Salcano XRS030 Apex hiç bir mağazada yok. Üretimi durmuş.

halilk

Üye
Tepki
1
Başlıkta belirttiğim ürünün üretimi durmuş. Bu bisikleti seçmiştim ama sorduğum 3 sitenin de stoklarında yokmuş ve Salcano bu ürünün üretimini durdurmuş. Özellikle üründe Mavic Aksium jant seti olduğu için beğenmiştim ama malesef artık üretimi yokmuş. Mavic Aksium jant setli veya Mavic Aksium jant setine eşdeğer yahut daha iyi bir jant setine sahip ve donanımı da iyi bir yol bisikleti önerir misiniz? Jantın akıcılığının ve hafifliğinin iyi olmasını istiyorum. Bütçem: 2500 TL

Scudo

Hakan Acar

XRS 022
Tepki
84
Bisiklet
Salcano
Bende dün carraro 052 alıcakdım ancak üretimi durmuş dediler banada. 2014 ürünü ancak üretimi yok anlamadım bu konuda istediğim kadroyu açıkcası bulamadım.
Sizlere önerebilceğim, Scott Spester 030 almanız 2800 - 3000 arası yanlış bilmiyorsam.
Yada salcano xrs 030 Tiagra , apex arasında sadece marka farkı var.Diğer herşeyi aynı.

halilk

Üye
Tepki
1
@Hakan Acar
Son dediğiniz cümleyi anlayamadım. Açıklar mısını?

Hakan Acar

XRS 022
Tepki
84
Bisiklet
Salcano
Sizlere tavsiyem salcano xrs030 tiagra almanız.
Xrs030 Apex arasında hiçbir fark yoktur sadece Apex modeli Sram kullanılıyor, Tiagrada ise Shimano.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@halilk

XRS 030'un iki modeli var birisi Shimano Tiagra donanımlı diğeri Sram Apex donanımlı demek istemiş.

@Hakan Acar

Apex modeli Sram kullanıyor biraz yanlış olmuş, Sram bir marka Apex ise markanın bir vites grubu.
Onun dışlında Apex, Tiagra'dan daha üstün bir donanım ayrıca jant takımı da öyle.

• Beğen
Tepkiler: Hakan Acar

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti

MustafaNR

Daimi Üye
Tepki
78
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Sahibinden de Sıfır Var Konyadan
(link)

Hakan Acar

XRS 022
Tepki
84
Bisiklet
Salcano
@Berke Kazankaya

Doğrudur, sabahdan belli yemek yemiyorum kafa gitik. :)

halilk

Üye
Tepki
1
@MustafaNR

Çok teşekkür ediyorum. Birkaç mağazaya sorduğumda şirketi aradıklarını ve ellerinde olmayıp ürünün üretiminin durduğunu söylediklerinde biraz üzülmüştüm. Bu bisikletin alternatif modelini/modellerini aramaya başlamıştım. Ama sayenizde alternatif model aramaya gerek kalmadı.

• Beğen
Tepkiler: MustafaNR

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
Sitelerinde çeşit görünsün diye mi üretiyorlar acaba bu modelleri? Daha sezon başında üretim durur mu yahu? Kaç tane sattılar acaba bu yıl merak ettim.

F.Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
401
Bisiklet
Salcano
Aksium ile R500 arasında akıcılık olarak pek bir fark yok. Jantları birbirinden ayıran özellikleri akıcılıkları değil stilleridir. Aksium jantlar esnemez denecek kadar sıkıdır dolayısıyla sprintlerde ve düz zeminde R500'e göre avantajlıdır fakat R500'ün ise esneme payı vardır. Bu da onu bozuk İstanbul yollarında daha uzun ömürlü yapar.

Şimdi burada önemli soru "biz bu özelliklerin hangisini amaçlıyoruz ? "

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
salcano'da ne model çıkarmış ama. peynir ekmek gibi satıyor heralde. üretim değil de, stokları tükenmiş olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Ömer KARAN

Ufuk Bal

Üye
Tepki
48
Bisiklet
Sedona
türkiye'de işler böyle yürüyor. ithal edilen yabancı markalarda senede bir kez sevkiyat oluyor. merida olsun, scott olsun, cannondale olsun böyle geliyor. o sene o mallardan başka mal gelmiyor. salcano sedona gibi firmalarda senede bir kez kadroları ve diğer parçaları getirtiyor, birleştirip mart nisan gibi piyasaya sürüyor. ondan sonra onlar da parça alıp üretim yapmıyor. her sene böyle oluyor yani, şaşıracak bişey yok. ama bu sene biraz daha erken tükendi bu modelin stokları. hem daha fazla satıldı hem de sanırım dolar yükseldiği için daha az ürettiler, çünkü bu bisikletin fiyatı doların yükselmesine rağmen değişmedi.

Çetin Güzel

Daimi Üye
Tepki
197
Ben daha araştırmaya girmedim ama bu ay almayı düşünüyordum. Satan bir bisikletin'de üretimi durması çok komik arkadaş.

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Ksyrium jant seti takan eleman yüzünden böyle bi karar alındı kesin...

ST21i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: ihsangencer