Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano XRS300 spec stock

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında orhan tosyalıoğlu tarafından paylaşıldı.

1. orhan tosyalıoğlu

orhan tosyalıoğlu Yeni Üye

Seviye:
    Esas işimiz modifiye ve performans araçları,bisikletede bineceksek hızlı olsun dedik ve yol yarış karışımı bu makinayı aldık.Fiyatı başlangıç için uygun geldi .İlk işim güzelce parlatıp sonax boya koruma yapmak oldu :) ardından maşalarda logo iptaline gittim ve fren sele vs ayarları yaptık.Şunu söyleyeyim ehrkes bu bisikleti yerden tere vurmuş fakat daha üst doananımlı bisikletleride kullanan biri olarak bu makina tam bir fiyat - performans ürünü.Ağırlığı 15 kg flan denilmiş alakası yok üzerinde kalın ve uzun kilit vs varken13,380 kg lerdeydi ölçtük.İlk palnım biraz daha yol yapıp jant + göbekleri carbon yapmak olacak böylelikle ağırlık 9-9,5 lara kadar inecek.sürüş dinamiği olsun vites geçişleri tatminkar şu an.hızlanması da fena değil.Bisikletimle ilgili yaptığım ve yaşadıklarımı bu konudan takip edebilrisiniz,herkese keyifli forumlar iyi kandiller.

2. kerem sezgin

kerem sezgin Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşım aynsıı bende var çok memnunum acayip hızlar yapıyorum ama tekerlek şişirme sorunum var sen ne ile şişiriyorsun ???

3. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Ben olsam jantlardan önce kadroyu değiştiririm:)

4. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Sevgili Orhan,
    Bisikletin yerden yere vurulması hakkında ben de biraz aşırıya gidildiğini kabul ediyorum. Bununla birlikte fiyat/performans ürünü demek fazla olacaktır. Kadronun kalitesiz çelik olması geliişmeye kapatıyor bisikleti. Vites sistemi giriş sınıfındaki bir çok markalı rakibinde de aynı olsa da vites kolları çok sıkıntı yaratacak performanslı sürüşlerde.
    Yol bisikletine alışma dönemi için uygun bir bisiklet ama çok şey beklememek lazım.
    Hayırlı olsun iyi günlerde pedallayın :)

emreseda bunu beğendi.
  5. kerem sezgin

kerem sezgin Aktif Üye

Seviye:
    bisikleti kötülemekte aşırı ileri gidilmiş bence yol bisikletinden soğutur fln deniliyodu resmen yol bisikletini yüksek burjuva sınıfının bisikleti gibi göstermişlerdi illa 1000 tl paramız gidicekti iyi olması için ki bence hiç gerek yok bu bisiklet insana yol bisikleti zevkini hız zevkini yeteri miktarda verebiliyo çok fazla paramızda gitmiş olmuyo yani beni yol bisikletinden soğutsa soğutsa bu forum soğuturdu xrs 300 almamı engelleyerek ki iyiki aldım mutluyum sadece lastikleri şişirme problemim var

6. orhan tosyalıoğlu

Seviye:
    @Kerem Sezgin; ö.m den cevap verdim pompayla ilgili bulamazsanız yardımcı oluruz.
    @Ali.K ; kadrosunu değiştirmeyeceğim ben sevdim, çok ağır değil ben kullandım ve buna karar verdim gerekli modifikasyonlarla yürür aksam hafifletilecek,şu an bile tutunması iyi yüksek doananımlı bisikletlerle;)
    @Tolga Günsezer;Sevgili Tolga ağabey buradaki takım arkadaşlarım profesyonel yol yarış bisikletçileri ve antrelmana onlarla çıkıyorum bu bisikletle.Şu an stock haliyle bile tutunabiliyorum rahatça fotolarını da eklerim denediğimiz bisikletlerin.Evet kadro ağır ama o kadar da değil gerçekten.Vitesler içinse şu an bir sıkıntı yaşamadan zamana karşı hızlı geçişler yapıyorum ve tepkimesi kötü değil arkada da kalmıyorum yani bence tam bir fiyat performans ürünü olmuş giriş seviyesinde.Eksileri ise;fren kolları kalitesiz direksyon bandı ve kapakları kötü şu an için.

forumda cevaplar için alıntı yaptım ama çıkmadı cevap bölümünde bulamadım tek tek yazdım alışamadım :) herkse keyifli forumlar.

7. Tolga Günsezer

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Zamanla alışırsın hoş geldin aramıza.
    Eğer bu bisiklete yatırım yapacaksan öncelikle hareketli aksamın hafiflemesini hedefle. Jantlar, lastikler ilk önceliğin olsun. Daha sonra 2300 veya Sora set alarak fren ve vites kolları sorununu halledersin. Çok üst düzey donanım hedeflemeni tavsiye etmem bisikleti tümden değiştirmek daha ekonomik ve kolay oluyor.

8. orhan tosyalıoğlu

Seviye:
    Teşekkürler hoş bulduk ağabeycim.Dediklerin gibi yapacağım ağabey,hareketli aksam jant ve tekerler sonra sora set vs düşünüyorum.Çok üst donanımlar olamz zaten kaldırabileceği bir kapasite var altyapı var burada zaten güzel bir modifikasyonla tecrübelerin ve tavsiyelerinle bu makineyi iyileştirmeye çalışacağız.Arabalarda da böyledir belli bir hacim cc de kaldırabildiği kadar mekaniğe girilir üstü hata ve sorun çıkarır ya uymaz.
    Şimdi hangi jant ve göbek setini önerirsin ağabey birde üzerindeki tekerler nasıl sence?onlarda değiştireli mi?

