten anlamıyor ki,yani en alt kesimden zaten baştan savma iş yapıyor adamlar. Cömert beye bende katılıyorum,bu kadar yüksek potansiyele sahip bir firma kendine yazık ediyor bence de. Markalaşmak öyle sponsor olup,yarışçıların altına sram redli,xx'li bisikleti verip reklam yapmakla olmuyor pek. Alt kesim kullanıcının geri dönüşleri belirler markanın kalitesini vs. Memnun kalan kullanıcının,salcanonun milyon dolarlar verip yapamayacağı reklamı yapmasını umursamıyorlar sanırım. Bu kafaylada pekte büyüyemezler zaten.

• Beğen
Tepkiler: erendiz çetiner

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
@Gökhan Toros

Fabrika açarken ticaret ve sanayii bakanlığı belirli uzmanlıklta ve sayıda teknik personeli çalıştırma şartı koyuyor. Bunları sağlamadan açılış yapamıyor veya işletmeye devam edemiyorsunuz.

Bu durumda salcano gibi hem bisiklet hemde motorsiklet üreten bir fabrikada çok sayıda mühendis olmak zorundadır. Açılışta işe alıp sonradan kovamazsınız ( ssk kayıtlarından tespit ederler ) . Kağıt üzeriinde mühendis bulundurma durumunda bile SSK ödemeleri yapmak zorundalar.Ayrıca çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı denetimlerinde bu mühendislerin bizzat görev yerlerinde olması gerekiyor. Dolasıyla salcanonun İstanbul Arnavutköydeki fabrikasında birden çok mühendis bir fiil bulunmak zorunda.

Bir fabrika düşününki ürünlerini her mekanda tanıtabilmek için mobilize bir stant yaptırmış olsun.Ve bir etkinlik düşünün ki sadece o fabrikanın ürünleri var. Rakip firmalar yaklaşamıyor bile.Ve bir etkinlik düşünün ki binlerce kişi var ve potansiyel alıcı.
ve görevlendirdiğiniz bir takım personel düşünün ki hiçbirisi ortalıkta gözükmüyor.Tanıtımı firmanın ağır vasıta şoförü yapıyor.
fıkra gibi değil mi ?

Hadi diyelim heopsi açıktı yemeğe çıktı. En az bir kişi bırakmayı akıl edemiyorlar mı ? Hadi tuvalet ihtiyaçları ortaya çıktı. Hepsinin aynı anda mı çıktı ? Yahu son gün. Evin sayılan istanbuldasın , be arkadaş hiç mi yönetimden birileri yok ? Hiç mi fabrikadan yetkili bir Allahın kulu bunları görmüyor ? Tamam motorsiklet fuarlarındaki gibi yarı çıplak mankenle tanıtım yapmasınlar ancak biraz profesyonel davranılarak yapılacak bir tanım organizasyonuyla belkide binlerce potansiyel alıcı kaçırıldı... Dİ2 sistemi tanıtma ağır vasıta şoförüne kaldıysa, varın fabrikanın halini siz düşünün.

Fabrikanın MTB takımı yokmu ? Getirseler ya takımı bizzat halkla kaynaşsın. Meraklısı profesyonel sporculardan bilgiyi alsın. Hangi donanımı profesyonel sporcu neden tercih ediyor.Bunlar açıklansın. hatta dev ekran kurulup gerek fabrika ve gerekse de diğer etkinlikler tanıtılsın. Tanıtım değil resmen gövde gösterisi yapılsın. Zaten bir fuarda birde böyle özel etkinlikte tanıtırsın kendini. Ortamdaki tek ticari firma olduğu halde daha kendisini bile tanıtmayı beceremeyen bir fabrikadan daha ne beklersiniz ????

• Beğen
Tepkiler: kubilay tüney

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
Geçen ay salcano resmi adresine XRS030 yol bisikleti modelinin "45" bedenini kaç cm boylardaki kişilere tavsiye ediyorsunuz diye mail attım. Cevap 170-173 cm diye geldi. Olayın devamı daha da kötü ama yazmaya bile üşeniyorum.

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
Salih Canoğulları denince bir adım uzak durun bence . Şahsen bisiklet sattıklarını düşünmüyorum. Tamamiyle parça satışı yapıyorlar.