Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano-XRS200 - Ümit RaceBike ya da diğer ? 350 TL civarında ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Onur Narinoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Onur Narinoğlu

Onur Narinoğlu Yeni Üye

Seviye:
    İyi günler arkadaşlar, tekrar bisiklete başlamayı düşünüyorum da daha önce ağırlık problemi çok çektim bu sefer yol bisikleti düşünüyorum. Bütçem 350 TL civarında.

Bir kaç gündür inceliyorum 2 tane uygun model bulabildim.

Bir tanesi;

Salcano-XRS 200 http://www.salcano.com/XRS200.asp
    ● Shimano 14 Vites
    ● Hi-Ten Kadro Ve Maşa
    ● Alüminyum Ahead Boğaz
    ● Caliper Fren
    ● XR18 Çift Duvarlı Jant
    ● Ağırlık 12.6 KG

bir diğeri de; Ümit'in Race Bike diye bir modeli.

Salcano aklıma yattı gibi ama hi-ten kadro olması beni korkutuyor. Herkes Ümit için çok kötü yorumlarda bulunmuş, bu konuda ki fikrinizi ve alternatif bisiklet fikirlerini alabilir miyim? Teşekkürler...

emre evgin bunu beğendi.
  2. Murat Uluoğlu

Murat Uluoğlu Kıdemli Üye

Seviye:
    ağırlık problemi çok çektiysen, salcanonun o modeli hi ten kadro olmasından dolayı yol bisikleti için ağır sayılan bir model. kadro açılarından ve düşük kalitesinden dolayı beğenilmediğini biliyorum. hatta forumda biri yol bisikletinden soğumak için birebir yazmıştı. ümit racebike daha kaliteli duruyor. incelemek lazım. şu anda türkiyede sıfır olarak düşünürsen, fiyat performans olarak en iyi yol bisikletinin drag blade olduğu söyleniyor. 2. el başka modeller de bakabilirsin tabi.

Onur Narinoğlu bunu beğendi.
  3. Recep Volkan ÇETİNCEVİZ

Recep Volkan ÇETİNCEVİZ Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Eminim ki buradaki herkez ikisinide alma diyecek taksitli fiyat ile 1000 tl ye çok rahat daha iyi bişeyler alabilirsin bence bu söylediğin bisikletleri almış olsan şöyle düşün aldın ileride yükseltmek isteyeceksin satmak istediğin zaman problem olacak sana.

4. Onur Narinoğlu

Onur Narinoğlu Yeni Üye

Seviye:
    Tabi herkes daha iyi bir bisikletle başlamak ister ama başlangıç olacağı için ve epeydir bisiklete binmediğim için o kadar çok para vermek istemiyorum. Bir de ben daha önce hiç yol bisikleti kullnamadım, o yüzden alışmam nasıl olacak onu merak ediyorum. 350 TL lik, 400 TL lik birşey aldığımda memnun kalmaz ve MTB'ye dönmem gerekirse daha kolay olur gibi...

Drag-Blade'i inceledim gayet güzel gözüküyor, Salcano'nun XRS 500 SORA'sıyla aynı gibi. http://www.salcano.com/XRS500SORA.asp Salcano'nun maşa hi-ten ama kiloları aynı. 800 e kadar taksitle çıkış yapmalımıyım ilk bisikletten onu bilemiyorum. :)

5. Serbay Akar

Serbay Akar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Hatırlıyorum , burada çok muhabbetler dönmüştü Ümit'in yol bisikleti (pek iyi bulunmadı) araştırıp bakabilirsin forumdan.

6. Onur Narinoğlu

Onur Narinoğlu Yeni Üye

Seviye:
    Evet, Ümit'in yol bisikletiyle ilgili yazılanların bir kısmını okudum. Ama hiç birinde sebep belirtilmemiş. Sadece kötü diyorlar.

7. Serbay Akar

Serbay Akar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Satış amaçlı tasarlandığı(renkler,gidon şekli) , şaşalı bişey yapıp insanları bisikletten soğutma hissi uyandırmıştı.

8. Onur Narinoğlu

Onur Narinoğlu Yeni Üye

Seviye:
    Anladım. XRS 200 alıp, ona aluminyum bir kadro takmayı düşünüyorum. XRS 200 de ki ağırlık sorununu öyle çözücem gibi. :) Başlangıç olarak da bunlar yeterli olur diye umuyorum

9. alper öztürk

alper öztürk Aktif Üye

Seviye:
    O fiyata başlangıç seviyesi bulman çok zor ama yinede bulunur diye düşünüyorum. Bence biraz daha para biriktir en azından 700 e drag marka alabilirsin. Birde 2. elleri bir araştır derim.

10. Onur Narinoğlu

Onur Narinoğlu Yeni Üye

Seviye:
    Yazın trenle avrupa turu yapmayı düşünüyorum onun içinde para biriktiriyorum, o yüzden de bisiklete fazla biriktiremiyorum. Öğrencilik hali falan... :) Bir de daha ilk defa yol tarzı kullanıcağım için büyük para gömmek istemiyorum. 2.el scott veya trek marka bisikletler 1000 TL altında yok. Salcano eskiden kullandığım bir marka. Çok memnundum ama basit bir bisikletti tabi. XRS200 ağır ama şuan daha iyi bir alternatif bulamadım.