9. Tolga Günsezer

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Jant için Alex orta seviyelerde bir model yeter ama sakın Shimano WH500 alma göbekleri 5 ara etmez. Ama lastiklere hiç acıma en iyisini kullan. Yere tek bağlantın 5 cm2 bir lastik. Fren ve virajları 5 cm2 zerinde yapacaksın.

10. bahtiyar közen

bahtiyar közen Bisikletkolik

Adı:
    Bahtiyar Közen
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    süper bisiklet kazasız bol pedallar

11. gabalı

gabalı Bisikletkolik

Adı:
    ertuğrul
    Seviye:
    Orhan bey öncelikle bisikletiniz hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın.
    Şimdi herşey imkan meselesi eğer 500 tl bütçeniz varsa ve yol bisikleti almak istiyorsanız en iyi bisiklet xrs 300 modelidir.
    Siz carbon jant seti takmaktan bahsediyorsunuz bisiklete ya carbon jantlar çok ucuzladı benim haberim yok yada sizin carbon jant fiyatlarından haberiniz yok .
    Neticede zaman içinde bu bisiklet üzerinde birçok değişiklik yapmak isteyeceksiniz ama bu bisiklet upgrate yapmaya değecek bir bisiklet değil.
    Genel olarak konuşursak eğer kişinin bütçesi elveriyorsa ve yol bisikleti onun için sadece merak yada geçici bir heves olmayacaksa kesinlikle seçim bu bisiklet olmamalı.
    1.000-1.200 tl aralığında çok daha randıman alcağınız ve uzun süre üzerinde değişiklik yapmanıza gerek olmayacak bisikletler var piyasada.
    Bianchi SLR 400,SEDONA 601,Salcano XRS 800 ve XRS850 gibi

orhan tosyalıoğlu bunu beğendi.
  12. kerem sezgin

kerem sezgin Aktif Üye

Seviye:
    bence de değişiklik yapmaya gerek yok üstünde hem modifiyede arıza riski biraz daha fazla bence harcayacağınız parayı bugünden biriktirmeye başlasanız daha iyi bir bisiklet alınabilir ben şahsen xrs sayesinde yol bisikletinin tadını aldım ve şimdiden daha da iyi bir bisiklet için para biriktiriyorum

orhan tosyalıoğlu bunu beğendi.
  13. orhan tosyalıoğlu

Seviye:
    Dediğiniz jantlara bakacağım Tolga aabeyim sağol varol önerinden dolayı.Birde hangi modeli onu söylersen daha rahat fikrim olur.Dediğin çok doğru lastikleri michlen düşünüyorum ağabey frenleride öerdiğin marka model varsa iyi olur.Bugünritchey marka giden boruu alıcam arkadaşımdan carbon dedi ama çizikleri varmış 50 lira yeter dedi nasıl sence alayım mı ağabey?modelini öğrenip yazarım.
    Teşekkür ederim Bahtiyar ağabey pahalı donanımları olmasda gerçekten fena değil.
    bügün arkadaşımın yanına gittim ve gitmişken biraz foto çektim:

14. orhan mammadov

orhan mammadov Üye

Seviye:
    çok güzel bisiklet

15. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Donanım olarak fazla anlamam ama bisikletinizin duruşu çok güzel...

16. orhan tosyalıoğlu

Seviye:
    Teşekkürler , donanım olarak zayıf bir model fakat zamanla kendim iyileştiriyorum kendime göre.
    çok teşekkürler.
    bisikletin uzun kullanımda frenlerinin çok kötü olduğunu gördüm ve tektro fren sistemiyle değiştirdim.Kadro frensistemine göre maşayı genişlettik briaz arkayıda öyle modifiye ettik alt yapı sı uygun değildi ama artık oldu :)Tektro R 530 set aldım ön/arka.
    birkaç görsel:

17. bkagan

bkagan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    güzel duruyor sevdiysen problem yok bol pedallar.....:)

18. orhan tosyalıoğlu

Seviye:
    Teşekkür ederim sağolun.
    Bu gün biraz ekleme yaptım bisikletime;
    -Token gidon bandı takıldı.
    -VDO R4 elektronik gösterge takıldı.

19. orhan tosyalıoğlu

Seviye:
    Herkese selam bu günde bisikletimin fren kollarını çok sevdiğim kırmızıya boyadım , gidon ve renk uyumu bence fena olmadı hoşuma gitti.Renk kodu 302 kırmızı kullandım.Ayrıca kabloları tek hattan topladım düzelttim.Artık bisikletim stock değil modifikasyonlar kendini belli etmeye başladı.Umarım beğenirsiniz değerli yorumlarınızı eksik etmeyin ,boş kaldıkça birşeyler yapmaya devam edeceğim kısmetse herkese iyi forumlar.

20. Tolga Günsezer

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Yaptığınız modifikasyonlar estetik olarak çok hoş. Fren geliştirilmesi ise zorunluydu.
    Fakat kabloların tek hattan toplanması hem estetik olarak olmamış hem de işleyiş olarak uygun değil, frenlerde ve vites geçişlerinde sorun olabilir dikkatli olun derim.
    Bisikletinizi geliştirmek için STİ fren / vites kolları takmanızı öneririm hem şık hem de performans olarak şu halinden çok daha iyi olacaktır. 2200 - 2300 - sora serileri fiyat ve performans olarak yeterli olacaktır. Tabi kırmızıya boyarsanız daha şık olur.