Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano XRS F01 Nasıldır?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında akifberkant tarafından paylaşıldı.

1. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Merhaba Dostlar,

Çok samimi bir arkadaşım bu bisikleti görüp beğenmiş. Alıp almama konusunda karar verememiş. Bana danıştı, ben de - biraz da bu tip bisikletlerden çok anlamadığım için - sizlerin fikrini almak istedim.

İstanbul'da, günlük kullanım, işe gidiş-geliş, hafta sonu 50-60 km lik asfalt turları için bu bisiklet nasıldır? Artıları eksileri sizce nelerdir ?

Uploaded with ImageShack.us

( 884 TL liste fiyatı )

TİP : 700C YOL 24 VİTES
    KADRO : 6061 ALÜMİNYUM
    MAŞA : RİJİT ALÜMİNYUM
    ARKA VİTES : SHIMANO RD-2300
    VİTES-FREN KOLU : SHIMANO ST-R225 24 VİTES
    FREN TAKIMI : TEKTRO 837 ALÜMİNYUM V-FREN
    GİDON BOĞAZI : ZOOM AHEAD ALÜMİNYUM
    JANT : SALCANO RACE 01 700C
    LASTİK : SALCANO XRS SERİSİ 700CX23
    KADRO ÖLÇÜSÜ : 19"-21"

http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=987

Teşekkürler.

2. Tuna Bozkurt

Tuna Bozkurt Aktif Üye

Seviye:
    Benimde İlk Aklıma Gelen B isikletti Sonra Bütçem Kısıtlı Oldugu İçin Drag Masterda Karar Kıldım Elimdeki MTB Satarsam Alıcagım Bisiklet Drag Master Olurdu
    Benim Fikrim Kesinlikle Çöp Oldugu Yönünde En Az 7005 Kadro Olsa İyi Olur İyi Yönü Ucuz Olması Kötü Yönüyse Üstüne Koycanız 150-200 Lirayla O Bisikleti 2 Ye Katlıyacak Modeller Bulunuyor Olması Mesela Drag MASTER 900-1000 Tl Arası Sadece Performans Anlamında Farklardan Bahsetmiyorum Kötü Vites Sistemi Ve Tekerlekler Yüzünden Sıkıntı Yaratıcaktır...Yarış Bisikleti Alınacaksa En Azından 105 Shimano Setli Bişey Alınmalıki Sıkıntı Yaratmadan 5-10 Sene Kullan Aynı Şekilde Jantlar Ve Tekerlerde Önemli Hatta İnanırmısınız Bence Kadro En Sorunsuz Şey Arkadaşımın Yarış Bisikleti Nerdeyse Her Ay 1-2 Kere Patlarki Kaliteli Lastikleri Var ...
    Tabi 105 Set Falan Derken Fiyat 2-3 Milyara Fırlayor Ve Çok Extreme Bi Aktivite Yapmıyacanız Göz Önünde Bulundurursak Bence İşinizi Görür Ama Benim Önerim Kesinlikle Drag Master Yada 1100-1200 Gibi Fiyatlara specialized,whistler Yada Trek Gibi Markaların Yol Bisikletlerine Göz Atabilirsin...Malesef Bu Fiyata Çok Az Alternatif Var Fiyat 2000-2500 Lira Olunca İnsanın Beyni Dönüyor Ne Alsam Diye...Belki Biraz Araştırarak Yada Varsa Tanıdık Birileri Bisikleti Yurt Dışından Daha Ucuza Getirebilirsiniz...E-Bay Falanda Olabilir..Ama Gözle Görüp Almanın Yeri Başka Tabi:p

akifberkant bunu beğendi.
  3. emir yakup bulut

emir yakup bulut Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    bu bisiklet şehir bisikleti ile yol bisikleti arasında bir noktada duruyor.bisikleti bir mağazada gördüm tek etkileyici yanı jantları..arkadaşınız şehir içinde,bozuk yollarda kullanmak zorunda kalacağına göre sık sık patlak problemi ile karşılaşacaktır.Size tavsiyem bozuk yollardan dolayı sık sık patlak sorunları ile uğraşmak istemiyorsanız en az 700*32 lastikli bir melez tarcih etmenizdir.

akifberkant bunu beğendi.
  4. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    2 yorum gelmiş. İkisi de farklı bisiklet tercih edilmesi yönünde. Teşekkürler

5. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    acaba bu bisikletin ağırlığı nedir? tahminim -12 ama

6. Uğur SARIGÖL

Uğur SARIGÖL Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Konuyu hortlatayım. :) Bir satıcı stok halinin 10,2 olduğunu söylüyor. Alınca tartıp tam ağırlığını yazarım :evil:

observer bunu beğendi.
  7. ertanhayri69

ertanhayri69 Yeni Üye

Adı:
    Ertan Hayri
    Bisiklet:
    Scott
    Bu bisikletin jantı 700x32 bir lastik için uygun olur mu? Bilginiz var mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim.

8. emir yakup bulut

emir yakup bulut Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    ertanhayri69 bunu beğendi.