Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano XRS700 Üretim Hatası ??

Konu, 'Salcano' kısmında Berkay G. tarafından paylaşıldı.

1. Berkay G.

Berkay G. Aktif Üye

Seviye:
    merhaba arkadaşlar. henüz 1 hafta bile olmadı bisikletimi alalı. bisikletin montajını yaptırdım ve yaklaşık 100km yaptım. arka fren iyi tutmuyordu. baktığımda fren papuçlarının olması gereken yere değil alt kısma bastığını gördüm. dolayısıyla jant üzerindeki stickerların da silinmesi söz konusu olmuş. servise götürdüğümde üründe üretim hatası olduğu, hiç bir şekilde pay olmadığı ve papuçların basabildiği en üst noktanın bu olduğu söylendi. ayrıca durumu salcano'yla görüşmemi de söylediler.
    bu durumda ne yapmam gerekir? salcano'yla uğraşmak istemiyorum. bu durumu kendim düzeltebilir miyim acaba? (örneğin o pabuçların bağlı olduğu parlak kısmı değiştirerek vs.)

2. Numan54

Numan54 Üye

Seviye:
    Hocam bence uğraşmak istemiyorum diyip başka çareler aramak yerine sonuna kadar hakkınızı aramalısınız. Sonuçta bariz bir üretim hatasıysa bunu sizin bisikleti aldığınız bayi sizin adınıza yeniletmeli.

3. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun. Öyle bir hata varsa ve teknik serviste hatayı doğruluyor ise, yapacağın tekşey servisten alacağın teknik servis rapor'u ile kesinlikle salcano ile iletişime geçip sorunu bildirdirmen senin yararına olacak, kesinlikle farklı metotlara başvurmanı önermem.

4. Salih Kü

Salih Kü Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yapacak birşey yok. Değiştirmek, çözmek istemezler veya çok geçici çözüm üretmekten öteye gitmezlerse dava etmekle tehdit edersiniz. Ama en kısa zamanda çözmek zorundalar. Zaten 100km gibi bir mesafe gidebildiyseniz biraz bekleyebilirsiniz diye düşünüyorum.

5. Salih Kü

Salih Kü Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    sanki fren bacakları biraz yanlış. Kadroysa sorun çözmek yerine yeni ürün vermeliler. Bacaksa ama iki dakkalık iş. Muhtemelen serviste yedeği vardır.

6. CenkT

CenkT Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Fotoğraftan anladığım kadarı ile fren pabuçlarının gidona bakan yüzünde üçgen bir form var. Pabuçlarını bağlantı civatalarını hafif gevşeterek 180 derece döndürürsen bence cantın doğru yerine basacaktır. Bu durumda sanıyorum hata fren pabuçlarını ya da bisikletin montajını yapan yerde.
    Bence dediklerimi bir dene. Geçmiş olsun. Umarım başka sorun yaşamazsın.

Faruk ÇUBUKCU ve Salih Kü bunu beğendi.
  7. Salih Kü

Salih Kü Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aaa aynen :D

8. CevdetBilge

CevdetBilge Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Fren papuçları ters gibi geldi çıkıntılar aşşağıya bakacak şekilde takmayı denediniz mi?

9. Berkay G.

Berkay G. Aktif Üye

Seviye:
    denedim hocam hiçbir şey değişmiyor. :) keşke o kadar kolay olsaydı :)

10. CevdetBilge

CevdetBilge Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    hepimiz aynı şeyi düşünmüşüz :) onları o şekilde takan kim acaba eğer bisikletçi ise bundan sonra gitmeden tekrar düşünün derim

11. sargonnas

sargonnas Misafir

Benim aklıma takılan başka bir konu var. 1 haftalık bisikletin fren kadro arasındaki vidalar ve giriş bölümü nasıl pas tutar? Sanki çok oynanmış çizilmiş gibi bir vida görüntüsü, sanki çıkma fren bacakları görüntüsü verdi bana... Tabi kimseyi suçlamıyorum öyle geldi sadece. :confused:

12. Berkay G.

Berkay G. Aktif Üye

Seviye:
    pas değil hocam çamur var. dün yağmurluydu hava malum. :)
    pas olsa yakarım salcano'yu :)

13. Uğur Ünalır

Uğur Ünalır Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Böyle bir hata nasıl yapılabilir anlamış değilim... Ters takmışlar fren papuçlarını inanılmaz bir hata... Salcano ile görüşüp montaj hatasını fotoğraflarını da göndererek iletmeniz gerek; sonuçta servisin hatası yüzünden ürün hasar görmüş. Hadi fren papuçları değişti; ya jantlardaki leke ne olacak, o çıkmaz kolay kolay... Gönlünüz rahat binemeyeceksiniz...

14. Özhan Akgöğ

Özhan Akgöğ Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bana fren ayakları biraz uzun gibi geldi tipleri de zaten eski tip fren ayaklarına benziyor. Açıkça yeni bir bisikletin üzerinde böyle bir fren ayağı olması da garip:/ tektro veya shimano sora gibi düşük fiyatlı bir fren ayağı deneme şansınız varsa öyle bir tercih yapabilirsiniz. biçim ve performans olarak da daha iyi olacağına eminim. İmkanınız varsa bisikletinizle bisikletçiye gidip bi takmadan parça olur mu olmaz mı kontrol edip almanızı tavsiye ederim.

15. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bana ilk olarak kadroda hata var gibi geldi, fren bağlantı köprüsü çok aşağıda sanki lastiğede fazla yakın gibi, 2. aklıma gelen olayda ön ve arka bacaklar yanlış takılmış olabilir dedim onlarda doğru sanırım, pabuçları ters çevirirseniz oturucağını sanmıyorum. Diğer arkadaşın dediği gibi başka bir fren bacağı denemekte fayda var. Buna rağmen sıkıntı değişmezse çok yüksek ihtimalle kadro hatası bence.

16. bkagan

bkagan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yine "salcano" yine bir "mağdur" insan... geçmiş olsun hocam umarım en kötü sorunun bu olur.....

Barış TURAN bunu beğendi.
  17. özel

özel Üye

Seviye:
    jant çaplarında bi karışıklık olmuş olabilir mi? Kontrol ettiniz mi? 26" - 28" arası yaklaşık 1 cm kadar çember büyümesine denk geliyor sanırım.

18. emre güngör

emre güngör Yeni Üye

hocam resimlerden papuçların ters takılmış gibi geldi bana üçgenimsi kısımları aşagıya gelecek şekilde takmayı bir dene

19. Berkay G.

Berkay G. Aktif Üye

Seviye:
    180 derece döndürdüm pabuçları lakin basma yeri değişmiyor, fren daha da kötü tutuyor.

20. Engin ATAL

Engin ATAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Malum salcano :) forumdan uzaklaştırılmayacağımı bilsem salihcan oğulları hakkında dümmmmdüz gideceğimde neyse..