Salcano XRS F01, XRS 700 veya Astro 240srv

Santibag

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba arkadaşlar ve abiler,
Bisikletler konusunda araştırma yapıp duruyorum. Belki karnem kötü olmazsa (10. Sınıf) babamın alma olasılığı var.
Aslında aklımda Astro 240 srv de olmasına rağmen düşündüm ve hız ihtiyacımı yol bisikletinin daha iyi karşılayacağına karar verdim. Türk olması ve Hector 26 modelinde ilk defa gerçek kalite görmüş olmam nedeniyle Salcanoyu tercih edicem. Zaten bütçeme de daha iyi hitap ediyor.
Boyum: ~180
Kilom : ~65
Aklımdaki bisikletler:
1-Salcano XRS F01
2-Salcano XRS 700(belki 2. el 800 de olabilir)
3-Salcano Astro 240srv
Aslında Astro ile başladım düşünmeye ancak elimde zaten bir Hector 26 olduğu için ve yazın İstanbul-İzmir(Eskihisar-Topçular feribot dahil) hattını (memlekete gitmek için) bisikletle gitmeyi planladığım için yolun uzunluğunu düşünerek 45km/h gibi bir ortalama elde etmek amacıyla yol bisikleti de olur dedim. 700c lastiklere patlama önlemek için delta biskletteki sıvıdan uygulamayı düşünüyorum.
Linkler:
XRS F01:(link)
XRS 700: (link)
Astro 240srv: (link)
Konuyu açmadan önce telefondan da olsa forumda araştırma yaptım.
Saygılar.

Scudo

Berkay G.

Aktif Üye
Tepki
88
Bisiklet
Carraro
ölçülerimiz hemen hemen aynı ben de 1,81 boya 68 kiloyum. xrs 700ün 21inç kadrosunu kullanıyorum. tam olduğunu söylebilirim.
tavsiye ederim xrs700ü

• Beğen
Tepkiler: Santibag

Santibag

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
hocam ben en çok XRS F01'i merak ediyorum. 24 vites her türlü eğimde daha rahat olumuş gibi geliyor. Aslında 14 vites de ilgimi çekmiyor değil. Denizli'de dedemin pek kullanmadığı 2 göbekten vitesli bir 700c'si var. Pedalı ters çevirince frenleyen amortisörsüz bir bisiklet. Sağlam hız yapıyor. Yol bisikleti gözüyle bakıyorum ama çamurluklar ve port bagaj şehir dedirtiyor.

Turgay AKSOY

Aktif Üye
Tepki
68
Bisiklet
Carraro
@Salih Kü
(link)
sıze burayı tavsıye ederım.. hesaplı verıyorlar.. bırde uzun yol yapcaksanız astro 240 srv yı kesınlıkle almayın sızı yorar.. xrs F01 guzel bence

• Beğen
Tepkiler: Santibag

Berkay G.

Aktif Üye
Tepki
88
Bisiklet
Carraro
bence yol bisikleti alacaksan drop bar al (kıvrık gidon), düz gidonlu yol bisikleti almanın pek bir manası yok bence.
xrs f01 yerine carraro sportive 224 tavsiye ederim.

IbrhmAkgl

Daimi Üye
Tepki
211
Bisiklet
Salcano
Illaki bu modellerden biri olacaksa F1 diğerlerinden daha iyi. Flat gidonda yol lastiği çok konforlu ve hızlı. Bisiklet görsel olarak çok güzel. Ben XRS030 Apex kullanıyorum. Eğer drop gidon yol bisiklet alacaksınız en az Apex veya Tiagra donanımlı olmalı. F1 de yol bisiketinin performansı ile şehir bisiketinin konforu bir arada. Bunlar7i bisikleti bir tur boyunca 40-50 km denemiş biri olarak söylüyorum.

Santibag

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yani planlanan tur mesafesi feribotlar dahil yaklaşık 510km(feribotlar hariç 475-480km). Carraro'ya bakarım da içimden daha çok Salcano geçiyor. Destek amaçlı. Teknik servisten yana bir umudum yok. Kendim de tamir ederim, gerekirse parça satın alırım. Servise de işte vites ayarı falan gerekirse. Ama amacım en az 30 km/h tur ortalaması.