Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano XRS070 Fren Ayarı

Konu, 'Arşiv' kısmında Kaang96 tarafından paylaşıldı.

1. Kaang96

Kaang96 Aktif Üye

Adı:
    Kaan
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Herkese merhaba.Dün geçirdiğim kazadan sonra direksiyon kısmının vidaları gevşemişti ve bunun için en yakın bisikletçiye gidip vidaları sıktırdım o sırada arka frenede bakmasını rica ettim(sorun yoktu sadece kafama takılmıştı birşey varmı diye).Bi gariplik var ama ne bilmiyorum diyip amcamız girişti frene ve işini bitirdiğinde fren tekere bariz şekilde sürtüyordu.Frenin sürttüğünü söyledim tekrar baktı yine yapamadı bide sabah getir gündüz gözüyle bakalım dedi.Yakınlarda arkadaşımın evi vardı oraya gidip ben giriştim şuan frene basılınca sağ pabuç tekrar eski haline dönmüyor ama sol tarafta sorun yok.Bu tür ayarı nasıl yapabilirim tekrar bisikletçiye götürmeyi düşünmüyorumda :)

Özet: Bisikletçi frenimi bozdu ve yapamadı.frene basılınca sağ arka pabuç eski haline dönmüyor bu yüzdende çok az birşey sürtünme yapıyor.Elle tekrar eski pozisyonuna getirmek gerekiyor fakat tekrar frene basılınca sonuç aynı.

Model: Salcano XRS070

2. Taxonera

Taxonera Bisikletkolik

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Evet o sorun bende de mevcut fren pabucu değiştirdim üstünde gelenler çok adi idi. Bende bozmamak içi ustaya mı götürsem

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. ilberto

ilberto Üye

Adı:
    İLBER
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hangi taraf yapışık kalıyor ise onun vidası gevşek kalmış demektir. Sıkmanız gerekir. Eğer yeterli açılmayı sağlayamazsanız karşı pabucun vidasını gevşetin bu seferde.

4. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bacagin üzerinde kücük bir vida var. Ayari onunla yapacaksiniz, vidayi cevirince frenin bacaklari Saga sola oynayacaktir, ortalaninca ayarlanmis yapilmistir.