Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano XRS F01 cyclocross'a çevrilir mi?

Konu, 'Cyclocross' kısmında Uğur SARIGÖL tarafından paylaşıldı.

1. Uğur SARIGÖL

Uğur SARIGÖL Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Başlıkta yazdığım gibi arkadaşlar. Salcano XRS F01 cyclocross'a çevrilir mi? Yoksa uğraşmaya değmez mi?

2. horsepower

horsepower Forum Demirbaşı

Seviye:
    Olmasa iyi olur kanımca... Ben focus mares ax 1.0 kullanıyorum buna istinaden konuşayım... 1-Yarış gidonu ve yeni fren vites kolları lazım 2- Jantlar gördüğüm kadarı ile yarış jantı bunları da cyclocross jant seti ile değiştirmek daha sağlıklı sonuç vericektir.Ön maşayı karbon yapmak yerinde olucaktır... Bu kadar masraf yerine salcanonun cyclocrossuna yönlenmeyi tercih ederdim... arada 1200 tl fark var ve kesinlikle değer hem de sağlıklı bi bisiklet alınmış olunur.

3. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Cyclocross olmaz da, normal yol bisikleti olur. Kadro ve maşa daha kalın jant için uygun değil bildiğim kadarıyla. Mevcut jantlar da 700x28C'den yukarısını kaldırmaz. Tabi bu ölçülerde Schwalbe Marathon Plus falan takılırsa, ağır koşullara dayanıklı hale gelecektir bir nebze de olsa. STI kollar ve gidon değişimiyle, yol bisikleti olur. Tabi 8x3 sistemle biraz zayıf bir yol bisikleti olur, orası ayrı.

4. FatihC.

FatihC. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Arkasaslar yenk uye oldugum icin konu acamiyorum mecburen bu konu uzerimden yazma mecburiyetine girdim.

Ayni bisilletten bende de bulunmakta, bisikletin genel ozellilleri su an bana yetmekte ama mtb den inip bu bisiklete binince alismak biraz zaman aliyor. Bisiklet uzerinde buyuk bir degisime gitmeyecegim sadece rahatlik acisindan gidonu kelebek gidon ile degistirecegim. Lastik degisimine gotmeyi dusunuyorum. Ozellikle 4,5 gunluk turlarda sorun cikarmayacak mevcut lastiklerden biraz daha kalin lastik markasi ve ebat olarak tavsiyelerinizi bekliyorum.